آموزش تعمیر ظرفشویی بوش

آموزش تعمیر ظرفشویی بوش به آسانی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

آموزش تعمیر ظرفشویی بوش به شما کمک می‌کند تا در سریع‌ترین زمان ممکن ایرادات دستگاه خود را پیدا کرده و نسبت به تعمیر آن اقدام نمایید.

با اینکه ظرفشویی بوش کیفیت بسیار بالایی دارد ولی عوامل مختلفی مثل نوسانات برق یا استفاده نادرست می‌تواند باعث خرابی آن شود. در مواقعی که مشکلی برای دستگاه شما پیش می‌آید اگر با نحوه تعمیر ظرفشویی بوش آشنا باشید، می‌توانید بسیاری از ایرادات را خودتان و بدون نیاز به تعمیرکار برطرف کنید. البته اگر مشکل تخصصی باشد باید از یک فرد حرفه‌ای کمک بگیرید. به همین دلیل تصمیم داریم در این نوشته به بررسی خرابی های رایج ظرفشویی بوش بپردازیم تا هر فردی که از این دستگاه استفاده می‌کند اطلاعات جامعی نیز از آن داشته باشد.

آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی بوش

مرحله اول در آموزش تعمیر ظرفشویی بوش، پیدا کردن علت خرابی و قطعه معیوب است. بنابراین چه خودتان قصد تعمیر داشته باشید چه از یک تکنسین کمک بگیرید، ابتدا باید عیب‌یابی انجام شود. زیرا نمی‌توان با حدس و گمان مشکلات به وجود آمده را برطرف کرد.

هر یک از ایرادات این دستگاه علائم و نشانه‌هایی دارد. این علائم گاهی به صورت ایجاد اختلال در عملکرد ظرفشویی خود را نشان می‌دهد و گاهی با ظاهر شدن کد خطا بر روی صفحه نمایش.

در این نوشته سعی می‌کنیم علت خرابی و روش برطرف کردن ایرادات ظرفشویی بوش را با شما در میان بگذاریم. اما توجه داشته باشید تعمیر ظرفشویی کاری تخصصی بوده و نیازمند دانش و تجربه بالایی است. پس توصیه می‌کنیم برای اینکار حتما از مرکز تعمیرات ظرفشویی بوش معتبر کمک بگیرید.

آموزش تعمیر گرم نشدن آب ظرفشویی بوش

گرم نشدن آب دستگاه علت‌های مختلفی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به خرابی برد اصلی، سوختن المنت و خرابی سنسورهای داخلی اشاره کرد. برای رفع این مشکل ابتدا باید این قطعات را بررسی کرده و در صورت نیاز نسبت به تعمیر یا تعویض آن‌ها اقدام نمایید.


مقاله: تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش +هزینه تعمیر یا تعویض

گرم نشدن آب ظرفشویی بوش

آموزش تعمیر آبگیری نکردن ظرفشویی بوش

اگر متوجه شدید که لباسشویی شما عملکرد آبگیری را به خوبی انجام نمی‌دهد، موارد زیر را بررسی نمایید.

 • باز نبودن شیر ورودی آب
 • کم بودن فشار آب ساختمان
 • مسدود شدن شیلنگ ورودی آب
 • خراب شدن تایمر
 • خراب شدن ترموستات
 • مسدود شدن شناور آب ظرفشویی توسط ذرات باقی‌مانده غذا یا چربی

برای حل این موضوع ابتدا شیر ورودی آب را بررسی کنید. چنانچه متوجه خمیدگی یا تاخوردگی در شیلنگ شدید، نسبت به برطرف کردن آن اقدام نمایید. اما اگر مشکل از شیر ورودی نبود باید شناور آب را بررسی کنید. در نهایت اگر مشکل برطرف نشد، احتمالا تایمر یا ترموستات خراب شده است که برای تعمیر ماشین ظرفشویی بوش خود به یک فرد حرفه‌ای نیاز خواهید داشت.

حل مشکل روشن نشدن ظرفشویی بوش

یکی دیگر از مشکلات متداول ماشین ظرفشویی Bosch روشن نشدن آن است. عوامل مختلفی مانند خراب شدن سیم برق، خراب شدن مدارها، بسته نشدن درب، خراب شدن دوشاخه و وجود خرابی در فیوز ساختمان می‌توانند باعث بروز این مشکل شوند. در این مواقع ابتدا باید سلامت سیم، دوشاخه و پریز برق را چک کنید. اما اگر این موارد ایراد نداشتند، حتما از یک فرد متخصص بخواهید دستگاه را بررسی کند.

روشن نشدن ظرفشویی بوش

آموزش تعمیر نشت آب در ماشین ظرفشویی بوش

مشکل دیگری که تعمیرکاران ظرفشویی بوش اغلب با آن مواجه می‌شوند، نشتی آب است. این موضوع دلایل مختلفی دارد که برخی از آن‌ها عبارتند از:

 • ترک خوردن یا پارگی لاستیک دور درب
 • سوراخ شدن شیلنگ ورودی یا خروجی آب
 • خراب شدن پمپ تخلیه

در این مواقع بهتر است هر چه سریع‌تر ایراد را پیدا کرده و آن را برطرف نمایید. زیرا نشتی آب موجب آسیب زدن به بدنه و سایر قطعات خواهد شد. بنابراین ابتدا پمپ تخلیه را بررسی کنید. در صورتی که واشر پمپ خراب شده بود، آن را تعویض نمایید. اگر مشکل از پمپ نبود، احتمالا لاستیک دور درب یا شیلنگ‌های ورودی و خروجی آب ایراد دارند.


مقاله: علت نشت آب یا علت آب دادن ماشین ظرفشویی و راهکارهای رفع آن

حل مشکل تمیز شسته نشدن ظرف‌ها و تعمیر ماشین ظرفشویی بوش

از مهمترین دلایل بروز این مساله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • حجم ظرف‌ها بیش از ظرفیت دستگاه است.
 • مواد شوینده کیفیت لازم را ندارد.
 • ظرف‌ها به صورت صحیح چیده نشدند. (مقاله: نحوه صحیح چیدن ظرف در ماشین ظرفشویی)
 • از برنامه مناسب استفاده نکردید.
 • ترموستات دستگاه خراب شده است.
 • آبپاش‌های ظرفشویی بوش ایراد دارند.
 • فشار آب ساختمان پایین است. (موقع روشن بودن ظرفشویی از مصرف زیاد آب مثلا حمام کردن بپرهیزید.)
خراب شدن ظرفشویی بوش

رفع مشکل سروصدای غیر عادی و اضافی در ظرفشویی Bosch

مساله بعدی که در آموزش تعمیر ظرفشویی بوش به آن خواهیم پرداخت، وجود سروصدای غیرطبیعی در دستگاه است. بنابراین اگر ظرفشویی شما موقع کار کردن صدای زیادی دارد، موارد زیر را بررسی کنید.

 • خراب شدن پمپ تخلیه
 • خراب شدن آبپاش‌های ظرفشویی
 • درست چیده نشدن ظروف
 • تراز نبودن دستگاه

برای حل این مشکل ابتدا محل قرارگیری ظرفشویی را بررسی کنید تا تراز باشد. سپس به سراغ نحوه چیدمان ظرف‌ها بروید. زیرا اگر ظرف‌ها چیدمان اشتباهی داشته باشند، موقع برخورد آب با آن‌ها سروصدای زیادی ایجاد می‌شود. در نهایت اگر بازهم مساله حل نشد، پمپ تخلیه و بازوهای آبپاش باید بررسی شود.


مقاله: ۶ علت صدای زیاد ظرفشویی + راهکارهای رفع آن

آموزش برطرف کردن بوی نامطبوع در ماشین ظرفشویی بوش

احتمالا تا الان با مشکل بوی بد در ماشین ظرفشویی مواجه شدید. این اتفاق معمولا بعد از اتمام فرایند شستشو اتفاق می‌افتد. از مهمترین دلایل وجود این بو می‌توان به باقی ماندن چربی‌ها و ذرات غذا در قسمت‌های مختلف ظرفشویی اشاره کرد. به همین دلیل بهتر است بعد از اتمام شستشوی ظرف‌ها، دستگاه را بررسی کرده و ذرات باقی مانده را تمیز کنید.

juldvlhadk zvta,dd f,a

آموزش نصب و راه اندازی ماشین ظرفشویی بوش

روش نصب و راه‌اندازی ظرفشویی بوش در مدل‌های مختلف آن (سری ۸، سری ۶، سری ۴ و…) کاملا مشابه است. اما برای نصب نکاتی وجود دارد که توصیه می‌کنیم آن‌ها را رعایت کنید.

 • ماشین ظرفشویی را در نزدیک پریز برق و آب ورودی فاضلاب نصب کنید.
 • شیلنگ تخلیه باید ارتفاع استاندارد داشته باشد.
 • ظرفشویی را در مکان مناسب با شیب ۲% نصب کنید.

در صورتی که ظرفشویی را به تازگی خریداری کرده‌اید و کارت گارانتی دارد، توصیه می‌کنیم حتما از نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی بوش بخواهید آن را نصب کند. زیرا در غیر اینصورت گارانتی شما باطل خواهد شد. اما اگر کارت گارانتی ندارد باز هم بهتر است از یک فرد متخصص کمک بگیرید. به خاطر اینکه نصب غیراصولی می‌تواند باعث بروز خرابی‌های بیشتری در این دستگاه شود.


مقاله: ریست ماشین ظرفشویی بوش به ۵ روش!

اصول صحیح نگهداری از ظرفشویی

با اینکه آموزش تعمیر ظرفشویی بوش می‌تواند مشکلات به وجود آمده این دستگاه را برطرف کند، اما بهتر است قبل از بروز مشکل جلوی آن را بگیرید. بنابراین تا جای ممکن نکات مطرح شده در ادامه را رعایت فرمایید.

 • بازوهای آبپاش و فیلترها را به طور مرتب تمیز نمایید.
 • بعد از پایان شستشو، دور درب را تمیز کنید.
 • حداقل سالی یکبار از یک تکنسین بخواهید دستگاه را سرویس کند.
 • هر شش ماه یکبار بخش‌های مختلف ظرفشویی را ضد عفونی نمایید.
 • ظرف‌ها را به صورت صحیح بچینید.
 • از مواد شوینده با کیفیت استفاده کنید.
 • با توجه به ظرفیت دستگاه در آن ظرف قرار دهید.
 • پشت سرهم از دستگاه استفاده نکنید. اگر تعداد ظرف‌ها کم است، می‌توانید از برنامه Half Load استفاده کنید.

قیمت تعمیرات ماشین ظرفشویی بوش در هوم کارا

قیمت تعمیرات ظرفشویی بوش در هوم کارا طبق نرخ مصوب اتحادیه است. برای آگاهی از هزینه تعمیرات این دستگاه ابتدا باید عیب یابی دقیق انجام شود اما قبل از آن کارشناسان ما در مشاوره تلفنی حدود قیمت را به شما اعلام می‌کنند. البته این هزینه ممکن است بعد از بررسی تکنسین کمی متفاوت باشد. زیرا عوامل مختلفی در تعیین دقیق قیمت موثر هستند و تنها بعد از عیب‌یابی دقیق می‌توان هزینه نهایی را اعلام کرد.

آموزش تعمیر ظرفشویی بوش در محل

در صورتی که با مشکلات متداول و کد خطاهای ظرفشویی بوش آشنا باشید، احتمالا بسیاری از موارد را می‌توانید در منزل حل کنید. اما اگر خودتان نتوانستید یا وقت کافی نداشتید، لازم نیست دستگاه را تا تعمیرگاه حمل کنید. هوم کارا برای جلب رضایت مشتریان و راحتی شما، خدمات تعمیر ظرفشویی بوش در محل را ارائه می‌کند. بنابراین کافی است با کارشناسان این مجموعه تماس گرفته و خرابی را اعلام کنید. بعد از آن تکنسین به محل مراجعه کرده و خرابی دستگاه را برطرف خواهد کرد.

hl,ca juldv zvta,dd f,a

گارانتی خدمات تعمیر ظرفشویی بوش

هوم کارا برای همه خدمات خود همواره از متخصصان و افراد باتجربه استفاده می‌کند. اما برای آسودگی خاطر مشتریان و ثابت کردن کیفیت کار، گارانتی ۳۶۵ روزه نیز در نظر گرفته است. این ضمانت‌نامه بعد از اتمام کار در اختیار شما قرار می‌گیرد. بر طبق این گارانتی اگر در این مدت قطعه تعمیر شده با همان ایراد قبلی مواجه شد، برای تعمیر مجدد هزینه‌ای از شما دریافت نمی‌شود.

جمع‌بندی آموزش تعمیر ظرفشویی بوش

در آموزش تعمیر ظرفشویی بوش سعی کردیم نکات مهم و ضروری را با شما در میان بگذاریم. چنانچه برای تعمیر این دستگاه نیاز به کمک داشتید، کافی است با کارشناسان هوم کارا تماس بگیرید. این افراد در سریع‌ترین زمان مشکل شما را بررسی کرده و در صورت نیاز، تکنسین را به محل اعزام می‌کنند.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.