ارور-ظرفشویی-سامسونگ-1

علت سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی و راهکارهای رفع آن

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

ماشین ظرفشویی سوپاپ و موتور دارد. بنابراین طبیعی است که موقع کار کردن سر و صدایی از آن به گوش برسد. اما این صدا نباید تا حدی بلند باشد که مزاحمت ایجاد کند. صدای غیرطبیعی و خیلی بلند از ماشین ظرفشویی نشان می دهد که مشکلی برای دستگاه پیش آمده است. در این مقاله از کاراباما به علت صدای ماشین ظرفشویی خواهیم پرداخت. نکاتی نیز جهت رفع صدای زیاد ماشین ظرفشویی در اختیارتان قرار می گیرد.

خراب بودن پمپ علت سروصدای ماشین ظرفشویی

خراب بودن پمپ داخل ماشین ظرفشویی علت سروصدای زیاد ماشین ظرفشویی

یک پمپ تخلیه معیوب می تواند دلیل سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی شما باشد. در واقع عملکرد پمپ تخلیه تامین فشار لازم برای بازوهای آبپاش بوده و در بسیاری از مدل ها جهت تخلیه آب نیز استفاده می شود. پمپ در قسمت پایین ماشین ظرفشویی قرار می گیرد و معمولا از دو بخش مجزا تشکیل شده است. یکی جهت شست و شو یا گردش آب و دیگری جهت عملکرد تخلیه آب. هردوی بخش ها دارای پروانه هایی بوده که با موتور الکتریکی تغذیه می شوند و به حرکت در می آیند. این موتور به پایین و یا اطراف پمپ متصل است.

مواد غذایی باقیمانده سفت و سختی که در دستگاه به جا می مانند یا تکه های شیشه و یا ظروف که ممکن است در داخل ماشین ظرفشویی و در حین شستشو شکسته شوند و یا به هر طریقی به داخل دستگاه راه یابند ممکن است نهایتا در محفظه پمپ گیر کرده و با پروانه های پمپ برخورد نمایند. این اتفاق می تواند علت سوت کشیدن ماشین ظرفشویی شما و ایجاد سروصدای زیاد توسط دستگاه شود.. در این صورت با دقت و احتیاط مواد زائد را از پمپ خارج نمایید.

از طرفی اگر پمپ تخلیه به هنگام کارکرد صدای خر خر و تق تق می دهد یا متوجه سوت کشیدن ماشین ظرفشویی به هنگام کار شدید، در حالی که داخل آن هیچگونه مواد زائدی وجود ندارد، ممکن است نشان دهنده معیوب بودن آن باشد و نیاز به تعویض داشته باشد. برای این منظور به مراکز مجاز تعمیر لوازم خانگی مراجعه کنید.

حلقه یاتاقان و بست بازوی آبپاش

علت سروصدای زیاد ماشین ظرفشویی و علت سوت کشیدن ماشین ظرفشویی خراب بودن حلقه یاتاقان و بست بازوی آبپاش

ممکن است علت سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی شما و یا شنیدن صدای سوت ظرفشویی هنگام کار، از حلقه یاتاقان یا بست بازوهای شست و شو و آبپاش باشد. این قطعات حلقه ای پلاستیکی جهت نگهداری و ساپورت بازوی آبپاش استفاده می شوند و بازوی آبپاش بر روی آنها چرخش می نماید. ممکن است بدلیل شل شدگی و یا ساییده شدن این قطعات پلاستیکی، بازوهای آبپاش متحرک نتوانند به درستی عمل کرده و ظروف را تمیز نمایند. هر دو این اجزاء را بررسی کرده و در صورت نیاز تعویض نمایید.

بازوی آبپاش علت سوت کشیدن و سرو صدای ماشین ظرفشویی

علت سروصدای زیاد ماشین ظرفشویی خراب بودن بازوی آبپاش ماشین ظرفشویی

بازوهای آبپاش در شست و شوی ظروف و پخش آب بر روی ظروف بطور یکنواخت بسیار مهم و حیاتی اند. بازوهای شست و شو کننده یا آبپاش را از لحاظ چرخش کامل و آزاد بررسی نمایید. مطمئن شوید که در هنگام حرکت به هیچ ظرف، سینی و یا جایی برخورد نداشته و گیر نمی کنند. در صورتی که بازوهای آبپاش لق باشند، ایراد در بخش مرکزی یا هاب بوده که ممکن است بدلیل ساییدگی این مشکل بوجود آمده باشد و می تواند علت سوت کشیدن ماشین ظرفشویی باشد. در صورت نیاز باید بازوها را تعویض نمایید.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.

درخواست تعمیرات و نصب فوری

سایر مطالب وبلاگ هوم کارا