عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی با گوشی

عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی با گوشی + آموزش نرم افزار

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی با گوشی یکی از قابلیت‌هایی است که به شما این امکان را می‌دهد تا در سریع‌ترین زمان ممکن مشکل به وجود آمده در لباسشویی را شناسایی کنید. نام این ویژگی Smart Diagnosis یا همان سیستم عیب‌یابی هوشمند است که با کمک تلفن همراه ضمن اطلاع از ایرادات فنی لباسشویی، می‌توانید نسبت به برطرف کردن آن نیز اقدام نمایید. برای آشنایی بیشتر با این فناوری و نحوه استفاده از آن در ادامه این نوشته همراه ما باشید.

تعمیر لباسشویی ال جی در منزل

نرم افزار عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی

نحوه فعالسازی سیستم و نرم افراز عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی با گوشی موبایل

قبل از اینکه بخواهید از ویژگی سیستم هوشمند عیب‌یابی ماشین لباسشویی ال جی با گوشی استفاده کنید باید مطمئن شوید که این قابلیت در لباسشویی شما وجود دارد. برای اینکار می‌توانید دفترچه راهنمای لباسشویی را مطالعه کنید و یا مدل آن را در اینترنت جستجو نمایید. در صورتی که لباسشویی شما دارای قابلیت Smart Diagnosis است، باید برای فعالسازی مراحل زیر را انجام دهید.

 • برای استفاده از قابلیت Smart Diagnosis در لباسشویی‌های LG Smart ThinQ، ابتدا باید نرم افزار عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی با گوشی موبایل را از سایت lg.com و یا از اپ استور دانلود کنید. این برنامه قابلیت نصب بر روی گوشی‌های آیفون و اندروید را دارد.
 • بعد از دانلود برنامه LG Smart ThinQ و نصب آن، در صفحه‌ای که باز می‌شود گزینه + در بالای صفحه را انتخاب نمایید.
 • سپس در صفحه Product Connction Guide به آخر صفحه رفته و Ok را بزنید.
 • در صفحه جدیدی که باز شده و در قسمت Select a product، نوع وسیله را انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر لباسشویی شما مدل درب از جلو است باید گزینه Front load washer را انتخاب نمایید.
 • در صفحه بعدی که همان صفحه Classify product است، همه موارد را رد کرده و بر روی No ضربه بزنید.
 • بعد از آن وارد صفحه Connection Product خواهید شد که در اینجا باید گزینه No button or Wi-Fi is not blinking را انتخاب کرده و سپس ok را بزنید.
 • در صفحه بعدی یک گزینه به نام Tag on ظاهر می‌شود که باید No را بزنید. با اینکار در وسط صفحه Smart diagnosis ظاهر می‌شود که لازم است بر روی Yes کلیک کنید. با انجام اینکار سیستم عیب‌یابی ماشین لباسشویی ال جی با گوشی به طور خودکار فعال شده و به صفحه اول برنامه هدایت خواهید شد. اگر مراحل بالا را به خوبی انجام داده باشید، یک محصول به لیست اضافه خواهد شد.

عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی با موبایل

نحوه استفاده از قابلیت Smart diagnosis در لباسشویی LG

بعد از فعالسازی قابلیت عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی با گوشی، نوبت به نحوه استفاده از آن می‌رسد.

 • ابتدا در صفحه اصلی برنامه بر روی محصولی که در مرحله قبل ایجاد کردید، ضربه بزنید. در صفحه باز شده گزینه Start smart diagnosis را انتخاب نمایید.
 • سپس ماشین لباسشویی ال جی را روشن کرده و به هیچ یک از دکمه‌ها دست نزنید.
 • بر روی گوشی Next را زده و سمت میکروفون گوشی را بر روی لوگو Smart diagnosis و نزدیک به کلید پاور لباسشویی بگیرید و دوباره Next را بزنید.
 • در همان حال که گوشی را به لباسشویی و قسمت گفته شده چسباندید، بر روی لباسشویی دکمه Temp را فشار داده و نگه دارید تا صدای بوق شنیده شود. سپس بعد از اینکه شمارشگر معکوس روی صفحه ظاهر شد، کلید Temp را رها کنید تا شمارشگر به پایان رسیده و صدای بوق قطع شود.
 • دقت داشته باشید گوشی را باید همچنان در همان حالت نگه دارید تا برنامه کار عیب‌یابی ماشین لباسشویی را تمام کرده و مشکلات موجود در این دستگاه را به شما اطلاع دهد.

نحوه استفاده از قابلیت Smart diagnosis

مرحله آخر 

در واقع بعد از اینکه با استفاده از قابلیت عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی با گوشی توانستید مشکلات دستگاه را شناسایی کنید، این تازه اول راه است. چرا که بعد از آن باید با استفاده از اطلاعاتی که این برنامه در اختیار شما قرار داده است اقدام به تعمیر لباسشویی نمایید. دقت داشته باشید برای رفع بسیاری از این مشکلات نیاز به متخصص و تکنسین باتجربه خواهید داشت و نباید خودتان نسبت به تعمیر آن اقدام کنید. زیرا امکان دارد صدمات جبران ناپذیری به دستگاه وارد شود. 

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.