GRUNDIG-KTCHN-MAG_grundig_W

علت بوی سوختگی ماشین لباسشویی چیست؟

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

علت بوی سوختگی ماشین لباسشویی می‌تواند متفاوت باشد و تنها به علت سوختن موتور رخ نمی‌دهد. در ادامه 10 علت بوی سوختگی را بررسی کرده‌ایم.

اولین علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی: پارگی تسمه لباسشویی

بوی سوختگی ماشین لباسشویی میتواند ناشی از پوسیدگی باشد، در واقع پولی موتور و دیگ لباسشویی توسط یک تسمه لاستیکی به هم متصل شده اند که اگر تسمه پوسیده باشد و درست در جای خود قرار نگیرد با سایش به دیگر قطعات باعث بوی سوختگی می‌شود.

دومین علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی: خرابی موتور لباسشویی

از علائم نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی می‌تواند بوی سوختگی از ماشین لباسشویی باشد. چرا که ممکن است بر اثر استفاده زیاد پشت سر هم یا وزن اضافه لباس در لباسشویی سیم پیچ لباسشویی آسیب ببیند در این مواقع موتور بوی سوختگی از خود منتشر می‌کند. در مواقعی سفت بودن تسمه نیز باعث فشار به موتور و بوی سوختگی شده.

سومین علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی: سوختگی لاستیک المنت

برای آب بندی المنت داخل دیگ اصلی لباسشویی یک لاستیک نصب شده اگر اتصالی در المنت پیش آید و باعث گرم شدن بیش از حد المنت شود بوی سوختگی لاستیک المنت به مشام می‌رسد. رفع آسیب این قظعه در روند تعمیرات دیگر لوازم برقی آشپزخانه از اهمیت بالایی برخوردار است.

چهارمین علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی: آسیب به المنت لباسشویی

خرابی برد یا تایمر علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی است. در واقع خرابی برد باعث می‌شود در زمانی که آب داخل دیگ لباسشویی نیست مانند زمان خشک کردن المنت در مدار قرار گیرد و شروع به داغ شدن کند، این مسئله می‌تواند باعث بوی سوختگی شود..

پنجمین علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی: سوختن سیم کشی‌ها

اتصالی در سیم کشی و یا یکی از قطعات لباسشویی موجب بالا رفتن جریان الکتریکی در سیم کشی می‌شود و موجب سوختن روکش و عایق سیم‌ها شده و بوی سوختگی منتشر می‌شود.

ششمین علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی: آسیب به دوشاخه برق

طبق گفته تکنسین‌ها، در بعضی از موارد اتصالی دوشاخه برق را دیده می‌شود که باعث سوختگی دوشاخه و بوی بد سوختگی شده، بعضی از مدل‌های لباسشویی سیم رابط سه شاخه دارند، که در کشور ما پریز ها به شکل دو شاخه ای هستند برای همین یک تبدیل سه شاخه به دو شاخه نصب شده خرابی این تبدیل نیز باعث انتشار بوی سوختگی می‌شود.

هفتمین علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی: سوختن برد ماشین لباسشویی

 اتصالی در برد یا تایمر ماشین لباسشویی و سوختن قطعات یا عایق بندی آنها نیز علت انتشار بوی سوختگی از ماشین لباسشویی میشود.

هشتمین علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی: معیوب شدن پمپ تخلیه

 پمپ تخلیه ماشین لباسشویی، داراب تسمه محور، موتور متحرک و یا موتور الکتریکی است. بوی سوختگی ماشین لباسشویی در حین فرایند شستشو و یا بعد از آن می‌تواند نشان دهنده متوقف شدن پمپ تخلیه باشد.همانند فرسودگی و خرابی قطعات وابسته به پمپ تخلیه مثل نیز در بروز این مشکل تاثیر بسزایی دارد. 

مشکلات ناشی از عملکرد تجهیزات وابسته به پمپ و دیگ شستشو برای تخلیه آب را به همراه دارد. 

نهمین علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی: خراب شدن کلاچ لباسشویی

بوی سوختگی از ماشین لباسشویی ناشی از فرسوده شدن کلاچ است. در واقغ برخی از لباسشویی های درب از بالا از یک کلاچ برای حرکت دادن سبد شستشو در حین فرایند چرخش استفاده می‌کنند. بوی سوختگی از ماشین لباسشویی، نتیجه فرسوده شدن کلاچ است و احتمالا لباسشویی شما در حین کار نیز صدای خراشیدن بلندی ایجاد می‌کند.

دهمین علت بوی سوختگی ماشین لباسشویی: خرابی قرقره موتور لباسشویی

از دلایل بوی سوختگی ماشین لباسشویی، خراب شدن قرقره موتور لباسشویی است. چراکه سو قرقره موتور راه انداز ماشین لباسشویی می‌تواند بر اثر گذشت زمان دچار فرسودگی یا شکستگی شود. قرقره موتور می‌تواند زنگ بزند و تخریب شود و همین امر باعث ایجاد اصطکاک بیش از حد شود و باعث شود تا قرقره شروع به سوختن و ذوب شدن کند.

علائم سوختن موتور ماشین لباسشویی 

در صورتی که موتور سوخته باشد، یا نیم سوز شده باشد، بوی سوختگی از ماشین لباسشویی، بلند میشود. در واقغ می توان گفت؛ علائم نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی بوی سوختگی لباسشویی است.توجه به مدل ماشین لباشسویی در تعمیرات قطعات حساسی مثل موتور امری مهم است.

به خاطر داشته باشید؛ که استفاده زیاد و پشت سر هم از دستگاه میتواند باعث نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی و سوختن آن می‌شود. همچنین توجه داشته باشید که، بروز این عیب در موتور لباسشویی شودکه با اولین بوی سوختگی ماشین لباسشویی، هیچ اقدامی نکنید زیرا ممکن است باعث بروز مشکلات بیشتر در این دستگاه شوید. با توجه به اهمیت موتور در لباسشویی حتما تعمیر آن را به دست تعمیرکار خبره بسپارید.

اگر بوی سوختگی از ماشین لباسشویی می‌آید این توصیه‌ها را فراموش نکنید.

توصیه اول به گفته متخصصان: قبل از بررسی اینکه علت بوی سوختگی ماشین لباسشویی چیست و اینکه آیا موتور ماشین لباسشویی سوخته است یا نه، لازم دانستیم که بگوییم که اگر فنی نیستید به سراغ بررسی علت بوی سوختگی ماشین لباسشویی نروید، ما توصیه می‌کنیم که سعی نکنید خودتان به تعمیر ماشین لباسشویی بروید،

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.

درخواست تعمیرات و نصب فوری

سایر مطالب وبلاگ هوم کارا

علت بسته نشدن درب یخچال

از رایج‌ترین مشکلات گزارش شده، بسته نشدن درب یخچال است. این مسئله باعث بروز مشکلاتی می‌شود. این موارد عبارتند از: فساد مواد غذایی درون یخچال، آسیب به کمپرسور یخچال، برفک

مطالعه مقاله »