ریست ماشین ظرفشویی بوش

ریست ماشین ظرفشویی بوش به ۵ روش!

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

یکی از بهترین راه‌ها برای رهایی از خطاهای جزئی ماشین ظرفشویی، ریست کردن آن است. معمولا هنگامی که برای این دستگاه مشکلاتی به وجود می‌آید، ارورهایی بر روی صفحه نمایش ظاهر می‌شود. گاهی مواقع این خطاها حتی با حل مشکل نیز از بین نمی‌روند. به همین خاطر مجبوریم ظرفشویی را به تنظیمات کارخانه برگردانیم تا همانند روز اول شود. حال سوالی که اینجا پیش می‌آید این است که چطور می‌توان این دستگاه را به حالت کارخانه برگرداند؟ در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با نحوه ریست ماشین ظرفشویی بوش آشنا کنیم تا اگر شما هم با خطاهای جزئی مواجه شدید، با ریست کردن دستگاه بتوانید مشکل را برطرف نمایید.

بیشتر بدانیم: تعمیر ظرفشویی بوش در تهران و سایر شهرها

چگونه ظرفشویی بوش را ریست کنیم؟

چه زمان‌هایی نیاز به ریست ماشین ظرفشویی بوش داریم؟

گاهی مواقع ممکن است به خاطر بروز برخی خطاهای جزئی، هیچ یک از دکمه‌های ظرفشویی بوش کار نکنند. حتی با اینکه برق دستگاه وصل است ولی هر چه دکمه‌ها را فشار می‌دهید، هیچ اتفاقی نمی‌افتد. در این حالت اولین فکری که به ذهنتان می‌رسد تماس با یک مرکز تعمیر است. اما بهتر است این کار را انجام ندهید. چرا که راه حل دیگری برای رفع این مشکل وجود دارد و آن هم ریست ماشین ظرفشویی بوش است. برخی از مشکلاتی که ممکن است با تنظیم مجدد این دستگاه برطرف شوند، عبارتند از:

 • گرم نشدن آب دستگاه
 • قفل شدن پنل کاربری ظرفشویی
 • کار نکردن دکمه‌ها
 • قطع ناگهانی برق و اختلال در چرخه شستشو
 • تغییر برنامه‌های دستگاه
 • نمایش کد خطاها به صورت اشتباه

بیشتر بدانیم: آموزش تعمیر ظرفشویی بوش به آسانی

vdsj lhadk zvta,dd f,a

آموزش ریست ماشین ظرفشویی بوش

ریست کردن این دستگاه روش‌های مختلفی دارد که در ادامه با همه آن‌ها آشنا خواهیم شد.

دقت داشته باشید ویژگی ریست تقریبا در تمامی مدل‌های ظرفشویی بوش وجود دارد ولی روش آن با توجه به زمان تولید و مدل می‌تواند متفاوت باشد. همچنین هنگامی که ریست دستگاه آغاز می‌شود، پمپ تخلیه شروع به خارج کردن آب داخل ظرفشویی کرده و پس از تمام شدن، کنترل پنل دستگاه عبارت Complete را نمایش می‌دهد. سپس به طور خودکار وارد حالت آماده به کار می‌شود.

بیشتر بدانیم: علت ارور E15 ماشین ظرفشویی بوش و نحوه رفع آن

فشار دادن دکمه reset ظرفشویی bosch

 • ۱- فشار دادن دکمه ریست ماشین ظرفشویی بوش

ساده‌ترین راه برای تنظیم مجدد ظرفشویی، فشار دادن دکمه ریست است. این دکمه در مدل‌های جدید بر روی پنل کاربری تعبیه شده است. اما در برخی مدل‌ها ممکن است مکان آن متفاوت باشد که در آن‌ها با علامت ستاره و نوشته Reset مشخص شده است. هنگامی که این دکمه را به مدت چند ثانیه نگه دارید، دستگاه شروع به ریست شدن می‌کند. این عملیات ممکن است چند دقیقه طول بکشد که در این مدت نباید هیچ دکمه دیگری را فشار دهید.

بیشتر بدانیم: تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش +هزینه تعمیر یا تعویض

 • ۲- فشار دادن همزمان دکمه‌های استارت و پاور

در صورتی که عملکرد ظرفشویی شما به خاطر قطع ناگهانی برق و یا هر علت دیگری با اختلال مواجه شد، لازم است دکمه پاور و استارت را به طور همزمان فشار داده و چند ثانیه نگه دارید. با اینکار دستگاه مجددا شروع به کار کرده و تنظیمات آن به حالت اولیه برمی‌گردد.

اموزش ریست ماشین ظرفشویی بوش

 • ۳- استفاده از دکمه‌های دیگر پنل برای ریست ظرفشویی

در برخی از مدل‌های قدیمی، دکمه‌ مجزایی برای ریست ماشین ظرفشویی بوش قرار داده نشده و باید از دکمه‌های دیگر برای اینکار استفاده نمایید. در یک مدل ویژگی ریست با کلماتی همچون Cancel یا Drain مشخص شده و در برخی دیگر با نگه داشتن دکمه‌های Rinse و Hold به مدت ۳ الی ۵ ثانیه، عملیات reset آغاز می‌شود.

بیشتر بدانیم: نمایندگی تعمیر ظرفشویی بوش در کرج

 • ۴- ریست ماشین ظرفشویی بوش با قطع جریان برق

در صورتی که نتوانستید دکمه ریست را بر روی دستگاه پیدا کنید، بهترین راه قطع کردن جریان برق است. همچنین فشار دادن دکمه Reset در برخی از مدل‌ها باعث تنظیم مجدد کنترل پنل نمی‌شود که در این مواقع نیز باید از روش قطع برق استفاده نمایید. مراحل انجام کار به شکل زیر است.

 • ماشین ظرفشویی را با فشار دادن دکمه پاور خاموش کنید.
 • دستگاه را از برق بکشید.
 • به مدت ۱۵ دقیقه صبر کنید.
 • سپس ظرفشویی را به برق متصل کرده و بعد از ۳۰ ثانیه دکمه پاور را فشار دهید.

بنابراین برای ریست ماشین ظرفشویی بوش کافی است مراحل بالا را به طور کامل انجام دهید.

ریست تخصصی ماشین ظرفشویی بوش

 • ۵- ریست تخصصی ماشین ظرفشویی بوش

در اکثر مواقع با انجام دادن مراحل بالا، دستگاه به طور کامل ریست شده و مشکلات جزئی برطرف می‌شود. اما گاهی امکان دارد به خاطر خراب شدن پنل کنترلی، ریست به طور کامل انجام نشود. در این شرایط باید از روش ریست فنی یا Hard Reset استفاده کنید. این روش یک کار کاملا تخصصی بوده و باید توسط تکنسین انجام شود.

 • ابتدا ظرفشویی را از برق بکشید.
 • سپس پنل کنترلی دستگاه را باز کنید. برای اینکه بعدا در اتصال سیم‌های پنل به مشکل برنخورید، بهتر است از جزئیات عکس تهیه کنید.
 • سیم‌های متصل به پنل را جدا کنید.
 • با استفاده از پیچ گوشتی یا ابزار دیگر در پایانه سیم‌های پاور متصل به برد اتصال کوتاه برقرار کنید.
 • در نهایت سیم‌های پنل را متصل کرده و آن را در جای خود قرار دهید.

نکته پایانی ریست ماشین ظرفشویی بوش

در این نوشته، مراحل و روش‌های ریست ماشین ظرفشویی بوش را به طور کامل شرح دادیم. اما توصیه می‌کنیم برای جلوگیری از وارد شدن خسارات به دستگاه، در صورتی که با ریست کردن هیچ آشنایی ندارید اقدامی انجام ندهید. بهتر است در این مواقع با یک تکنسین تماس گرفته و از او کمک بخواهید.


هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.