تعمیر برد ماشین ظرفشویی ال جی

تعمیر برد ظرفشویی ال جی در محل

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

اگر با مشکلاتی همچون روشن و خاموش شدن مداوم ظرفشویی، تخلیه نشدن آب و نمایش خطا در صفحه نمایش مواجه هستید، احتمال دارد مشکل از برد اصلی دستگاه باشد. برد الکترونیکی وظیفه کنترل تمام بخش‌های ماشین ظرفشویی را بر عهده دارد و خراب شدن آن می‌تواند عملکرد کل سیستم را با اختلال مواجه کند. به همین خاطر در اولین فرصت باید نسبت به تعمیر برد ظرفشویی ال جی اقدام نمایید. پس در ادامه همراه هوم کارا باشید تا با دلایل خرابی این قطعه و نحوه تعمیر آن آشنا شوید.

 بیشتر بخوانید: کاملترین راهنمای تعمیر ظرفشویی ال جی

نحوه تعمیر برد ماشین ظرفشویی ال جی

برد، حکم مغز ظرفشویی را داشته و فرمان‌هایی که از طرف تایمر و دکمه استارت فرستاده می‌شود را کنترل می‌کند. یعنی در اجرای همه این فرمان‌ها نقش داشته و اگر به هر علتی خراب شده باشد، مشکلات زیادی در ظرفشویی به وجود می‌آید. قدم اول در تعمیر برد ظرفشویی ال جی شناسایی قطعات آسیب دیده است؛ قطعاتی همچون آی سی، خازن، دیود و ترانزیستور.

بنابراین ابتدا باید این قطعات توسط ابزارهای مختلف بررسی شده و در صورت وجود مشکل تعویض شوند. از آنجایی که برد یک قطعه بسیار حساس است، بررسی و تعمیر آن باید توسط یک فرد متخصص و حرفه‌ای انجام شود. چرا که در غیر اینصورت برد دچار مشکلات جدی می‌شود. گاهی حتی ممکن است به طور کامل از کار بیفتد و مجبور شوید یک برد جدید خریداری نمایید.

 بیشتر بخوانید: علت خرابی المنت ظرفشویی | آیا خودمان می‌توانیم آن را تعمیر کنیم؟

برد ماشین ظرفشویی ال جی

علائم خرابی برد ظرفشویی LG

همانطور که گفتیم برد الکترونیکی اصلی‌ترین قطعه در ظرفشویی است و اگر علائم زیر را در آن مشاهده کردید، تعمیر برد ظرفشویی ال جی را باید در اولویت قرار دهید.

  • خاموش شدن ناگهانی ظرفشویی
  • روشن نشدن دستگاه
  • نمایش ارورهای مختلف بر روی صفحه نمایش
  • هنگ کردن ظرفشویی
  • وجود مشکل در عملکرد دستگاه

 بیشتر بخوانید: تعمیر ظرفشویی ال جی در تهران +گارانتی

نحوه تعمیر برد ماشین ظرفشویی ال جی

دلایل خرابی برد ظرفشویی ال جی

اصلی‌ترین مرحله در تعمیر برد ظرفشویی ال جی شناسایی علت و نوع خرابی است. از جمله دلایلی که می‌تواند باعث خراب شدن برد شود، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

۱- خراب شدن فیوزها و خازن‌های برد

 برد ظرفشویی از خازن‌ها و فیوزهای زیادی تشکیل شده و در صورت وجود نوسان در جریان برق، ممکن است دچار سوختگی شوند. بنابراین اگر در بررسی برد متوجه خازن و یا فیوز خراب شدید، باید آن‌ها را تعویض نمایید.

 بیشتر بخوانید: سرویس ماشین ظرفشویی ال جی شامل چه مواردی است؟

۲- نشت آب به قطعات داخلی ظرفشویی ال جی

 در صورتی که ظرفشویی، نشتی آب داشته باشد، امکان دارد آب وارد قطعات داخلی شده و باعث سوختن برد شود. اگر این اتفاق برای برد افتاده باشد باید آن را تعویض کنید و امکان تعمیر شدن ندارد.

برای آشنایی بیشتر با دلایل نشت آب در ظرفشویی می‌توانید مقاله علت نشت آب یا علت آب دادن ماشین ظرفشویی و راهکارهای رفع آن را مطالعه فرمایید.

نکات تعمیر برد ماشین ظرفشویی الجی

نکات مهم در تعمیر برد ماشین ظرفشویی الجی

  • قبل از جدا کردن برد از ظرفشویی بهتر است دستگاه را به طور کامل خاموش کرده و آن را از برق بکشید.
  • برای ظرفشویی از محافظ استفاده کنید تا نوسانات برق به مدارهای آن آسیب وارد نکند.
  • در صورتی که متوجه نشتی آب از دستگاه شدید، فورا آن را از برق جدا کرده و از یک تکنسین بخواهید مشکل را برطرف کند.
  • تعمیر برد یک کار کاملا تخصصی است و هرگز نباید خودتان نسبت به آن اقدام نمایید.

 بیشتر بخوانید: ریست ماشین ظرفشویی ال جی | آموزش انواع روشها

هزینه تعمیر برد ظرفشویی ال جی

برد یکی از گران‌ترین قطعات در ظرفشویی به شمار می‌رود و در صورت خرابی می‌تواند هزینه زیادی برای شما داشته باشد. هزینه تعمیر برد ظرفشویی ال جی به عوامل متعددی از جمله نوع قطعه خراب شده، تعداد قطعات، قیمت قطعه و… بستگی دارد.

 بیشتر بخوانید: تعمیر درب ماشین ظرفشویی ال جی + آموزش

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.