تعمیر موتور ماشین ظرفشویی ال جی

تعمیر موتور ماشین ظرفشویی ال جی در ۶ مرحله!

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

در دنیای مدرن امروز، ماشین‌های ظرفشویی عضوی جدا نشدنی از آشپزخانه‌ها شده‌اند. این وسایل به قدری کار شستشوی ظروف را راحت کرده‌اند که با خراب شدن آن‌ها، شستن ظرف‌ها طاقت‌فرسا می‌شود. یکی از قطعاتی که در این لوازم به مرور زمان دچار خرابی می‌شود، موتور آن است. زمانی که این بخش آسیب ببیند تمامی عملکردها دچار اختلال خواهند شد. در این حالت یک تکنسین به راحتی می‌تواند تعمیر موتور ماشین ظرفشویی ال جی (LG dishwasher engine repair) را انجام دهد تا عملکرد آن مانند روز اول شود.

این قطعه که مغز ظرفشویی محسوب می‌شود، بسیار حساس و مهم است. برای تعمیر آن حتما به یک متخصص نیاز است که برای این کار می‌توانید با هوم کارا تماس بگیرید. در این مقاله اطلاعات مفیدی در زمینه تعمیرات موتور ظرفشویی وجود دارد، که لازم است با آن‌ها آشنا باشید.

 راهنمای تعمیر ظرفشویی ال جی

در چه موقعیتی نیاز است نسبت به تعمیر موتور ماشین ظرفشویی ال جی اقدام کنیم؟

زمانی که موتور ظرفشویی ال جی دچار آسیب‌دیدگی شده باشد، علائم و نشانه‌هایی را از خود بروز می‌دهد. اگر مواردی که در این قسمت معرفی می‌شوند را در ماشین خود مشاهده کردید، باید به فکر تعمیر موتور آن باشید. در ادامه با این علائم و نشانه‌ها آشنا می‌شویم.

  • شنیدن صداهای غیرعادی از ماشین ظرفشویی ال جی

اگر در حین کار ماشین خود صداهای غیرعادی شنیدید، ابتدا بازوهای آبپاش را بررسی کنید. در صورتی که این قطعات به ظروف برخوردی نداشت، مشکل به‌وجود آمده بسیار جدی خواهد بود. اگر این صداها شبیه به وزوز، ناله یا جیغ کشیدن بود، مشکل پیش‌رو مهم بوده و باید نسبت به تعمیر موتور ماشین ظرفشویی ال جی اقدام شود.

 تعمیر ظرفشویی ال جی در تهران +گارانتی

عدم شروع فعالیت ظرفشویی پس از گذشت چند دقیقه

  • عدم شروع فعالیت ظرفشویی پس از گذشت چند دقیقه

زمانی که برنامه موردنظر انتخاب می‌شود و انتظار شروع به کار را دارید، اما پس از چند دقیقه هیچ اتفاقی نمی‌افتد؛ احتمالا موتور گیرپاژ کرده است. این به چه معنی است؟

یعنی موتور و گرداننده‌های آن قفل شده‌اند و توان حرکتی ندارند و پس از استارت کردن آن شروع به کار نمی‌کند.

  • پخش نشدن آب در محفظه داخلی علت تعمیر موتور ماشین ظرفشویی ال جی

یکی از وظایف مهم موتور این است که باید در زمان درست و به اندازه آب را پخش کند. زمانی که شما پس از اتمام شستشو متوجه شدید ظرف‌ها مانند قبل تمیز نشده‌اند و هنوز لک و کثیفی دارند، باید ایراد آن را از قسمت موتور پیگیری کنید. در این حالت موتور نیم‌سوز شده و نمی‌تواند وظایف خود را به درستی انجام دهد.

 تعویض موتور ظرفشویی ال جی حرفه ای

  • استشمام بوی سوختگی از ظرفشویی ال جی

یک علت دیگر که باعث تعمیر موتور ماشین ظرفشویی ال جی خواهد شد، بوی سوختگی است. هنگامی که قطعه موتور این دستگاه می‌سوزد، در زمان کار آن بوی سوختگی پخش خواهد شد. چنانچه این بو را متوجه شدید، جدا کردن دوشاخه آن از پریز برق اولین اقدامی است که باید انجام دهید. بعد از آن باید فورا با یک متخصص با تجربه تماس بگیرید.

آموزش تعمیر موتور ماشین ظرفشویی ال جی

در این قسمت نحوه تعمیر موتور ماشین ظرفشویی ال جی را مرحله به مرحله آورده‌ایم. اما توجه کنید که اگر دانش کافی یا ابزارآلات مناسب برای این کار را ندارید بهتر است از یک تکنسین کمک بگیرید.

وسایل مورد نیاز برای انجام تعمیرات این قطعه عبارتند از بست‌های فلزی، پیچ‌گوشتی‌های ستاره‌ای، انبردست و موتو اورجینال جدید. بعد از اینکه موارد فوق را تهیه کردید در ادامه با آموزش تعمیر موتور ماشین ظرفشویی ال جی همراه ما باشید.

 تعمیر درب ماشین ظرفشویی ال جی + آموزش

۱- قطع برق و آب ظرفشویی

در زمان کار با وسایل الکترونیکی همیشه اولین کاری که باید انجام دهید، جدا کردن دوشاخه آن از برق است. بعد از انجام این کار باید سیم‌ها و شلنگ تخلیه را از ماشین جدا کنید و شیر ورودی آب را ببندید. سپس کمی دستگاه خود را به جلو بکشید تا از دیوار فاصله بگیرد.

۲- برداشتن سبدها و فیلترها

در این مرحله از تعمیر موتور ماشین ظرفشویی ال جی، باید سبدهای داخل دستگاه را خارج کنید. حالا نوبت به باز کردن بازوی شستشویی که در پایین وجود دارد می‌رسد. ابتدا باید توجه کنید که در کنار بازوی عقبی پیچ و نگه‌دارنده‌ای وجود دارد که هدایتگر آب است و باید آن را خارج کنید. حالا می‌توانید بازو را در جهت خلاف عقربه ساعت بچرخانید تا جدا شود.

 تعویض فیلتر ماشین ظرفشویی ال جی

۳- باز کردن ماشین ظرفشویی جهت تعمیر موتور ماشین ظرفشویی ال جی

پانل دسترسی که قسمت پایین ماشین ظرفشویی وجود دارد را باز کنید و فوم عایق صدا را بردارید. حالا خط اتصال آب را از قسمت شیر ورودی شل کنید. سپس جعبه اتصال را پیدا کرده و صفحه پوشش را باز کنید.

اکنون برای اینکه ترتیب سیم‌ها را فراموش نکنید از آن‌ها یک عکس بگیرید. بعد از آن مهره‌ها و سیم‌های موجود را آزاد کنید. در این مرحله باید درب ظرفشویی را باز کنید و پیچ‌های نصب که در زیر کابین هستند را باز کنید.

✔ سرویس ماشین ظرفشویی ال جی شامل چه مواردی است؟

۴- درآوردن پمپ تخلیه و پمپ شستشو

در این مرحله نوبت به خارج کردن پمپ شستشو و تخلیه رسیده است. در اصل تنها لازم است شما پمپ شستشو را بردارید اما از آنجا که پمپ تخلیه مانعی برای دسترسی به آن است باید این قطعه هم خارج شود. از اتصالات پمپ تخلیه نیز عکس بگیرید سپس آن‌ها را باز کرده و قطعه را خارج کنید.

حالا نوبت به قطعه بعدی می‌رسد، پمپ شستشو با استفاده از کلیپس فنر به بدنه ماشین ظرفشویی وصل شده است. با احتیاط این فنر را با انبردست به بیرون کشیده، سپس شلنگ خارجی و داخلی را به نوبت جدا کنید. حالا می‌توانید قطعه موردنظر را خارج کنید.

۵- نصب موتور شستشوی جدید

برای نصب قطعه جدید باید فنر قبلی را هم باز کنید. برای انجام این کار لازم است آن را در جهت عقربه ساعت چرخانده تا خارج شود. حالا باید کلیپس فلزی جدید را جای قبلی گذاشته و محکم کنید. سپس موتور شستشو را سر جای خود گذاشته و از محکم بود آن اطمینان حاصل کنید.

بعد از جا زدن قطعه جدید باید شلنگ‌های داخلی و خارجی را به آن وصل کرده و بست‌ها را سفت کنید.

 تعمیر برد ظرفشویی ال جی در محل

۶- مونتاژ کردن دستگاه، مرحله آخر تعمیر موتور ماشین ظرفشویی ال جی

در مرحله پایانی تعمیر موتور ماشین ظرفشویی ال جی، باید دوباره دستگاه را مونتاژ کنید. تمام مراحل قبلی که گفته شد را باید برعکس انجام دهید و قطعات خارج شده و باز شده را به حالت قبلی برگردانید.

زمانی که تمامی وسایل سرجای خود قرار گرفتند و از محکم بودن آن‌ها اطمینان حاصل کردید، نوبت به وصل کردن شلنگ تخلیه می‌رسد. سپس باید شیر ورودی آب را باز کنید و دستگاه را به برق بزنید. برای اطمینان از درست شدن آن، به ظرفشویی خالی از ظرف برنامه بدهید تا کارآیی آن را مشاهده کنید.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.