تعمیر درب ماشین ظرفشویی ال جی

تعمیر درب ماشین ظرفشویی ال جی + آموزش

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

به دلیل استفاده مداوم از ظرفشویی طبیعی است که پس از گذشت مدت زمانی قسمتی از آن دچار آسیب شود. اولین مرحله برای شروع به کار کردن در ظرفشویی‌های ال جی این است که درب آن کامل بسته شود. اگر به علت خرابی، درب درست بسته نشود این وسیله آغاز به کار نخواهد کرد. چنانچه مشکلی در باز و بسته کردن آن داشتید باید هرچه سریع‌تر نسبت به تعمیر درب ماشین ظرفشویی ال جی اقدام کنید. در این مقاله مواردی که نشان دهنده خرابی درب آن هستند و روش‌های تعمیر را خواهیم گفت. با ما همراه باشید.

کلیک کنیم: کاملترین راهنمای تعمیر ظرفشویی ال جی

نحوه تعمیر درب ماشین ظرفشویی ال جی

عوامل متعددی وجود دارد که باعث بسته نشدن درب ظرفشویی ال جی خواهند شد. از جمله این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • خراب شدن قفل درب ماشین ظرفشویی
 • چفت نشدن درب ماشین ظرفشویی
 • خراب شدن بازوهای در ماشین ظرفشویی
 • خراب شدن مفصل درب ماشین ظرفشویی
 • خراب شدن دستگیره درب ماشین ظرفشویی
 • خرابی در لولاهای در ماشین ظرفشویی
 • خراب شدن فنر در ماشین ظرفشویی
 • خراب شدن واشر یا لاستیک دور در ماشین ظرفشویی
 • خرابی در بست درب ماشین ظرفشویی

برای تعمیر درب ماشین ظرفشویی ال جی، با توجه به قطعاتی که در بالا گفته شد ابزار و روش خاصی وجود دارد. در ادامه مطلب در مورد آن‌ها صحبت خواهیم کرد.

کلیک کنیم:تعمیر ظرفشویی ال جی در تهران +گارانتی

juldv nvf zvta,dd hg [d

۱- قفل درب ظرفشویی ال جی

اگر ایراد بسته نشدن درب این ماشین از این قطعه باشد؛ باید بررسی کنید که آیا به شکل درستی روی چفت قرار می‌گیرد یا خیر. اگر چفت، داخل میکروسوییچ به صورت صحیح نرود نشان دهنده خرابی در قسمت قفل آن است. پس باید این قطعه با یک قفل جدید و اصل تعویض شود تا این مشکل برطرف گردد.

۲- خراب بودن چفت درب ماشین ظرفشویی

با وجود چفت، درب این وسیله به درستی بسته می‌شود و اجازه نشت آب به بیرون را نمی‌دهد. اگر این قطعه دچار آسیب یا فرسودگی شود درب در جای خود محکم نمیچسبد و ماشین شروع به کار نمی‌کند. برای اینکه از وجود این ایراد مطمئن شوید درب را باز کنید سپس چفت و میکروسوییچ را چک کنید تا آسیب‌دیدگی آن را پیدا کنید.

۳- آسیب‌دیدگی در قسمت بازوهای درب ماشین ظرفشویی ال جی

با گذشت زمان و استفاده از ظرفشویی‌های ال جی قسمت بازوهای آن دچار فرسودگی و خرابی خواهند شد. این مشکل مانع باز یا بسته شدن صحیح درب خواهد شد. برای اطمینان از خرابی و تعویض آن مراحل زیر را انجام دهید.

 • فیش برق ظرفشویی را از پریز جدا کنید.
 • صفحه فوقانی را که با دو پیچ به پشت وسیله وصل شده است جدا نمایید.
 • در مرحله بعدی پیچ‌های پنل جانبی که در جلو و بالای آن هستند را باز کنید.
 • حال می‌توانید بررسی کنید که بازوها آسیب دیدند یا نه.

کلیک کنیم: سرویس ماشین ظرفشویی ال جی شامل چه مواردی است؟

۴- خرابی در دستگیره درب ظرفشویی ال جی

وجود خرابی دستگیره را صرفا با مشاهده کردن متوجه نمی‌شوید. باید این قطعه که بر روی درب ماشین وجود را بکشید. اگر با کشیدن آن، حرکت کرد و تکان خورد نشان‌دهنده این است که دچار آسیب شده است. اگر می‌خواهید که نسبت به تعمیر درب ماشین ظرفشویی ال جی اقدام کنید، باید این قطعه را تعویض کنید.

۵- وجود مشکل در لولاهای درب ماشین ظرفشویی ال جی

اگر مواردی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم سالم بودند نوبت به بررسی لولاهای درب می‌رسد. برای اینکه بتوانید لولاها را چک کنید باید درب ظرفشویی را کامل باز کنید تا آن‌ها را مشاهده کنید. اگر این قطعات دچار خرابی باشند اجازه نمی‌دهند درب کامل بسته شود و این دستگاه شروع به کار کند.

آموزش تعمیر درب ماشین ظرفشویی ال جی

۶- خراب بودن یا تمیز نبودن واشر درب ظرفشویی

در قسمت قفل درب ماشین ظرفشویی ال جی، مواد غذایی باقی‌مانده بر روی ظروف در هنگام شستشو نفوذ می‌کنند. اگر این روند تکرار شود باعث مسدود شدن واشر آن می‌شود و در نتیجه این قطعه نمی‌تواند وظیفه خود را به درستی انجام دهد. به همین علت اگر همچین موردی را مشاهده کردید با استفاده از یک اسکاچ آن را پاک کنید.

۷- خرابی مفصل تنظیم درب

از دیگر دلایل کامل بسته نشدن درب ظرفشویی‌های ال جی وجود خرابی در مفصل تنظیم درب است. این قطعه باید با قاب درب، درون یک راستا باشد. اگر این مفصل تنظیم به طور صحیح در جای خود قرار نگرفته باشد یا شکسته باشد باعث جلوگیری از بسته شدن درب ماشین می‌شود.

۸- خراب شدن فنر درب ماشین ظرفشویی ال جی

یکی از قطعاتی که اگر دچار آسیب شده باشد درب این دستگاه به درستی نمی‌شود، فنر آن است. حتما بررسی کنید که فنر سالم باشد. اگر دچار خرابی شده باشد تنها راه تعمیر درب ماشین ظرفشویی ال جی شما تعویض آن است.

۹- آسیب دیدن بست

بست درب ظرفشویی روی چهارچوب دستگاه است. زمانی که درب را می‌بندید چفت قفل در این قطعه قرار می‌گیرد. اگر بست از تنظیم درآمده باشد یا دچار جابجایی شده باشد درب ماشین ظرفشویی الجی بسته نخواهد شد.

کلیک کنیم: تعمیر برد ظرفشویی ال جی در محل

نکات پایانی درمورد تعمیر درب ماشین ظرفشویی ال جی

اگر شما با مشکل بسته نشدن درب ظرفشویی مواجه شدید ابتدا روش‌های آسان مانند فشار دادن سبدها به داخل جهت اطمینان از اینکه درست در ماشین قرار گرفته‌اند را انجام دهید. سپس سراغ موارد گفته شده بروید و بعد از اطمینان از پیدا کردن ایراد نسبت به تعمیر درب ماشین ظرفشویی ال جی اقدامات لازم را انجام دهید. چنانچه برای انجام این تعمیرات نیاز به تکنسین داشتید می‌توانید با تیم تخصصی هوم کارا تماس بگیرید.

کلیک کنیم: ریست ماشین ظرفشویی ال جی | آموزش انواع روشها

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.