تعمیر یخچال ساید بوش

تعمیر یخچال ساید بوش

یکی از بیشترین تماس‌ها با هوم کارا برای تعمیر یخچال ساید بوش است زیرا رفع مشکلات این برند از لوازم خانگی باید فقط توسط افراد متخصص و با تجربه در این زمینه انجام گیرد.

در بسیاری از مواقع علاوه بر خبره نبودن تکنیسین، دانش کم شما نیز راه را برای تراشیدن هزینه‌های اضافی توسط سودجویان باز می‌کند! از این رو اگر این نوع از لوازم خانگی شما خراب شده است پیشنهاد می‌کنیم تا آخر این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات لازم و کافی در زمینه تعمیر یخچال ساید بوش را کسب کنید تا بتوانید بر کار تعمیرکاران نظارت داشته باشید.

از آنجا که یخچال‌های ساید یک نوع از لوازم خانگی است که باید ۲۴ ساعته روشن باشد و امکان این وجود ندارد که حتی برای یک دقیقه نیز آن را خاموش کنید بنابراین درست کار کردن و سالم بودن آن بسیار حائز اهمیت است. از این رو باید به نحو احسنت از آن استفاده کرد تا قطعات ساید بای ساید دیرتر خراب شوند و حتی الامکان نیاز به تعمیر یخچال ساید بوش کاهش یابد.

در اینجا ما قصد داریم به رایج‌ترین مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد بپردازیم تا بتوانیم راهنمایی کامل و جامعی به دارندگان یخچال ساید بای ساید بوش کرده باشیم.

در ادامه خواهید خواند:

۶ مشکل یخچال فریزر ساید بای ساید بوش و راه‌حل آن

۱- دمای کم با فریزر خنک!

به علت مشترک بودن موتور اصلی یخچال فریزر ساید بای ساید، خنک شدن فقط بخشی از آن کمی عجیب غریب به نظر می‌رسد. اما دلیل این اتفاق چیست؟

این مشکل به چند دلیل ممکن است رخ دهد که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • خرابی فن: در مرحله اول تعمیر یخچال ساید بوش باید فن را چک کرد زیرا غالبا دمای کم و فریزر خنک به خراب بودن فن برمی‌گردد. این قطعه ک وظیفه پخش هوای سرد درون دستگاه را دارد اگر دچار مشکل شود باید آن را تعویض کرد تا دیگر شاهد این اتفاق نباشیم.
 • خرابی برد الکتریکی: اگر فن سالم باشد، باید به بررسی برد بپردازیم تا از سالم بودن آن مطمئن شویم.
  در اینجا خوب است این مورد را یادآور شویم که به دلیل اهمیت و قیمت گران این قطعه از یخچال فریزرهای ساید بای ساید، خوب است همیشه از یک محافظ برق استفاده کنیم تا در صورت نوسان برق دستگاه دچار سوختگی نشود.
تعمیر یخچال ساید بای ساید بوش

۲- مشاهده آب در یخچال یا کشوی فریزر و تعمیر یخچال ساید بوش

در اینجا ما به شما راهنمایی می‌کنیم تا در صورت مواجه شدن با این اتفاق، در مرحله اول پیش از تماس با تعمیرکار چه کاری را باید انجام دهید.

 ابتدا یخچال فریزر ساید بوش خود را خاموش کنید سپس نگاهی به بخش پایینی دستگاه بندازید. در این بخش لوله تخلیه آب وجود دارد و برای تمیز کردن آن می‌توان به راحتی با یک نی این کار را انجام داد و مشکل را برطرف کرد.

اگر با این روش همچنان آن ایراد باقی مانده باشد حال ۲ احتمال دیگر وجود دارد:

 • الف: به احتمال زیاد سیستم تخلیه و جمع کردن آب دستگاه خراب شده است.
 • ب: احتمال دارد المنت و سنسور دما خراب باشد.

به هر یک از دلایل گفته شده در بالا که مشکل تخلیه آب وجود داشته باشد باید برای تعمیر یخچال ساید بوش از افراد متخصص مانند تعمیرکاران هوم کارا کمک گرفت تا در کنار تعمیر دستگاه از گارانتی ۱ ساله نیز بهره‌مند گردید و متحمل هزینه‌های اضافی نشوید.

۳- تغییر دمای نمایشی روی نمایشگر

گاهی برخی از افراد که برای تعمیر یخچال ساید بوش با ما تماس می‌گیرند مشکل را این گونه مطرح می‌کنند که دمای یخچال مناسب است اما بر روی دستگاه عدد کمتری نماش داده می‌شود و یا دما مرتبا کم و زیاد می‌شود!

اگر بخواهیم به بررسی دلایل آن بپردازیم، باز هم در اینجا ۲ علت مطرح است:

 • خرابی سنسورها
 • خرابی برد

به دلیل تخصصی بودن این کار بهتر است حتما از متخصصین این امر برای تعمیر یخچال فریزر ساید بای ساید بوش کمک بگیرید.

۴- افت کیفیت آب

از آنجا که این دستگاه متصل به شیر آب است و باید آب را تصفیه و خنک کند پس طبیعتا به مرور زمان فیلترها کثیف می‌شوند و در نتیجه دیگر آب را با طعم خوبی نخواهید نوشید.

برای رفع این مشکل نیاز به تعویض فیلترها می‌باشد. اگر مدل یخچال بوش شما به صورتی است که چراغ هشدار برای این کار دارد در زمانی‌که این هشدار داده می‌شود بهترین زمان برای تعویض است اما در غیر این صورت باید بدانید که خوب است سالی ۲ بار فیلترها را عوض کنید.

۵- اتومات نکردن دستگاه

اگر یخچال فریزر شما نمی‌تواند هوا را خنک کند و یا بیش از حد این کار را انجام می‌دهد دلیل آن خراب شدن کمپرسور یا ترموستات و یا موتور است.

تخصصی بودن عیب‌یابی این مشکل و رفع آن توسط افراد عادی امکان‌پذیر نیست و باید از مراکز معتبری برای این کار کمک بگیرید.

۶- تولید صدای بیش از حد

اگر به یکباره شاهد صدای زیاد و غیر معمول از یخچال ساید بای ساید بوش شدید اولین دلیلی که می‌توانید خودتان آن را بررسی کنید این است که تراز بودن دستگاه را چک نمایید. اگر یخچال تراز بود پس در این حالت با هوم کارا تماس بگیرید تا به بررسی موتور و فن آن بپردازد زیرا به احتمال زیاد دلیل این امر خرابی‌های مختصری در این بخش‌ها می‌باشد.

نحوه محاسبه هزینه تعمیر یخچال فریزر ساید بوش

تعمیر یخچال ساید بای ساید بوش و هر نوع تعمیرات دیگری که هوم کارا انجام می‌دهد طبق نرخ اتحادیه محاسبه می‌گردد تا مشتریان نهایت رضایت را داشته باشند.

ضمانت تعمیر یخچال فریزر ساید بای ساید بوش

هوم کارا به جهت آسودگی خیال مشتریان خود، کلیه خدمات تعمیر و تعویض قطعات را با ضمانت ۱ ساله (۳۶۵ روزه) ارئه می‌نماید! که این وجه تمایز هوم کارا از سایر رقبا است.

۴ دلیل داغ شدن موتور یخچال

به دلیل اینکه کمپرسورهای یخچال جز لوازم و قطعات مکانیکی هستند از این رو با کار کردن مکرر دستگاه، داغ می‌شوند. البته تولید گرما در حد کم یا معمول در اطراف موتور مشکلی ندارد اما اگر بیش از حد باشد نشان از خرابی آن است و باید رفع شود. در زیر به دلایل رخدادن این مشکل می‌پردازیم اما پیش از آن خوب است بدانید که با مشاهده داغ شدن موتور دستگاه، به دلیل حساسیت آن باید برای تعمیر یخچال ساید بوش توسط تکنسین‌های آموزش دیده اقدام کنید و کار را به دست هر فردی نسپارید.

۱- خرابی موتور یا فن کندانسور

اگر فن خراب شود باعث خارج شدن گاز خنک کننده از حالت استاندارد می‌شود که به دنبال آن موتور داغ می‌گردد.

خرابی یخچال ساید بوش

۲- قرا گرفتن در جای نامناسب

به دلیل گرمای تولید شده از اجاق گاز، قرار گرفتن یخچال در کنار آن سبب می‌شود تا موتور برای خنک کردن یخچال فریزر ساید بای ساید بوش بیشتر از حالت معمول کار کند.

۳- عمر یخچال

کهنه بودن موتور یخچال فریزر و همچنین عدم سرویس دوره‌ای آن، باعث می‌شود دستگاه به خوبی کار نکند و به موتور آن فشار وارد شود.

۴- باز ماندن درب

باز کردن‌های مکرر درب یخچال ساید بای ساید و یا هر نوع یخچال دیگری و همچنین باز ماندن آن به مدت طولانی سبب می‌شود تا موتور برای خنک کردن داخل یخچال بیشتر از حالت طبیعی کار کند و در نتیجه داغ شود.

باز کردن های مکرر درب یخچال فریزر

نمایندگی تعمیر یخچال بوش

هوم کارا در سراسر کشور، نمایندگی تعمیرات یخچال بوش را دارد. در واقع مشتریان در هر کجای ایران که باشند می‌توانند تنها با یک تماس از کلیه خدمات شرکت اعم از نصب و تعمیر یخچال فریزر بوش و سایر برندها، کولر گازی، ماشین ظرفشویی، ماشین لباسشویی و… بهره‌مند گردند.

شماره تماس نمایندگی تعمیر بوش

شماره تماس نمایندگی تعمیر بوش در سراسر کشور: ۰۲۱۷۷۴۹۴۰۶۵

شماره تماس‌های تعمیر یخچال بوش تهران

تعمیر یخچال ساید بوش شمال تهران 

شماره تماس: ۰۲۱۲۲۸۸۱۱۱۳

تعمیر یخچال ساید بوش جنوب تهران

شماره تماس: ۰۲۱۳۶۶۰۴۶۵

تعمیر یخچال ساید بوش کرج

شماره تماس: ۰۲۶۳۶۵۰۰۸۴۲

مراحل رفع ایراد خرابی سنسور دمای یخچال فریزر BOSCH

 • ابتدا یخچال فریزر را از برق بکشید و سپس حسگر آن را چک کنید.
 • در صورت لزوم سیم آن را تعویض نمایید.
 • اگر سیم سالم است باید سنسور دما عوض شود.

۵ راه جلوگیری از زنگ‌زدگی و پوسیدگی درب یخچال بوش

۱-  با خشک نگه داشتن محفظه آبسردکن به جلوگیری از پوسیدگی آن کمک کنید.

۲-   در صورت خراب شدن شیر برقی در اولین فرصت آن را تعویض نمایید. (شیر برقی همان بخشی از دستگاه است که با فشردن پدال آن جریان آب قطع و وصل می‌شود.)

۳-  سعی کنید اجاق گاز و یخچال را در مجاورت یکدیگر قرار ندهید زیرا رطوبت و حرارت ناشی از پخت و پز باعث پوسیدگی یخچال فریزر می‌شود.

۴-  باید داخل یخچال تمیز و خشک باشد.

۵-  در صورت ایجاد ترک یا شکستگی بلافاصله آن را رفع نمایید.

در صورتی‌که مقدار پوسیدگی یخچال فریزر ساید بوش جزئی است می‌توان ترکیب خمیری جوش شیرین و آب را درست کرد و بر روی آن بخش قرار داد. پس از ۵  ساعت آن را پاک و با کمک یک مسواک تمیز نمایید.

سوالات متداول

بهترین زمان تعویض فیلترهای یخچال فریزر چه زمانی است؟

همانطور که در بالاتر صحبت شد خوب است سالی ۲ بار (یعنی هر ۶ ماه) فیلتر یخچال فریزر ساید بای ساید Bosch تعویض گردد.

در صورتی که همان مشکل دستگاه مجددا تکرار شود آیا مشتری باید هزینه‌ای بپردازد؟

پاسخ به این سوال خیر است! زیرا هوم کارا کلیه خدمات خود را با ۱ سال گارانتی انجام می‌دهد و در طول این مدت اگر مجددا آن ایراد نمایان گردد کارشناسان شرکت باید به طور رایگان آن را رفع نمایند.

نحوه ثبت درخواست برای انجام تعمیر و یا نصب یخچال و فریزر چگونه است؟

در هر کجای ایران که باشید می‌توانید با شماره ۰۲۱۷۷۴۹۴۰۶۵ تماس بگیرید و یا فرم زیر را پر نمایید تا سریعا کارشناسان ما نسبت به رفع مشکل شما و یا اعزام متخصص به محل اقدام نمایند.

درخواست تعمیرات و نصب فوری

"(ضروری)" indicates required fields

نام(ضروری)
نوع خدمات درخواستی