تعمیر یخساز یخچال ساید بوش

تعمیر یخساز یخچال ساید بوش با ضمانت

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

یخچال یکی از لوازم اولیه و اصلی در هر آشپزخانه‌ای است که بدون وجود آن زندگی بسیار سخت خواهد شد. این وسیله به علت استفاده ۲۴ ساعته بیشتر در معرض خرابی می‌باشد. یخچال ساید بای ساید بوش یکی از بهترین مارک‌های موجود در بازار است. اما این بهترین بودن دلیل بر این نیست که دستگاه به هیچ عنوان دچار خرابی نمی‌شود. یکی از قسمت‌هایی که در این دستگاه ممکن است دچار آسیب شود یخساز آن است. این مطلب شما را برای عیب‌یابی و تعمیر یخساز یخچال ساید بوش کمک خواهد کرد.

این بخش قطعات مختلفی دارد که هر کدام مسئولیت خاص خودش را دارد. یکی از این قسمت‌های آن عبارتند از فیلتر آبسردکن، که وظیفه تصفیه آب را بر عهده دارد. به این صورت که مواد اضافی آب را گرفته و باعث افزایش کیفیت آن خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه: تعمیر یخچال ساید بوش

تعمیر یخساز بوش

اقدامات لازم برای تعمیر یخساز یخچال ساید بوش

اگر هنگام استفاده از قسمت یخساز در یخچال ساید بوش عملکردی غیرعادی مشاهده کردید لازم است مواردی را بررسی کنید. اگر این بخش ایرادی داشته باشد ابتدا باید به دنبال پیدا کردن ایراد آن باشید. از جمله این موارد می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره کرد:

 • دقت کنید که دکمه قفل کودک را اشتباه به جای یخ فشار نداده باشید.
 • توجه کنید که با فشار دادن پدال یخساز صدایی از موتور آن به گوش می‌رسید یا خیر. در اینجا دو حالت وجود دارد:
 1. زمانی که صدایی از سمت موتور یخساز متوجه شدید، یخ‌های موجود را از داخل مخزن یخساز تخلیه کنید. حالا باید مخزن آن چک شود، پس از آن دمپر یخساز مورد بررسی قرار بگیرد. اگر این قسمت دچار یخ‌زدگی شده بود آن‌ها را از بین ببرید.
 2. اما اگر صدایی از موتور به گوش نرسید، موتور آن را توسط اهم‌متر بررسی کنید. زمانی که عدد صفر را بر روی اهم‌متر مشاهده کردید باید این قطعه تعویض شود. اما اگر صفر را نشان نداد موتور یخساز سالم است.

پیشنهاد مطالعه: تعمیر ساید بای ساید در محل

دلایل خرابی و نحوه تعمیر یخساز یخچال ساید بوش

چنانچه می‌خواهید با علت خرابی یخساز یخچال همچنین نحوه تعمیر آن آشنا شوید، تا انتهای این بخش را مطالعه کنید. در این قسمت به طور کامل درمورد علل و راه‌های برطرف کردن مشکل یخساز صحبت شده است.

juldv doshc do]hg shdn f,a

۱- کار نکردن یخساز ساید بوش

اگر یخساز یخچال ساید بای ساید بوش شما یخ تولید نکرده باشد دلایل مختلفی وجود دارد که باید آن‌ها را بررسی کنید. که برخی از این عوامل نیاز به دانش تخصصی نداشته و طبق این مطلب می‌توانید آن را تعمیر کنید. اما بعضی دیگر از مشکلات نیاز به تعمیر تخصصی دارد و باید از یک تکنسین کمک بگیرید، مانند: وجود مشکل در شیر برقی، فیلتر آب، میکروسوییچ درب و ترموستات، مشکلات مربوط به برد کنترلی.

اما عواملی که بدون نیاز متخصص قابل تعمیر است عبارتند از:

 • خاموش شدن یخساز بوش

در تمامی مدل‌های یخچال ساید بوش، یخسازها دارای دکمه on/off هستند. در برخی از مدل‌ها این دکمه کنار یخساز در داخل فریزر است و در مدل‌های دیگر بر روی پنل مدیریتی وجود دارد. زمانی که یخساز کار نکرد ابتدا باید روشن بودن این دکمه را بررسی کنید.

 • فعال شدن قابلیت مکث یخساز یخچال بوش

قطعه‌ای به نام بازوی کنترل وجود دارد که وظیفه اطلاع رسانی میزان یخ پر شده در مخزن را بر عهده دارد. زمانی که مخزن یخساز پر شده باشد این قطعه فعال شده و اجازه تولید یخ بیشتر را نخواهد داد. چنانچه یخچال بوش شما یخ نسازد می‌توانید این مخزن را چک کنید.

ورودی آب در یخساز boscch

 • مسدود شدن ورودی آب در یخساز

در این قسمت شلنگی وجود دارد که آب را به سمت یخساز هدایت می‌کند سپس آن‌ها در قالب تشکیل می‌شوند. اگر یخ جدید تولید نمی‌شود مسیر شیر ورودی از نظر مسدود شدن یا خمیدگی باید مورد بررسی قرار بگیرد.

 • مسدود شدن فیلتر یخساز بوش

فیلترهایی که در داخل این دستگاه تعبیه شده‌اند پس از مدتی استفاده دچار جرم گرفتگی خواهند شد. به همین علت باید فیلتر را چک کنید تا اگر توسط جرم مسدود شده است آن را تعویض نمایید.

پیشنهاد مطالعه: تعمیر ساید در تهران | طبق نرخ اتحادیه

۲- چسبندگی یخ‌ها به یکدیگر در یخساز

از رایج‌ترین دلایل کار نکردن یخساز یخچال بوش چسبندگی یخ‌ها در داخل مخزن به یکدیگر است. برای تعمیر یخساز یخچال بوش در این مورد، عوامل زیر را مورد بررسی قرار دهید.

 • پر شدن مخزن یخساز یخچال ساید

این مورد به میزان مصرف یخ شما بستگی دارد. اگر در طول روز یخ کمی را مصرف می‌کنید یا اصلا استفاده نمی‌کنید، مخز آن پر خواهد شد. در صورت پر شدن مخزن یخساز، آن‌ها پس از مدتی بهم فشار آورده در این حالت بهم می‌چسبند. در این شرایط باید مخزن را از یخچال جدا کرده و یخ‌ها را از درون آن خارج کنید. بعد از تخلیه مجددا آن را در جای خود قرار دهید.

 • عدم سرمای کافی درون یخساز بوش

اگر مخزن پر نشده و شاهد این مشکل هستید، ممکن است علت آن نبود سرمای کافی باشد. زمانی که سرما به حد کافی نباشد یخ‌های تولید شده ذوب می‌شوند و با دوباره سرد شدن یخ می‌زنند. در این حالت به همدیگر می‌چسبند. این مشکل مربوط به خرابی در فن یخچال است. برای برطرف کردن این مورد و تعمیر یخساز یخچال ساید بوش خود باید از یک متخصص کمک بگیرید.

پیشنهاد مطالعه: بهترین مرکز تعمیر ساید کجاست؟

یخساز یخچال بوش

۳- خارج نشدن یخ از یخچال ساید بای ساید بوش

زمانی که عملکرد یخساز یخچال شما درست است اما یخ از آن خارج نمی‌شود، علت‌های زیر وجود دارد:

 • اجزای موتور از جمله مدول و بازوهای انتقال دچار مشکل شده است.
 • آسیب‌دیدگی سلنوید باعث جلوگیری از خروج یخ خواهد شد.

۴- آب‌گیری کم و زیاد یخساز و نحوه تعمیر آن

زمانی که با این مشکل روبرو شدید موارد زیر را باید مورد بررسی قرار دهید:

 • عوض نشدن فیلتر آب باعث کند شدن سرعت یخسازی خواهد شد.
 • احتمال دارد کانال خروجی انتقال سرما و هوا به یخساز توسط مواد غذایی بسته شده باشد.
 • باز و بسته شدن بیش از اندازه درب فریزیر باعث می‌شود دمای یخساز تغییر کند. در نتیجه آن بر روی سرعت یخ سازی تاثیر خواهد گذاشت.
 • اگر فشار آب کم باشد، قالب‌های یخ پر نشده و یخ کمتری تولید خواهد شد. برای تعمیر آب ورودی باید با تکنسین تماس بگیرید.

۵- مشکل سر و صدای غیر عادی از یخساز و نحوه تعمیر یخساز یخچال ساید بوش

اگر بعد از پر شدن مخزن آب یخساز یخچال ساید بای ساید بوش به طور مدوام صدا شنیدید، ایرادی در آن وجود دارد. این مشکل را یک فرد متخصص باید تشخیص دهد و نسبت به تعمیر یخساز یخچال بوش شما اقدامات لازم را انجام دهد.

پیشنهاد مطالعه: طرز کار یخساز و نحوه راه انداری یخساز یخچال

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.