main-780x470-1

تشخیص خرابی و تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

کمک فنر ماشین لباسشویی : در گذر زمان، با پیشرفت‌هایی که در علم و تکنولوژی به وجود آمد، انسان همواره به فکر ساخت و ابداع لوازمی بود که باعث آسایش و راحتی زندگی او شود. یکی از آن وسایل که امروزه نیز نقش به‌سزایی در راحتی زندگی انسان‌ها ایفا می‌کند، ماشین‌های لباسشویی می‌باشد.

ماشین‌های لباسشویی جز لوازمی به حساب می‌آیند که نیاز به رسیدگی دارند و اگر مشکلات آن‌ها را جدی گرفته‌نشود، علاوه‌بر آسیب‌های بزرگتری که دستگاه متحمل می‌شود، کارکرد آن‌ها نیز به گونه‌ای خواهدشد که برای شما عذاب‌آور می‌شود. به طور مثال لرزش‌های ماشین‌ها یکی از مشکلات مهم آن‌ها می‌باشد که در صورت عدم توجه به آن‌ها، نه‌تنها آسیب‌های شدیدتری به قسمت‌های دیگر وارد می‌کند، بلکه آنقدر صدای مهیب و آزاردهنده‌ای هنگام شستشو و آبکشی لباس‌ها تولید می‌کند که همگی کلافه خواهندشد.

کمک فنر ماشین لباسشویی

در ادامه این مقاله می‌خواهیم راجع‌به قطعه‌ای در ماشین‌های لباسشویی صحبت کنیم که از بُروز این مشکل‌ جلوگیری خواهدکرد و علائم خرابی و حتی نحوه تعویض این قطعه را خواهیم‌گفت.

کمک فنرهای ماشین لباسشویی و وظایف آن‌ها

کمک فنر ماشین لباسشویی قطعه‌ای می‌باشد که جدیداً در تمام مدل‌های لباسشویی‌ها تعبیه می‌شود. این قطعه که فنری قوی می‌باشد، از یک سمت به دیگ ماشین لباسشویی و‌از سمت دیگر به بدنه متصل می‌شود. وظیفه‌ی این فنرها جدا نگه داشتن مخزن از محفظه می‌باشد تا در هنگامی که مخزن با سرعت بسیار بالایی در حال چرخش است، با محفظه برخورد نکرده و آسیبی به آن وارد نشود. دیگر وظیفه‌ای که کمک فنر ماشین لباسشویی برعهده دارد، جلوگیری از لرزش دستگاه‌ها می‌باشد. این کار از طریق خنثی کردن ارتعاشات و لرزش‌های دیگ صورت می‌گیرد.

در هنگام شستشو و آبکشی لباس‌ها توسط ماشین لباسشویی، دیگ با سرعت بسیار بالایی می‌چرخد. غیر ممکن است که چرخش دیگ با این سرعت، ارتعاشی نداشته‌باشد و همچنین از طرف دیگر اگر ذره‌ای توازن وزنی در دیگ از بین برود، سبب می‌شود که مخزن لرزش‌های شدیدی داشته‌باشد. با وجود تمام این موارد، سازنده‌ها فنرهایی در ماشین‌های لباسشویی تعبیه کردند تا جلوی این ارتعاشات و لرزش‌ها را گرفته‌شود و چرخش دیگ‌ها را متعادل کند. پس می‌توان گفت که وجود کمک فنر ماشین لباسشویی در این دستگاه‌ها بسیار ضروری است.

تشخیص خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی

همان‌طور که گفتیم وظیفه‌ی این قطعات جلوگیری از لرزش ماشین لباسشویی می‌باشد. با توجه به همین جمله می‌توان نتیجه گرفت که در صورت وجود لرزش‌های شدید در هنگام شستشو یا آبکشی لباس‌ها، کمک فنر ماشین لباسشویی وظیفه خود را به خوبی انجام نمی‌دهد که علت آن می‌تواند خرابی این قطعه باشد.

تشخیص خرابی کمک فنر

برای تشخیص خرابی این قطعات، باید به لرزش و صداهایی که از ماشین لباسشویی خود می‌شنوید، بسیار توجه کنید. اگر کمک فنرها ضعیف یا به طور کلی خراب شده‌باشند، چرخش دیگ لباسشویی با لرزش‌های شدید و همچنین صدای بسیار بلند و آزاردهنده‌ای همراه خواهبود که تحمل آن غیر ممکن می‌شود. در این مواقع در اولین فرصت باید برنامه شستشو را متوقف کرده و ماشین لباسشویی را خاموش کنید؛ چرا که ممکن است لرزش دیگ به قدری باشد که با محفظه برخورد کرده و موجب آسیب دیدن یا حتی شکسته شدن دیگ شود.

شاید برای خود شما پیش آمده‌باشد و یا از اطرافیانتان شنیده‌باشید که ماشین لباسشویی در حین کار حرکت می‌کند. در صورت خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی ، لرزش دستگاه به قدری زیاد خواهدشد که کار کردن آن با حرکت همراه خواهدبود. در این مواقع لازم است تا حتماً فنرها را تعویض کنید

شاید لرزش‌های کم دیگ و ماشین لباسشویی در انجام فرآیند شستشو و آبکشی خللی ایجاد نکند اما سروصدای اذیت‌کننده‌ای که ایجاد می‌کند غیر قابل تحمل است. همچنین این لرزش‌ها، قطعاً در طولانی مدت به اجزای دیگر دستگاه آسیب خواهدرساند.

وسایل مورد نیاز برای تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی

برای تعویض این قطعه پیچیدگی خاصی وجود ندارد و شما با یک پیچ‌گوشتی و آچار نیز می‌توانید این کار را انجام دهید. پنل پشتی ماشین لباسشویی که شامل چند پیچ است که به کمک پیچ‌گوشتی می‌بایست آن‌ها را باز کنید. بعد از آن نیز برای جدا کردن کمک فنر از مخزن و بدنه، پیچ‌ها را مجدداً باید به کمک پیچ‌گوشتی و آچار باز کنید.

نحوه تعویض کمک فنر

بعد از مشاهده لرزش‌های غیرطبیعی در دستگاه و تشخیص خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی ، نوبت به تعویض آن خواهدرسید. باز هم مثل همیشه این نکته را گوش‌ زد می‌کنیم که در صورت عدم دانش و مهارت در این زمینه، از یک تکنیسن باتجربه کمک بگیرید.

برای تعویض این قطعه لازم است تا مراحل زیر به ترتیب انحام شوند:

• مثل تعمیر تمام لوازم برقی منازل، ابتدا ماشین لباسشویی را از برق کشیده تا با خیالی راحت مابقی مراحل را انجام دهید.

• در مرحله‌ی بعدی، لوله تخلیه دستگاه و همچنین شیر برقی را از شیر آب جدا کنید.

• در سومین قدم باید پیچ‌های پنل پشتی را باز کنید تا به فنرها دسترسی پیدا کنید. (توجه کنید که یک سر فنر به دیگ و سر دیگری به بدنه خارجی وصل است).

• در این مرحله ابتدا سری که به دیگ متصل است را باز کنید. در قسمت بالایی کمک فنر، پیچ‌هایی وجود دارد که آن را به دیگ وصل کرده. با احتیاط آن‌ها را باز کنید.

نحوه تعویض کمکفنر

• سپس سر دیگر فنر که توسط بازویی به کف ماشین لباسشویی وصل شده را باز کنید.

• حال کمک فنر خراب به طور کامل باز شده و شما در این مرحله می‌توانید قطعه‌ی نو را جایگزین آن کنید. حتماً توجه داشته‌باشید که بازویی فنر باید به کف ماشین‌ لباسشویی متصل شود

• تمام مراحل قبلی را به صورت معکوس انجام دهید.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.

درخواست تعمیرات و نصب فوری

سایر مطالب وبلاگ هوم کارا

علت بسته نشدن درب یخچال

از رایج‌ترین مشکلات گزارش شده، بسته نشدن درب یخچال است. این مسئله باعث بروز مشکلاتی می‌شود. این موارد عبارتند از: فساد مواد غذایی درون یخچال، آسیب به کمپرسور یخچال، برفک

مطالعه مقاله »