سرویس ماشین ظرفشویی ال جی

سرویس ماشین ظرفشویی ال جی شامل چه مواردی است؟

انجام سرویس ماشین ظرفشویی ال جی در دوره‌های زمانی مشخص، علاوه‌بر حفظ کیفیت این دستگاه باعث افزایش طول عمر آن نیز خواهد شد. با بررسی‌های مکرر دستگاه توسط سرویسکاران مجرب، می‌توانید تمامی مشکلات ریز و درشت آن را سریعا متوجه شوید و ایرادات پیش آمده را به موقع برطرف کنید. زیرا در زمان سرویس، تمامی اجزای اصلی ظرفشویی ال جی و عملکرد هر یک از قطعات به صورت جداگانه بررسی می‌شوند. بنابراین در این صورت با مشاهده هر نوع اختلال در عملکرد و خرابی هر یک از قطعاتی که در مقاله کاملترین راهنمای تعمیر ظرفشویی ال جی گفتیم، به سرعت با تعمیر آن‌ها تمام مشکلات رفع می‌شوند.

نحوه سرویس ماشین ظرفشویی ال جی

همانطور که در بالا گفته شد نحوه سرویس ماشین ظرفشویی ال جی بدین صورت است که ابتدا تمام اجزای مهم و کلیدی این دستگاه توسط سرویس کارهای هوم کارا بررسی می‌شوند. سپس اقداماتی که جهت پیشگیری از بروز مشکل در آینده لازم است، توسط این افراد انجام می‌گیرد. در صورتی که هر یک از اجزا یا قطعات ظرفشویی الجی نیز خراب باشند با توجه به نظر مشتری و تکنسین حاضر در محل، تصمیمی جهت تعویض و یا تعمیر قطعه ناسالم گرفته خواهد شد.

 ✔ تماس با ما   

نحوه سرویس ماشین ظرفشویی ال جی

سرویس ماشین ظرفشویی ال جی شامل چه مواردی است؟

اگر قصد دارید سالیان طولانی از ظرفشویی خود عملکرد رضایت بخشی را مشاهده کنید و نیاز به تعمیر ظرفشویی ال جی پیدا نکنید لازم است به صورت منظم در فواصل زمانی ۶ الی ۱۲ ماه آن را چک کنید.

مواردی که هنگام چک کردن در این دستگاه‌ها مورد بررسی قرار خواهند گرفت شامل موارد زیر هستند.

سرویس فرآیند چرخه آب در ظرفشویی ال جی

🛠 سرویس فرآیند چرخه آب در ظرفشویی ال جی

با بررسی کردن فرآیند چرخه آب، می‌توان از سالم بودن ورودی آب و نحوه شستشو مطمئن شد. برای انجام این کار شیر ورودی از نظر خمیدگی شلنگ آب چک می‌شود و بعد از آن شیر برقی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

🛠 چک کردن جت پمپ ماشین ظرفشویی LG

اگر به طور مداوم از ظرفشویی خود استفاده نمی‌کنید، پس از مدتی جت پمپ آن دچار مشکل خواهد شد. این قطعه وظیفه دارد تا به تمام آبفشان‌ها مواد شوینده و آب را برساند. در واقع مواد در زوایای مختلف بر روی ظروف پاشیده می‌شوند. از این رو با سرویس ماشین ظرفشویی ال جی به صورت دوره‌ای از خرابی جت پمپ جلوگیری خواهید کرد.

🛠 سرویس پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی

برای چک کردن پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی، ابتدا قطعه پمپ تخلیه مورد بررسی قرار می‌گیرد و بعد از آن شنلگ خروجی آب چک می‌شود. این قطعه از نوع مگنتی بوده و در دیواره چاهک نصب شده است. وظیفه این قطعه تخلیه آب از دستگاه می‌باشد.

🛠 بررسی هیدروستات ماشین ظرفشویی LG

متخصصین در زمان سرویس ظرفشویی ال جی، هیدروستات آن را هم مورد بررسی قرار خواهند داد. این قطعه وظیفه کنترل آب ورودی را به عهده دارد. به همین علت سالم بودن آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

سنسور آب ماشین ظرفشویی LG

🛠 سرویس سنسور آب

یکی دیگر از قطعاتی که در هنگام سرویس ماشین ظرفشویی ال جی بررسی خواهد شد سنسور آب دستگاه است. سنسور آب ظرفشویی وظیفه دارد تا دمای آب و انتقال آن به برد را چک کند. در این حالت فرمان قطع المنت هم صادر خواهد شد. این قطعه در دیواره چاهک نصب شده است که در سرویس ظرفشویی ال جی مشخص می‌شود دچار خرابی یا قطعی سوکت شده است یا خیر. اگر این اتفاق افتاده باشد قطعه نیاز به تعویض دارد.

🛠 سرویس شیر برقی ماشین ظرفشویی ال جی

در فواصل زمانی مشخص باید تاریخ مصرف فیلتر ورودی آب مورد بررسی قرار بگیرد. همچنین از نظر جرم گرفتگی هم باید چک شوند. زیرا این یکی از مواردی است که می‌تواند عملکرد شیر برقی را مختل کند. همچنین پارگی یا خمیدگی شلنگ و کثیف بودن توری هم باعث می‌شود که ماشین ظرفشویی ارور دهد. از آنجا که در صورت بروز مشکل در این قطعه حتما باید آن را تعویض کنید پس بررسی شیر برقی نیز یکی دیگر از مواردی است که در سرویس ماشین ظرفشویی ال جی بررسی می‌شود.

🛠 توجه به میکرو سوئیچ درب ماشین ظرفشویی

یکی از راه‌های سرویس ماشین ظرفشویی ال جی بررسی میکروسوییچ درب ظرفشویی است. این قطعه وظیفه دارد که اگر در زمان کار دستگاه درب آن باز شد، ماشین در حالت Pause قرار بگیرد. سلامت این میکروسوییچ هم باید چک شود، که اگر کار خود را به درستی انجام نمی‌داد حتما تعویض گردد. از این روی یکی دیگر از کارهایی که سرویس کار ظرفشویی ال جی انجام می‌دهد چک کردن میکروسوئیچ دستگاه است.

پیشنهاد مطالعه: تعمیر درب ماشین ظرفشویی ال جی + آموزش

sv,ds lhadk zvta,dd hg[d

🛠 سوئیچ فلوتر ماشین ظرفشویی LG

سوئیچ فلوتر ظرفشویی ال جی در قسمت کف سینی قرار دارد و دارای مکانیزمی بسیار ساده است. اگر دستگاه بخاطر هر دلیلی دچار آبریزی شود آب به سینی می‌رسد و شناور یونولیتی را به سمت بالا خواهد برد. این کار باعث می‌شود میکروسوییچ فعال شود و به برد فرمان آبریزی بدهد. حال پمپ تخلیه هم به طور مداوم کار می‌کند، در نتیجه برد ماشین ارور خواهد داد. یکی از کارهایی که در زمان سرویس به آن توجه می‌شود این است که قطعه گرفتگی یا مشکلی دارد یا خیر.

سریس المنت ظرفشویی ال جی

🛠 سرویس المنت ظرفشویی ال جی

المنت قطعه‌ای است که در این دستگاه موجب گرم شدن آب می‌شود. این قطعه در طبقه بالای ظرفشویی و در مسیر آب به سمت پمپ شستشو و آبفشان قرار گرفته است که به این صورت آب گرم را در داخل این دستگاه پخش می‌کند. اگر این فسمت دچار جرم گرفتگی یا سوختگی شود، دستگاه به طور مداوم کار کرده و همزمان ارور می‌دهد. سلامت این مورد در زمان سرویس‌های دوره‌ای مشخص خواهد شد.

🛠 سرویس برد فرمان ماشین ظرفشویی LG

با استفاده از وسیله‌ای به نام اهم‌متر، قطعات داخل برد فرمان بررسی می‌شوند. این برد عملکرد تمام اجزای شستشو را کنترل می‌کند. اگر شکل ظاهری این قطعه تغییر کرده باشد و خازن‌های آن دچار تغییر رنگ یا تغییر شکل شده باشند نیاز به تعویض دارند.

پیشنهاد مطالعه: تعمیر برد ظرفشویی ال جی در محل

🛠 سرویس مخزن مایع ماشین ظرفشویی ال جی

ممکن است در زمان سرویس ماشین ظرفشویی ال جی با اخطاری مبنی بر خرابی درب مخزن مواجه شوید. این مخزن دارای دو قسمت برای مایع جلادهنده و شوینده مخصوص است. هنگامی که اروری در این زمینه مشاهده کردید باید سنسور و شیر برقی را در زمان سرویس بررسی کنید.

🛠 استفاده از نمک مخصوص برای سرویس ماشین ظرفشویی ال جی

یکی دیگر از راه‌های سرویس ماشین ظرفشویی ال جی از طریق نمک آن است. به این صورت که مخزن دستگاه را پر از آب می‌کنید و حدود یک کیلوگرم نمک مخصوص را درون آن می‌ریزید. در مرحله بعد مخلوط را به هم بزنید تا نشانگر خاموش شود و در انتها درب مخزن را ببندید. بعد از این کار اگر حرف S را مشاهده کردید، دوباره مخزن را بررسی کنید. اگر محفظه نمک ظرفشویی به علت رسوبات سفت شده باشد با کمی آب می‌توانید غلظت محلول را کمتر کنید. اما اگر با این کار اخطار نمک از روی پنل مدیریت نرفت شیر برقی زیر آن را بررسی کنید.

پیشنهاد مطالعه: روشن شدن علامت نمک ظرفشویی | بررسی ۷ علت مهم

سوالات متداول سرویس ظرفشویی ال جی

سرویس ماشین ظرفشویی ال جی شامل چه مواری است؟

مواردی که هنگام سرویس ظرفشویی ال جی مورد بررسی قرار می‌گیرد عبارتست از چک کردن جت پمپ، فرایند چرخه آب، پمپ تخلیه، هیدروستات، سنسور آب، شیر برقی، میکروسوئیچ درب، سوئیچ فلوتر، المنت، برد فرمان، مخزن مایع شستشو و نمک.

خدمات سرویس ماشین ظرفشویی الجی در هوم کارا شامل کدام شهرها است؟

در حال حاضر، سرویس و تعمیر ظرفشویی ال جی در هوم کارا برای شهرهای تهران، کرج و مشهد است.