نحوه استفاده از مایع لباسشویی

نحوه استفاده از مایع لباسشویی به چه شکل است؟

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

در حال حاضر شوینده‌های مختلفی برای ماشین لباسشویی در بازار وجود دارد که هر کدام دارای مزایا و معایب مخصوص به خود هستند. مایع لباسشویی یکی از شوینده‌های پرمصرف به شمار می‌رود که علاوه بر تمیز کردن لباس‌ها باعث سالم ماندن آن‌ها نیز می‌شود. اما بهتر است بدانید اگر مقدار استفاده از مایع لباسشویی به اندازه معین نباشد و یا بیش از حد مجار باشد، لباس‌ها یا به خوبی تمیز نمی‌شوند و یا ممکن است به آن‌ها آسیب وارد شود. به همین خاطر در این مقاله تصمیم داریم به سوال نحوه استفاده از مایع لباسشویی به چه شکل است پاسخ دهیم.

نکات انتخاب مایه لباسشویی

نکات انتخاب مایع لباسشویی

برای انتخاب مایع لباسشویی مناسب باید معیارهای مختلفی را در نظر بگیرید که قبل از آشنایی با نحوه استفاده از مایع لباسشویی بهتر است با این موارد آشنا شوید.

۱- آلرژی مایع لباسشویی

برخی از افراد پوست حساسی دارند و به همین خاطر ممکن است نسبت به مواد استفاده شده در مایع لباسشویی حساسیت داشته باشند. به همین خاطر این افراد بهتر است از مایع لباسشویی بدون اسانس و رنگ استفاده کنند. در صورتی که حساسیت و آلرژی شما خیلی شدید است، می‌توانید از مایع لباسشویی ضد حساسیت استفاده کنید.

لازم به ذکر است کودکان بدن حساس‌تری نسبت به بزرگسالان دارند و تا جایی که امکان دارد سعی کنید از مواد شوینده ضد حساسیت و ضد آلرژی برای شستن لباس آن‌ها استفاده نمایید.

استفاده از مایع لباسشویی

۲- در نظر گرفتن نوع ماشین لباسشویی

هنگام خرید مایع لباسشویی یکی از مواردی که باید در نظر داشته باشید، نوع ماشین لباسشویی است. چرا که برخی از این دستگاه‌ها مثل ماشین لباسشویی HE یا افیشنسی برای داشتن کارایی و بازدهی بالا به گونه دیگری طراحی شدند. استفاده از مایع لباسشویی عادی در این دستگاه‌ها باعث می‌شود آسیب زیادی به ماشین لباسشویی وارد شود. به همین خاطر باید مایع مخصوص به آن را تهیه کنید. اما اگر ماشین لباسشویی شما معمولی است با خیال راحت می‌توانید از مایع لباسشویی معمولی استفاده نمایید.

در نظر گرفتن رایحه مایع لباسشویی

۳- در نظر گرفتن رایحه مایع لباسشویی

فاکتور بعدی که در هنگام خرید و نحوه استفاده از مایع لباسشویی باید در نظر بگیرید، رایحه و عطر آن است. چرا که هرکس سلیقه و ذائقه مخصوص به خود را دارد و از یک بوی خاصی لذت می‌برد.

۴- قیمت مایع لباسشویی

در میان مواد شوینده مختلفی که برای لباسشویی وجود دارد، مایع لباسشویی از قیمت بالاتری برخوردار است. اما اگر مایع لباسشویی شما کیفیت مناسب را داشته باشد، این گرانی به صرفه خواهد بود.

kp,i hsjthni hc lhdu gfhsa,dd

نحوه استفاده از مایع لباسشویی چگونه باید باشد؟

مایع لباسشویی به خاطر قدرت پاک‌کنندگی بالایی که دارد توانسته محبوبیت زیادی در میان افراد به دست آورد. اما اگر با نحوه استفاده از آن آشنایی نداشته باشید ممکن است آسیب‌های زیادی به دنبال داشته باشد. برخی از افراد بر این باور هستند که استفاده زیاد از مایع لباسشویی می‌تواند باعث تمیز شدن بیشتر لباس‌ها شود. اما بهتر است بدانید اینکار با اساس کار شوینده‌ها در تضاد است.

استفاده بیش از حد مجاز نه تنها باعث تمیزی لباس‌ها نمی‌شود بلکه آبکشی کردن و از بین مواد شوینده از لباس کار بسیار سختی خواهد بود. همچنین اینکار باعث می‌شود مقداری از مایع در بافت لباس بماند و بو بگیرد. اما اگر به اندازه معین و استاندارد از مایع لباسشویی استفاده کنیم، نه تنها لباس‌ها تمیز می‌شوند بلکه در میزان استفاده از این ماده نیز صرفه‌جویی خواهید کرد.

نحوه استفاده از مایع لباسشویی برای شستشو در ماشین لباسشویی

  • نحوه استفاده از مایع لباسشویی برای شستشو در ماشین لباسشویی

امروزه اکثر افراد برای شستشوی لباس‌ها از ماشین لباسشویی استفاده می‌کنند. قبل از اینکه بخواهید لباس‌ها را در ماشین قرار دهید، بهتر است لکه‌های سخت روی آن را از بین ببرید. برای اینکار می‌توانید مقداری از مایع شوینده را بر روی لکه ریخته و با مالش دادن آن را از بین ببرید.

معمولا در جاپودری ماشین لباسشویی چند محل مختلف قرار داده شده که یکی از آن‌ها مخصوص نرم کننده بوده و دیگری برای مایع لباسشویی و یا هر ماده شوینده دیگر است. اگر مایع لباسشویی را در جای اشتباهی بریزید، ممکن است لکه‌های سفید بر روی لباس ایجاد شود. برای آگاهی از دوز مصرفی مایع لباسشویی کافی است روی بسته آن را مطالعه نمایید.

نحوه استفاده از مایع لباسشویی برای شستشوی دستی لباس ها

  • نحوه استفاده از مایع لباسشویی برای شستشوی دستی لباس‌ها

اگر لباس‌های خود را با دست می‌شویید بهتر است از مایع لباسشویی مخصوص دست استفاده کنید. در این روش باید مقداری از مایع را داخل سطل و یا وان ریخته و سپس لباس‌ها را در آن قرار داده و بشویید. برای از بین بردن لکه‌های روی لباس بهتر است به خوبی آن‌ها را مالش دهید. در آخر نیز لباس‌ها را زیر آب سرد بگیرد تا آلودگی‌ها از بین بروند. اینکار را به خوبی انجام دهید تا مایع به طور کامل از لباس خارج شود. چرا که باقی ماندن مایع در لباس ممکن است باعث ایجاد حساسیت شود.

  • محل ریختن مایع لباسشویی در جاپودری ماشین لباسشویی

در ادامه پاسخ به سوال نحوه استفاده از مایع لباسشویی به چه شکل است به این مساله می‌پردازیم که این مایع را باید در کدام قسمت جاپودری بریزیم؟ اگر به جاپودری لباسشویی دقت کرده باشید یک بخش، بزرگتر از دیگر قسمت‌ها است که معمولا با علامت || مشخص شده است. این قسمت بهترین مکان برای ریختن مایع لباسشویی است.

البته یک بخش دیگر نیز وجود دارد و با علامت | مشخص شده است. این قسمت برای شستشوی کوتاه کاربرد دارد و اگر فرایند شستشو لباس‌ها زیاد طول نمی‌کشد، می‌توانید مایع لباسشویی را در این بخش بریزید. البته مقدار مایع لباسشویی نیز باید کمتر باشد.

ریختن مایع لباسشویی در درام

آیا می‌توان مایع لباسشویی را در درام ریخت؟

در لباسشویی‌های درب از جلو محفظه مخصوصی برای مایع لباسشویی قرار داده شده است. اگر مایع را در این قسمت بریزید، در فرایند شستشو کاملا حل شده و به طور یکنواخت بر روی لباس‌ها پخش می‌شود. اما اگر بخواهید این مایع را به صورت مستقیم داخل درام بریزید، مایع لباسشویی کارایی خود را از دست خواهد داد. از طرفی اینکار باعث ایجاد کف فراوان در لباسشویی شده و در چرخه شستشو اختلال ایجاد می‌کند.

حفظ محیط زیست با استفاده صحیح از مایع لباسشویی

در مقاله نحوه استفاده از مایع لباسشویی به چه شکل است سعی کردیم تمام نکات مهم و لازم را ذکر کنیم. استفاده از مقدار کافی مواد شوینده باعث می‌شود میزان موادی که برای شستشو ساخته می‌شود، کمتر شود. در نتیجه آسیب کمتری به محیط زیست وارد می‌شود. از طرفی کاهش مواد شوینده به معنای کاهش استفاده از آب است و به حفظ منابع آبی نیز کمک می‌کند. به همین خاطر بهتر است علاوه بر استفاده از مواد شوینده باکیفیت به اندازه مصرف خود نیز توجه کنیم. 

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.