ارور IE در ماشین لباسشویی LG

ارور IE در ماشین لباسشویی LG (ال جی) + راهکار

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

ارور IE در ماشین لباسشویی LG یکی از رایج‌ترین خطاهای این دستگاه به شمار می‌رود و ممکن است در مدل‌های مختلف لباسشویی آن را در صفحه نمایش مشاهده کنید. در حالت کلی می‌توان گفت علت نمایش این خطا به خاطر وجود مشکلات آبگیری است.

در ادامه این نوشته قصد داریم شما را بیشتر با علت وقوع این خطا و راه حل آن آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

مطالعه مقالات مفید: تعمیر لباسشویی ال جی

علت ارور IE در ماشین لباسشویی LG

بررسی ۸ علت نمایش ارور IE در ماشین لباسشویی LG

لباسشویی برای کارکرد صحیح و شستن لباس‌ها نیاز به آب دارد. حال اگر به خاطر بروز برخی مشکلات، آب نتواند وارد لباسشویی ال جی شود، خطا IE را مشاهده خواهید کرد. به عبارتی دیگر ارور IE در ماشین لباسشویی LG زمانی رخ می‌دهد که دستگاه نتواند میزان آب مورد نیاز را در زمان تعیین شده تامین کند؛ بنابراین برای حل این مشکل باید تمام مواردی که با ورود آب به دستگاه مرتبط هستند را بررسی کرده و علت وقوع مشکل را پیدا کنید.

از مهمترین علل بروز این خطا در لباسشویی ال جی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • خراب شدن شیر برقی
 • پیچ خوردن یا مسدود شدن شلنگ ورودی آب
 • بسته بودن شیر ورودی آب
 • خراب شدن هیدروستات
 • کم بودن فشار آب خانه
 • خراب شدن برد الکترونیکی
 • مسدود بودن فیلترهای ورودی آب
 • وجود مشکل در سیم کشی دستگاه

در ادامه هر کدام از این مسائل را به صورت جداگانه بررسی خواهیم کرد.

مطالعه مقالات مفید: عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی با گوشی + آموزش نرم افزار

کدخطای IE در ماشین لباسشویی LG

 • نمایش ارور IE در ماشین لباسشویی LG به خاطر وجود مشکل در شیر ورودی آب

یکی از اصلی‌ترین مواردی که باید بررسی شود، شیر ورودی آب است. به همین خاطر ابتدا به سراغ شیر ورودی رفته و از سالم و باز بودن آن اطمینان حاصل کنید. برای اینکار می‌توانید شلنگ را از آن جدا کرده و ببینید آیا آب با فشار مناسب خارج می‌شود یا خیر؟ در صورتی که خراب شده بود بهتر است آن را تعویض کنید. البته گاهی به خاطر قطع بودن یا کم بودن فشار آب، امکان دارد فکر کنید شیر آب خراب شده؛ بنابراین بهتر است شیرهای دیگر خانه را نیز بررسی نمایید.

مطالعه مقالات مفید: راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی جی پلاس

شلنگ ورودی آب ماشین لباسشویی و کدخطای آن

 • مسدود شدن یا پیچ خوردگی شلنگ ورودی آب

قطعه بعدی که در هنگام نمایش ارور IE در ماشین لباسشویی LG باید بررسی شود، شلنگ ورودی آب است. آب مورد نیاز دستگاه از طریق این شلنگ وارد دستگاه می‌شود و اگر چیزی داخل آن گیر کرده یا تاخورده باشد، آب مورد نیاز تامین نخواهد شد؛ بنابراین لازم است این شلنگ را بررسی کرده و اگر تاخوردگی در آن وجود داشت، آن را صاف کنید.

همچنین می‌توانید شلنگ را از لباسشویی جدا کرده و آن را تست کنید. چرا که امکان دارد جرم و رسوبات آب یا یک شیء خارجی در آن گیر کرده باشد. در این حالت باید گرفتگی را برطرف کرده یا آن را با شلنگ جدید تعویض کنید. علاوه بر موارد بالا بهتر است اتصالات شیر ورودی و شلنگ را به طور دقیق بررسی و از اتصال صحیح آن‌ها مطمئن شوید.

مطالعه مقالات مفید: تعمیر لباسشویی ال جی در مشهد

 • خراب شدن شیر برقی علت نمایش ارور IE در ماشین لباسشویی الجی

اگر مشکل از شیر ورودی و شلنگ آب نبود، باید به سراغ بررسی شیر برقی بروید. بررسی شیر برقی یک کار کاملا تخصصی بوده و لازم است حتما توسط تکنسین انجام شود.

شیر برقی ماشین لباسشویی و ارور ie

 • کم بودن فشار آب منزل

مورد بعدی که در هنگام مواجهه با ارور IE در ماشین لباسشویی LG باید انجام دهید، بررسی فشار آب منزل است. اگر فشار آب پایین باشد، آب کافی به لباسشویی نرسیده یا طی مدت زمان تعیین شده به مقدار کافی نمی‌رسد. به همین خاطر سطح آب پایین آمده و در نتیجه خطا IE نمایش داده می‌شود. برای بررسی فشار آب می‌توانید سایر شیرهای خانه را بررسی کنید. همچنین بالا بودن فشار آب نیز می‌تواند مشکلاتی را در لباسشویی ایجاد کند.

مطالعه مقالات مفید: تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی ال جی |گام به گام

 • نمایش ارور IE در ماشین لباسشویی LG به خاطر خراب بودن هیدروستات

هیدروستات وظیفه اندازه‌گیری سطح آب داخل دستگاه را بر عهده دارد. در صورتی که این قطعه خراب شده باشد، در تشخیص میزان آب به مشکل برخورده و آب مورد نیاز وارد دستگاه نخواهد شد. در بررسی این قطعه باید از سالم بودن شلنگ و سوکت آن مطمئن شده و در صورتی که مشکل از هیدروستات باشد باید آن را تعویض کنید. دقت کنید بررسی هیدروستات نیاز به تجهیزات خاص دارد و باید توسط تکنسین انجام شود.

مطالعه مقالات مفید: تست قطعات ماشین لباسشویی | بررسی تمام قطعه‌ها

 • خراب شدن سیم کشی داخلی لباسشویی

مورد بعدی که در بررسی علت بروز ارور IE در ماشین لباسشویی LG باید انجام دهید، سیم کشی داخلی دستگاه است. به عبارتی باید سیم‌های متصل به برد الکترونیکی، شیر برقی و سایر قطعات را بررسی کرده و از سالم بودن و شل نبودن آن‌ها اطمینان حاصل نمایید.

مطالعه مقالات مفید: تعمیر لباسشویی ال جی در تهران

سیم کشی داخلی ماشین لباسشویی و ارور ie

 • علت نمایش ارور IE در ماشین لباسشویی LG به خاطر مسدود بودن فیلترهای ورودی آب

در صورتی که فیلترهای ورودی آب کثیف یا مسدود شده باشند، آب به درستی وارد دستگاه نشده و در نتیجه خطا IE نمایش داده می‌شود. به همین خاطر بهتر است هر چند وقت یکبار این فیلترها را بررسی کرده و تمیز کنید.

مطالعه مقالات مفید: سرویس ماشین لباسشویی

 • خراب شدن برد الکترونیکی لباسشویی

علت بعدی نمایش ارور IE در ماشین لباسشویی LG خراب شدن برد الکترونیکی است. این قطعه وظیفه کنترل تمام بخش‌های لباسشویی را بر عهده دارد. به همین خاطر در صورت خرابی این قطعه ممکن است ارور به اشتباه نمایش داده شده یا قطعات مربوط به آبگیری نتوانند به درستی عمل کنند. در هر صورت اگر مشکل از این قطعه باشد باید توسط یک فرد متخصص بررسی شده و مشکل آن برطرف گردد. البته بررسی برد را باید در مرحله آخر انجام دهید.

مطالعه مقالات مفید: تعمیر برد لباسشویی ال جی

hv,v ie nv gfhsa,dd hg [d

چطور ارور IE در ماشین لباسشویی LG را برطرف کنیم؟

حال که با دلایل نمایش ارور IE در ماشین لباسشویی LG آشنا شدید، در هنگام مواجه با این مشکل بهتر است ابتدا شیر ورودی و شلنگ آب را بررسی کرده و از سالم بودن آن‌ها مطمئن شوید. در صورتی که این دو سالم بودند، در مرحله بعد باید شیر برقی، فیلترها، سیم کشی داخلی و هیدروستات را بررسی کنید. اما اگر بازهم مشکل پابرجا بود، باید به سراغ برد الکترونیکی بروید.

البته یک راه دیگر نیز برای حل ارور IE در ماشین لباسشویی ال جی وجود دارد و آن هم ریست کردن دستگاه است. چرا که ممکن است این خطا به اشتباه نمایش داده شده و در واقع هیچ مشکل در دستگاه وجود نداشته باشد.

مطالعه مقالات مفید: نحوه ریست ماشین لباسشویی ال جی LG

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.