تعمیر شیر برقی لباسشویی بوش

تعمیر شیر برقی لباسشویی بوش + تعویض آن

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

شیر برقی یکی از مهم‌ترین قطعات در ماشین‌های لباسشویی مارک بوش است. این قطعه از آن جهت مهم است که مقدار آب ورودی به ماشین در زمان شستشو را کنترل می‌کند. به صورت کلی دو نوع شیر برقی وجود دارد، که یکی برای آب سرد و دیگری برای آب گرم است. از این رو به دلیل اهمیت این قطعه، در این مقاله قصد داریم به تعمیر شیر برقی لباسشویی بوش بپردازیم.

در لباسشویی‌های بوش مدرن تنها یک شیر برقی وجود دارد، که آن هم برای آب سرد است. در این نوع از ماشین‌های برند بوش، آب گرم مورد نیاز دستگاه از طریق هیتر یا گرم‌کنی که در آن تعبیه شده است تامین خواهد شد.

همچنین بخوانیم: نحوه تعمیر لباسشویی بوش

نکات تعمیر شیر برقی لباسشویی بوش

رایج‌ترین علت خرابی شیر برقی لباسشویی

از رایج‌ترین علل خرابی این قطعه؛ یخ زدن آب در داخل آن‌ها است. این مشکل در فصول سرد سال بیشتر مشاهده می‌شود. این موضوع بخاطر انبساط آب در زمان یخ‌زدگی به‌وجود می‌آید و باعث ایجاد نشتی در شیرهای برقی و خرابی آن‌ها خواهد شد.

  1. در صورتی که زیر این وسیله یا پشت آن مشاهده کردید که آب جمع شده است لاستیک دور درب آن را بررسی کنید.
  2. اگر این لاستیک سالم بود، به احتمال زیاد مشکل از شیر برقی ماشین لباسشویی است.
  3. اگر نشتی آب در زمانی بود که ماشین در مرحله آب‌گیری است، حتما این قطعه خراب شده است.

در این مواردی که ذکر شده حتما باید به فکر تعمیر شیر برقی لباسشویی بوش باشید. در صورتی که خودتان توانابی تعمیر یا تعویض این قطعه را دارید با مراحل گفته شده در این مقاله این کار را به راحتی می‌توانید انجام دهید. اما اگر متوجه شدید که توانایی انجام آن را ندارید می‌توانید با متخصصین هوم کارا تماس بگیرید تا این کار را برای شما انجام دهند.

همچنین بخوانیم: تست قطعات ماشین لباسشویی | بررسی تمام قطعه‌ها

رایجترین علت خرابی شیر برقی لباسشویی

نکاتی که نشان‌دهنده زمان تعمیر شیر برقی لباسشویی بوش است.

  • ارور دادن لباسشویی بوش هنگام کار کردن
  • آبگیری مکرر لباسشویی بوش
  • آبگیری نکردن لباسشویی بوش
  • خاموش شدن به صورت ناگهانی لباسشویی بوش

همچنین بخوانیم: تعویض یا تعمیر لباسشویی؛ تصمیم درست چیست؟

وسایل و ابزاری که هنگام تعمیر شیر برقی لباسشویی بوش نیاز دارید.

juldv adv fvrd gfhsa,dd f,a

مراحل تعمیر شیر برقی لباسشویی بوش

قبل از انجام هر کاری لازم است که نکات ایمنی را رعایت کنید. برای رعایت ایمنی، اولین کاری که باید قبل از تعمیرات انجام دهید این است که دو شاخه دستگاه را حتما از پریز برق جدا کنید. زیرا برای تعمیر این وسیله با سیم‌ها در ارتباط هستید، پس لازم است برای پیشگیری از برق گرفتگی آن را از برق جدا کنید.

همچنین بخوانیم: نمایندگی تعمیر لباسشویی بوش در تهران

  • مرحله یک: باز کردن پیچ‌های پنل بالایی و دسترسی به شیرهای برقی لباسشویی بوش

برای دسترسی به شیر برقی این وسیله باید پنل بالایی را باز کنید. برای این کار ابتدا پیچ‌های پنل را که در قسمت پشتی ماشین قرار دارند باز کنید. این پیچ‌ها در برخی از مدل‌های بوش در قسمت کناری آن قرار دارند. بعد از باز کردن آن‌ها پنل را به سمت عقب بکشید و آن را جدا کنید. با برداشتن این قسمت شیرهای برقی را مشاهده خواهید کرد.

بسته به مدل وسیله شما دو یا یک شیر خواهید دید. اگر دو شیر وجود داشت به رنگ آن‌ها توجه کنید. فیلتری که رنگ آبی دارد مربوط به آب سرد است و دیگری که به رنگ قرمز است برای آب گرم است. برای اینکه اطمینان حاصل کنید نشتی وجود دارد یا نه، اطراف این قطعه را دست بزنید تا مطمئن شوید.

تعویض شیر برقی لباسشویی

  • مرحله دو: جدا و خارج کردن شیر برقی خراب

برای تعویض این قطعه باید تمام اتصالات برقی و آبی را از آن جدا کنید. اتصالات برقی که به شیر متصل هستند، یعنی همان دسته سیم‌ها را با کمک پیچ گوشتی دوسو باز کرده و سپس آن‌ها را جدا کنید. بعد از اتصالات برقی نوبت جدا کردن شلنگ آب است. این شلنگ‌های آب توسط بست‌های فلزی به شیر برقی محکم متصل شدند و با کمی نیروی دست می‌توانید بیشتر آن‌ها را از شیر جدا کنید.

حالا نوبت جدا کردن قطعه شیر برقی از بدنه لباسشویی بوش است. برای انجام این کار، اگر نحوه اتصال آن را به بدنه ماشین با دقت بررسی کنید روش باز کردن آن را متوجه خواهید شد. (این کار برای این است که در بعضی از مدل‌های بوش این قطعه به وسیله چند پیچ به دستگاه محکم شده و در برخی دیگر روش‌های متفاوت دیگری وجود دارد.)

همچنین بخوانیم:  تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

  • مرحله آخر: نصب شیر برقی جدید

بعد از جدا کردن قطعه معیوب، نوبت نصب شیر جدید است. برای نصب کردن قطعه نو باید مراحلی که برای باز کردن آن انجام دادید را به صورت معکوس انجام دهید. یعنی ابتدا شیر برقی را در جای خود گذاشته و سپس اتصالات آبی و بعد از آن اتصالات برقی را در جای درست قرار دهید. در آخر باید پنل بالایی لباسشویی را سرجای خود گذاشته تا به حالت اولیه برگردد.

همچنین بخوانیم: علت خراب شدن لوازم خانگی | بررسی ۰ تا ۱۰۰

ju,dq adv fvrd gfhsa,dd f,a

سخن آخر تعمیر شیر برقی لباسشویی بوش

اگر تمام مراحلی که تا به اینجا گفته شد را با احتیاط و دقت بالا انجام دهید تعمیر شیر برقی لباسشویی بوش شما بدون بروز هیچ‌گونه مشکلی با موفقیت انجام خواهد شد.


هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.