تعویض موتور ظرفشویی ال جی

تعویض موتور ظرفشویی ال جی حرفه ای

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

موتور یکی از اصلی‌ترین قطعات ماشین ظرفشویی بوده و عملکرد سایر بخش‌ها را کنترل می‌کند. در صورتی که این قطعه خراب شود، دستگاه کارایی خود را از دست خواهد داد. با اینکه موتور ماشین ظرفشویی ال جی از کیفیت بالایی برخوردار است اما با این وجود امکان دارد در گذر زمان با مشکلاتی مواجه شود. در این هنگام باید از یک فرد متخصص بخواهید آن را عیب‌یابی و محل خرابی را پیدا کند. معمولا تعمیر یا تعویض موتور ظرفشویی ال جی تنها زمانی انجام می‌شود که قطعات دیگر ایراد نداشته باشند. در ادامه این نوشته ضمن بررسی علت خرابی موتور ظرفشویی، به آموزش تعویض این قطعه نیز خواهیم پرداخت.

 کاملترین راهنمای تعمیر ظرفشویی ال جی 

چه زمانی باید نسبت به تعمیر یا تعویض موتور ظرفشویی ال جی اقدام کنیم؟

معمولا مشکلاتی که برای این قطعه به وجود می‌آید، قابل تعمیر است. اما گاهی مواقع مشکل ایجاد شده به اندازه‌ای است که چاره‌ای جز تعویض موتور ظرفشویی ال جی نداریم. هنگامی که موتور این دستگاه دچار مشکل می‌شود، نشانه‌هایی را از خود بروز می‌دهد که در ادامه به طور کامل به آن‌ها می‌پردازیم.

  • وجود صداهای غیرعادی در ظرفشویی

یکی از علائمی که هنگام خراب شدن ماشین ظرفشویی با آن مواجه خواهید شد، وجود صداهای ناهنجار است. این صداها به دلایل مختلفی به وجود می‌آیند که از جمله آن‌ها می‌توان به خرابی بازوی آبپاش یا خراب شدن پمپ آپ اشاره کرد. اما اگر این صدا شبیه به وزوز یا صدای جیغ باشد، احتمالا موتور ایراد دارد. البته برای تشخیص دقیق مساله و اینکه آیا باید نسبت به تعویض موتور ظرفشویی ال جی اقدام کنید یا نه، باید از کارشناس تعمیر ظرفشویی کمک بگیرید.

 ۶ علت صدای زیاد ظرفشویی + راهکارهای رفع آن 

  • تمیز شسته نشدن ظروف

مدتی که از عمر ماشین ظرفشویی می‌گذرد، به علت کثیف شدن یا گرفتگی فیلترها، بازده دستگاه کمی پایین می‌آید. ولی به اندازه‌ای نیست که شما را نگران کند. اما اگر به طور ناگهانی ظرفشویی دچار ایراد شده و به خوبی قبل نمی‌تواند ظرف‌ها را تمیز کند، احتمال دارد موتور یا پمپ آب نیم سوز شده باشد.

 علت کدر شدن، لک، خش و سفیدک زدن ظروف در ظرفشویی 

  • شروع نشدن شستشو بعد از گذشت چند دقیقه

اگر بعد از انتخاب برنامه، ظرفشویی آبگیری را شروع نکند، احتمالا موتور گیرپاژ کرده است. در این حالت موتور دستگاه باید توسط تکنسین بررسی و عیب‌یابی شود. در صورتی که مشکل به وجود آمده حاد بود، نیاز به تعویض موتور ظرفشویی ال جی خواهید داشت.

 معنی دکمه های ماشین ظرفشویی ال جی +تصویر آن 

ju,dq l,j,v lhadk zvta,dd hg [d

  • وجود بوی سوختگی

شایع‌ترین علامت خرابی موتور ماشین ظرفشویی، وجود بوی سوختگی در حین کار کردن است. بنابراین اگر موقع کار کردن دستگاه بوی سوختگی استشمام می‌کنید، این مساله می‌تواند نگران کننده باشد. در این حالت باید به سرعت ظرفشویی را خاموش کرده و با یکی از نمایندگی‌های ال جی تماس بگیرید.

 تعمیر درب ماشین ظرفشویی ال جی + آموزش 

  • پخش نشدن آب در ماشین ظرفشویی ال جی

اصلی‌ترین کار ماشین ظرفشویی پخش آب و مواد شوینده بر روی ظروف و تمیز کردن آن‌ها است. اما اگر به هر دلیلی این موضوع با اختلال مواجه شد، ظرفشویی کارایی خود را از دست خواهد داد. وظیفه پخش آب در این دستگاه به عهده موتور بوده و اگر ایرادی برای آن پیش بیاید، باید هر چه سریع‌تر نسبت به تعمیر یا تعویض موتور ظرفشویی ال جی اقدام کنید. البته قبل از اینکار باید یک متخصص ظرفشویی آن را تست و عیب‌یابی کند.

نحوه تعویض موتور ماشین ظرفشویی ال جی

قبل از اقدام به تعویض موتور ظرفشویی، راه‌های دیگر را امتحان کرده و تعویض را آخرین گزینه در نظر بگیرید. تنها در صورتی اینکار را انجام دهید که شدت خرابی و آسیب‌دیدگی به اندازه‌ای باشد که عملا نمی‌توان آن را تعمیر کرد؛ مثل زمانی که موتور می‌سوزد. در این صورت نیاز به تعویض موتور ظرفشویی ال جی با نمونه اورجینال و اصلی خواهید داشت. برای تعویض این قطعه، تکنسین ابتدا جربان برق را قطع کرده و شلنگ تخلیه را جدا می‌کند. سپس سبدها و فیلترها را برداشته و آب موجود در فیلترها را با اسفنج تخلیه می‌کند تا روند باز و بسته شدن موتور راحت باشد.

سپس پنل و شلنگ آب جدا شده و بعد از باز شدن پیچ‌ها، سیم‌های سنسور آنتی فلور جدا می‌شود. حالا باید فنر نگهدارنده را باز کرده و بست‌های فلزی پمپ ماشین ظرفشویی بیرون آورده شود. در نهایت، تکنسین کلیپس فنر را از موتور قدیمی بیرون آورده و موتور جدید را نصب می‌کند.

اگر مراحل به درستی انجام شده باشد، تعویض موتور ظرفشویی LG با موفقیت به پایان رسیده و می‌توانید از ظرفشویی استفاده کنید.

 تعمیر برد ظرفشویی ال جی در محل 

هزینه تعویض موتور ظرفشویی ال جی

اگر موتور ماشین ظرفشویی دچار ایراد شده باشد، احتمالا هزینه تعمیر یا تعویض آن شما را شوکه خواهد کرد. باید توجه داشت که موتور ظرفشویی اصلی‌ترین قطعه در این دستگاه است که بدون آن ماشین ظرفشویی عملکرد خود را از دست می‌دهد. بنابراین طبیعی است که هزینه تعویض این قطعه نسبت به تعویض سایر قطعات بیشتر باشد.

تعویض موتور ظرفشویی ال جی را به یک متخصص واگذار کنید!

موتور ظرفشویی LG نیز مانند سایر قطعات گاهی با مشکلاتی مواجه می‌شود. علت این مساله هم می‌تواند به خاطر استهلاک طبیعی یا استفاده نادرست و غیراصولی باشد. به هر حال توجه داشته باشید که در هنگام خرابی نباید خودتان یا یک فرد غیرمتخصص آن را تعمیر یا تعویض کند. چرا که اینکار کاملا تخصصی بوده و در صورت بروز اشتباه، سایر قطعات نیز دچار آسیب می‌شوند.

به همین دلیل اگر نیاز به تعویض موتور ظرفشویی ال جی دارید، حتما با مرکز تعمیرات معتبری در تماس باشید.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.