WhatsApp-Image-2021-09-04-at-10.40.17

علت سرد نکردن آبسردکن یخچال و ساید بای ساید + دیگر مشکلات آبسردکن

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

علت کار نکردن آبسردکن یخچال

اگر آبسردکن یخچال کار نمی کند، بهتر است بیان دقیق تری برای کار نکردن آبسردکن پیدا نمود. آیا آبسردکن یخچال آب را سرد نمی کند؟ یا از آبسردکن آب خارج نمی شود؟ ممکن است دلیل کار نکردن آبسردکن یخچال، شکستگی یا خراب شدن پدال آبسردکن باشد. در ادامه به بررسی مشکلات مطرح شده خواهیم پرداخت.

علت سرد نکردن آبسردکن یخچال

در صورتی که آبسردکن یخچال آب را سرد نمی کند، این مشکل را می توان به موارد زیر مربوط دانست:

 1. تنظیم نبودن ترموستات دمایی یخچال
 2. ایراد برد کنترلی دیسپنسر یا آبسردکن

علت نیامدن آب از آبسردکن یخچال ( قطع شدن آب یخچال ساید )

گاهی ممکن است کار نکردن آب سرد کن به این معنی باشد که آبی از آبسردکن یخچال خارج نمی شود و یا به عبارت دیگر آبسردکن آب نمی دهد. در این مواقع می توان مشکل را به موارد زیر مربوط دانست:

 1. لوله انتقال آب یخ زده است
 2. ایراد در شیر ورودی آب یا شیر برقی
 3. فشار کم آب
 4. ایراد در فیلتر آب
 5. ایراد سوئیچ درب
 6. معیوب بودن سوئیچ دیسپنسر یا آبسردکن
 7. ایراد برد کنترلی آبسردکن

اجزاء مرتبط با کار نکردن آبسردکن ساید بای ساید

در اینجا مواردی که به عنوان دلایل کار نکردن آبسردکن یخچال ذکر شد را به صورت موردی بررسی خواهیم نمود.

 • عدم تنظیم دمایی ترموستات یخچال
 • ایراد لوله انتقال آب

اولین دلیل و معمول ترین دلیل آب ندادن آبسردکن یخچال، یخ زدن لوله آب درون درب است. گاهی این لوله را در بخش فریزر ساید بای ساید قرار می دهند که در این حالت نیز احتمال یخ زدن لوله بیشتر می شود. برای اطمینان از این امر، می توانید لوله را از سمت پایین یخچال جدا کنید و از درون آن فوت کرده و یا زیر شیر آب بگیرید. در صورتی که لوله یخ زده باشد، از سمت دیگر چیزی خارج نخواهد شد. جهت جلوگیری از بروز چنین مشکلی، بهتر است از تنظیم دمای صحیح فریزر خود مطمئن باشید. در صورتی که دمای فریزر به زیر صفر درجه فارنهایت (17.8- سانتیگراد) برسد، امکان یخ زدن لوله آب وجود دارد. دمای داخل فریزر باید همیشه در بازه 18- تا 12- درجه سانتیگراد حفظ شود.

 • ایراد برد کنترلی دیسپنسر یا آبسردکن

در صورتی که برد کنترلی دیسپنسر یا همان آبسردکن خراب باشد، بسیاری از عملیات های آبسردکن و نیز یخچال متوقف می شود. ممکن است این بخش، جریان یا ولتاژ الکتریکی لازم را که برای کارکرد صحیح آبسردکن یخچال لازم است، تامین نکند. این برد کنترلی دو بخش آبسردکن و یخساز و صفحه نمایش را کنترل می نماید. اگر تنها یکی از این بخشها کار نمی کنند، ابتدا آنها را بررسی نمایید و در صورتی که کل مجموعه دیسپنسر از کار افتاده است، برد را بررسی کنید که سوختگی یا اتصال کوتاه نداشته باشد و یا خازنی نسوخته باشد. تشخیص اینکه یخچال شما به یک برد کنترلی جدید احتیاج دارد یا خیر، برعهده تکنسین های حرفه ای تعمیر یخچال خواهد بود.

 • خرابی شیر ورودی یا شیر برقی

شیر ورودی آب (شیر برقی)، آب را به داخل یخچال آورده و به بخش های آبسردکن و یخساز یخچال می رساند و می تواند هم بصورت الکترونیکی و هم مکانیکی از کار بیوفتد. از سالم بودن سلنویدهای شیر ورودی آب توسط یک مولتی متر اطمینان حاصل کنید. به علاوه از مسدود نبودن آن نیز مطمئن شوید. در صورتی که به تشخیص تعمیرکار، شیر ورودی آب یخچال شما معیوب از آب درآمد، با تعویض آن احتمالا مشکل کار نکردن آبسردکن یخچال حل خواهد شد.

 • کم بودن فشار آب خانه

یک دلیل دیگر برای مشکلات آبسردکن، کم بودن فشار آب خانگی شما است. همانطور که می دانید، حداقل فشار مورد نیاز برای عملکرد صحیح شیر ورودی آب، 20 psi است. لذا در صورتی که فشار آب خانگی شما از این مقدار کمتر باشد، ممکن است شیر باز نشده و درنتیجه آبسرد کن کار نکند.

 • ایراد فیلتر آب

در صورتی که فیلتر آب یخچال گرفته شده و مسدود باشد، جریان آب به آبسرکن دچار اختلال شده و کاهش می یابد، که این امر خود باعث کارکرد نادرست آبسردکن خواهد شد. فیلتر آب یخچال بطور معمول هر 6 ماه یک بار باید تعویض شود، تا از جریان مناسب و کیفیت آب قابل قبول اطمینان حاصل شود. در صورتی که می خواهید فیلتر آب یخچال را عوض کنید و به کمک تکنسین های متخصص کاراباما احتیاج دارید، ثبت درخواست نمایید.

 • خرابی میکروسوئیچ و کلیدهای دیسپنسر

ممکن است میکروسوئیچ یا کلیدهای دیسپنسر که بر روی یخچال نصب می شوند و عملیات اتوماتیک خروج آب و یخ از آبسردکن و یخساز را کنترل می کنند، ایراد داشته و معیوب باشند. این کلیدها که می توانند نوع یخ، دمای آب و سایر تنظیمات را کنترل کنند، ممکن است دارای اتصالات نادرست یا سوختگی باشند. همچنین ممکن است از فریم و بدنه خارج شده و یا به سبب ضربه یا حرارت دچار مشکلات فنی گردیده و جریان نداشته باشند.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.

درخواست تعمیرات و نصب فوری

سایر مطالب وبلاگ هوم کارا

لت بسته نشدن درب یخچال

علت بسته نشدن درب یخچال

از رایج‌ترین مشکلات گزارش شده، بسته نشدن درب یخچال است. این مسئله باعث بروز مشکلاتی می‌شود. این موارد عبارتند از: فساد مواد غذایی درون یخچال، آسیب به کمپرسور یخچال، برفک

مطالعه مقاله »