7-ماشین-لباسشویی-برتر-درسال-2018-1

تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی با وظیفه مهم انتقال آب باقی مانده از فرآیند شستشوی لباس تخلیه شده در پمپ لباسشویی به فاضلاب طراحی شده است. تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی از این رو یک اقدام حساس و ضروری در عملکرد مناسب انواع لباسشویی به حساب می‌آید.

نحوه تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی وابسته به نوع آن که در برخی مدل‌ها تک بخشی و در برخی دیگر با مجموعه قطعاتی همراه بوده متفاوت می‌باشد. اما در حالت کلی مجوعه اقدامات انجام شده برای تعویض شلنگ شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی با یک اصول یکسان همراه است.

در این مطلب آموزشی به بررسی نحوه تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی در منزل برای افرادی مطلع در این زمینه پرداخته شده است. تنها با در اختیار داشتن ابزار لازم و همین طور دنبال کردن صحیح مراحل و طریقه تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی به راحتی می‌توان برای رفع این مشکل در وسیله تان اقدام کنید.

نحوه تعویض شلنگ تخلیه لباسشویی

تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی همانند هر قطعه دیگری با یک اصول و روش انجام کار مخصوص به خود می‌باشد. اولین قدم در شروع جایگزینی شلنگ جدید به جای شلنگ آسیب دیده در ماشین لباسشویی تهیه ابزار و تجهیزات مورد نیاز است.

تجهیزات مورد نیاز برای تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

  • شلنگ تخلیه جدید ماشین لباسشویی برای جایگزینی با شلنگ آسیب دیده
  • پیچ گوشتی تخت و چهارسو برای جداسازی قطعه قبلی
  • ابزار هایی مثل آچار، انبردست، انبردست قفلی برای شروع کار
  • سطل آب برای تست پمپ تخلیه ماشین لباسشویی بعد از تعویض شلنگ

پس از خرید شلنگ جدید که باید با مشخصات درج شده در دفترچه راهنما هماهنگی داشته باشد، اقدامات تعویض شلنگ ماشین لباسشویی را به روش زیر ادامه دهید.

جریان آب و برق را قطع کنید.

نحوه تعویض شلنگ لباسشویی در این مرحله به این صورت بوده که ابتدا از قطع بودن جریان برق در سیم لباسشویی اطمینان داشته و برای ایمنی بیشتر منبع تغذیه برق ماشین لباسشویی از قسمت مدار قطع کننده غیر فعال کنید.

پس از آن برای قطع کردن جریان آب اهرم ماشین لباسشویی را بچرخانید. اگر یافتن محل دقیق اهرم در لباسشویی برای شما دشوار بوده موقتا آب منزل را از قطع کنید. لوله تخلیه را در یک سطل آب قرار دهید تا تمامی آب باقی مانده در شلنگ تخلیه به روی زمین نریزد.

شلنگ تخلیه آسیب دیده را جدا کنید.

شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی به واسطه‌ی گیره‌هایی به پشت لباسشویی متصل شده است. برای جداسازی آن باید این گیره‌ها را با انبردست گرفته و با پیچ‌گوشی برای شل شدن و باز شدن آنها اقدام کنید. پس از باز شدن گیره وضعیت ظاهری آن را بررسی کنید اگر زنگ زده و آسیب دیده نبود می‌توانید مجدد از آن استفاده کنید.

در نهایت عمل جدا کردن شلنگ آسیب دیده را با جدا کردن آن که با یک بست معمولی به پوسته پمپ تخلیه وصل شده تکمیل کنید. 

شلنگ تخلیه جدید را جایگزین کنید.

 در این حالت به دنبال مشاهده وضعیت قرار گرفتن شلنگ آسیب دیده بر روی ماشین لباسشویی به دقت شروع به نصب شلنگ جدید کنید. در وهله اول بست را روی شلنگ بگذارید و سپس شـلنگ تخـلیه جدید را روی پوسته نصب و بست را روی آن فیکس کنید.

در این بخش از تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی باید این قطعه را به محل قرارگیری اش یعنی پشت ماشین منتقل کرده و با آچار شروع به محکم کردن گیره ها کنید. پس از انجام این کار حتما تست کنید که شلنگ نصب شده نشتی نداشته باشد. نکته حائز اهمیت در این بخش از طریقه نصب شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی اطمینان از فاصله 60 متری این قطعه در پشت ماشین لباسشویی است. 

صحت نصب شلنگ تخلیه را تست کنید.

در گام آخر با قرار دادن ماشین لباسشویی را در جای خود گذاشته و دوباره شلنگه تخلیه را به لوله فاضلاب نصب کنید. شیر آب را باز کنید و ماشین لباسشویی را روشن کنید تا بتوانید لباسشویی را آزمایش کنید.

تست پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

تخلیه نشدن آب از لباسشویی همیشه به دلیل آسیب وارد شده به شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی نبوده و گاهی اوقات تحت تاثیر ایراد مشاهده شده در عملکرد پمپ تخلیه است. از این رو بیشتر سرویسکاران در هنگام مشاهده گزارشاتی مبنی بر عدم تخلیه پمپ و خرابی شلنگ تست پمپ تخلیه را بر روی ماشین لباسشویی انجام می‌دهند.

چند نکته در طریقه نصب شلنگ تخلیه لباسشویی

همانطور که اشاره داشتیم تعویض شلنگ تخلیه لباسشویی اقدامی نسبتا آسان بوده و در صورت رعایت نکات مهم به راحتی می‌توانید در منزا این کار را انجام دهید. در این قسمت چند نکته اساسی در خصوص طریقه تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی را با هم مرور می‌کنیم:

  • برای اطمینان از تخلیه کامل آب از پمپ لباسشویی برای شروع تعویض شلنگ می‌توانید از جاروهای برقی مسافرتی برای مکش و تخلیه آب استفاده کنید.
  • رعایت نکات ایمنی در هنگام تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی را فراموش نکنید.
  • در هنگام خرید شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی برای اطمینان از هماهنگی آن با ماشین لباسشویی از افراد مطلع مشورت بگیرید.
  • اگر لباسشویی در فضای محدود و تنگی قرار دارد برای انجام صحیح کار موقتا در حد امکان آن را جا به جا کنید.
هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.

درخواست تعمیرات و نصب فوری

سایر مطالب وبلاگ هوم کارا

لت بسته نشدن درب یخچال

علت بسته نشدن درب یخچال

از رایج‌ترین مشکلات گزارش شده، بسته نشدن درب یخچال است. این مسئله باعث بروز مشکلاتی می‌شود. این موارد عبارتند از: فساد مواد غذایی درون یخچال، آسیب به کمپرسور یخچال، برفک

مطالعه مقاله »