افزایش طول عمر ساید

راهنمای افزایش طول عمر ساید بای ساید و یخچال فریزر

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

به علت اینکه یخچال‌های ساید بای ساید قیمت بالایی دارند به همین خاطر نگهداری اصولی از آن‌ها کاری بسیار مهم و ضروری است. برای اینکه طول عمر مفید یخچال بیشتر باشد و سال‌های سال بتوانیم از آن استفاده کنیم، لازم است برخی نکات را رعایت کنیم؛ بنابراین اگر به تازگی ساید بای ساید خریداری کرده‌اید و یا مدت‌ها است که از آن استفاده می‌کنید، در ادامه همراه ما باشید تا با روش‌های افزایش طول عمر ساید بای ساید و یخچال فریزر آشنا شوید.

راهنمای افزایش طول عمر یخچال ساید

همه ما می‌دانیم که اگر یخچال ساید دچار خرابی شود با مشکلات زیادی مواجه خواهیم شد. به همین خاطر دانستن روش‌های افزایش طول عمر این دستگاه می‌تواند از خراب شدن آن و در نتیجه نیاز پیدا کردن به تعمیر ساید بکاهد. از جمله این روش‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

جا به جایی اصولی یخچال

۱.    جابه‌جایی اصولی یخچال برای افزایش طول عمر ساید و یخچال فریزر

اگر به هر دلیلی مجبور شدید که یخچال ساید را جابه‌جا کنید بهتر است از چند نفر کمک بخواهید تا دستگاه حین انتقال به جایی برخورد نکند. همچنین بعد از اینکه به محل جدید منتقل کردید، بلافاصله آن را به برق متصل نکنید و حداقل ۲-۳ ساعت صبر کنید و پس از آن این کار را انجام دهید. این امر باعث می‌شود که جریان گاز یخچال ثابت شود.

تعمیر یخچال ساید ال جی در تهران و ایران

۲.    یخچال را در جای مناسب قرار دهید.

مکان قرارگیری یخچال بسیار مهم بوده و نباید آن را در کنار وسایل گرمایشی مثل آب گرمکن، شوفاژ و یا اجاق گاز قرار دهید. چرا که گرمای حاصل از این وسیله‌ها موجب هدر رفتن انرژی سرمایشی یخچال می‌شود. همچنین نباید یخچال را در جلوی نور آفتاب بگذارید چرا که این کار نیز باعث سریع فرسوده شدن دستگاه می‌شود.

نکته: علاوه بر این موارد حتما بررسی کنید که یخچال در جای خود تراز باشد.

تعمیر یخچال ساید بوش

تمیز کردن لاستیک دور درب یخچال

۳.    تمیز کردن لاستیک دور درب

لاستیک دور درب باعث می‌شود که داخل یخچال خنک بماند و هوای سرد از آن خارج نشود. به همین خاطر بهتر است هر چند وقت یکبار این لاستیک را تمیز کنید و اگر خراب شده بود، نسبت به تعویض آن اقدام نمایید.

۴.    یخچال را بیش از اندازه پر نکنید.

برای اینکه هوا در داخل یخچال به خوبی جریان داشته باشد، لازم است از قرار دادن بیش از اندازه مواد غذایی در یخچال ساید جلوگیری کنید. برای افزایش طول عمر ساید و یخچال فریزر بهتر است از ظروف پلاستیکی دربسته برای قرار دادن مواد غذایی در یخچال استفاده کنید و آن‌ها را به صورت صحیح چینش کنید.

۵.    از قرار دادن مواد غذایی گرم در دستگاه اجتناب کنید.

قبل از اینکه بخواهید مواد غذایی گرم را در یخچال قرار دهید، بهتر است کمی صبر کنید تا دمای آن به دمای محیط برسد و سپس آن را در یخچال بگذارید. با قرار دادن غذای گرم باعث می‌شوید تا هوای داخل یخچال گرم شود و در نتیجه موتور مدت بیشتری را برای خنک کردن کار کند.

۶.    افزایش طول عمر ساید با تنظیم درست دمای آن

اگر درجه یخچال را به درستی تنظیم نکنید، یخچال وظیفه خود را به خوبی انجام نمی‌دهد. مثلا اگر دما بالا باشد، موتور زیاد کار کرده و باعث یخ زدن مواد غذایی می‌شود و یا اگر دما پایین باشد، یخچال گرم شده و مواد غذایی فاسد می‌شود. روش اصولی و استاندارد این است که در فصول سرد سال دمای یخچال را روی ۲ و در فصول گرم، دما را روی ۴ تنظیم کنیم.

۷.    درب یخچال را زیاد باز و بسته نکنید.

باز و بسته کردن زیاد درب یخچال ساید باعث می‌شود تا سرمای داخل آن کم شده و در نتیجه گاز یخچال خیلی زود تخلیه شود. همچنین با این کار عمر درب یخچال نیز کم می‌شود.

اصول نگهداری یخچال

۸.    دیگر روش‌های افزایش طول عمر یخچال

علاوه بر موارد بالا، کارهای دیگری نیز وجود دارد که اگر آن‌ها را انجام دهید طول عمر ساید بای ساید و یخچال فریزر افزایش می‌یابد. این موارد عبارتند از:

  • سعی کنید هر چند وقت یکبار داخل و بیرون یخچال را با استفاده از دستمال تمیز کنید.
  • یخچال را با فاصله ۱۰ الی ۱۵ سانتی‌متری از دیوار قرار دهید.
  • برای تمیز کردن برفک داخل یخچال فریزر از اجسام نوک تیز استفاده نکنید.
  • لوله‌های پشت یخچال را حداقل به صورت ماهانه گردگیری کنید.
  • هنگام تمیز کردن یخچال آن را از برق بکشید.
  • سیم یخچال را در زیر اجسام سنگین نگذارید.
  • از قرار دادن اجسام و وسایل سنگین در داخل یخچال خودداری کنید.
  • برای اتصال یخچال به برق از محافظ برق استفاده نمایید.

آیا با رعایت اصول نگهداری یخچال باز هم امکان خرابی وجود دارد؟

اگر تمام روش‌هایی که در بالا گفتیم را رعایت کنید، طول عمر یخچال فریزر و ساید بسیار زیاد شده و خیلی کم دچار خرابی می‌شود. اما دقت داشته باشید که یخچال یک وسیله الکتریکی بوده و بنابر دلایل مختلفی می‌تواند خراب شود.

بنابراین سعی کنید تا جای ممکن اصول و روش‌های استفاده صحیح از یخچال را رعایت کنید. با این کار علاوه بر صرفه جویی در هزینه‌ها، در وقت و انرژی خود نیز صرفه‌جویی خواهید کرد.


چند پیشنهاد مطالعه مقالات مرتبط:


هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.