تعویض فیلتر ماشین ظرفشویی ال جی

تعویض فیلتر ماشین ظرفشویی ال جی +فیلم

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

ماشین ظرفشویی صرف نظر از اینکه چه مدل و چه برندی دارد، دارای دو نوع فیلتر است. یکی از این فیلترها وظیفه جمع‌آوری ذرات ریز و درشت مواد غذایی را بر عهده دارد و دیگری از ورود رسوبات آب به داخل ظرفشویی جلوگیری می‌کند. معمولا وقتی صحبت از فیلتر می‌شود، منظور فیلتر اول است که در قسمت پایین و در ابتدای پمپ تخلیه قرار دارد. برای اینکه ظرفشویی عملکرد مناسبی داشته باشد، توصیه می‌شود این قطعه را هر چند وقت یکبار تمیز کنید. اما اگر خراب شده بود، باید تعویض گردد. به همین دلیل تصمیم داریم در این نوشته شما را با نحوه تعویض فیلتر ماشین ظرفشویی ال جی آشنا کنیم.

 مقاله: تعمیر ظرفشویی ال جی 

نحوه تعویض فیلتر ماشین ظرفشویی الجی

چه زمانی نیاز به تعویض فیلتر ماشین ظرفشویی ال جی خواهیم داشت؟

از آنجایی که فیلتر نقش بسیار مهمی در ظرفشویی دارد، کثیف شدن یا خراب شدن آن می‌تواند مشکلات زیادی را برای دستگاه به وجود آورد. زیرا بدون فیلتر، رسوبات وارد پمپ تخلیه شده و باعث خرابی آن می‌شود. از این رو در نهایت با مشکل عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی مواجه خواهید شد. همچنین این فیلتر نقش بسزایی در تمیز کردن ظروف دارد. پس سعی کنید فیلتر ماشین ظرفشویی الجی را در زمان مناسب تعویض نمایید.

از مهمترین علائم خرابی فیلتر ماشین ظرفشویی ال جی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • کیفیت شستشوی ظروف پایین می‌آید.
  • عملکرد ظرفشویی ضعیف می‌شود.
  • بوی بسیار بدی در داخل دستگاه می‌پیچد.
  • صدای بسیار زیادی در هنگام شستن ظروف ایجاد می‌شود.

 مقاله: تعمیر درب ماشین ظرفشویی ال جی 

چه زمانی فیلتر ظرفشویی الجی را تمیز کنیم؟

نکات مهم در رابطه با فیلتر ماشین ظرفشویی ال جی

  • فیلتر را در فواصل زمانی مشخص تمیز کنید تا کارکرد دستگاه دچار اختلال نشود. بهترین زمان ماهی یکبار است.
  • هنگام خرید فیلتر جدید به مدل دستگاه دقت کنید. زیرا نصب فیلتر اشتباه باعث افت عملکرد ماشین ظرفشویی خواهد شد.
  • در صورتی که تعویض فیلتر ماشین ظرفشویی ال جی به درستی انجام شود کیفیت دستگاه بهتر می‌شود.
  • قبل از روشن کردن دستگاه مطمئن شوید که فیلتر در جای خود درست قرار گرفته است. اگر فیلتر به صورت صحیح تعبیه نشده باشد، ظرف‌ها به خوبی شسته نمی‌شوند.

 مقاله: ریست ماشین ظرفشویی ال جی | آموزش انواع روشها 

ju,dq tdgjv zvta,dd hg [d

فیلتر ماشین ظرفشویی LG کجاست؟

قبل از پرداختن به بحث اصلی یعنی تعویض فیلتر ماشین ظرفشویی ال جی بهتر است بدانیم این فیلتر کجا است. محل نصب فیلتر ماشین ظرفشویی در اکثر برندها در یک جای مشخص قرار دارد. در ظرفشویی ال جی نیز فیلتر در قسمت پایین دستگاه که به اصطلاح به آن SUMP گفته می‌شود، قرار گرفته است. اگر دستگاه را به تازگی خریداری کرده‌اید، توصیه می‌کنیم دفترچه راهنمای آن را به دقت مطالعه کنید.

دقت داشته باشید علاوه بر فیلترهای درون دستگاه، یک فیلتر دیگر در مسیر آب ورودی نصب شده است. در صورتی که این فیلتر دچار رسوب شود، فشار آب ورودی کاهش پیدا می‌کند. برای تمیز کردن این فیلتر باید دستگاه را از برق جدا کرده و بعد از بستن آب، شیلنگ را جدا نمایید. سپس فیلتر را جدا کرده و با دقت آن را تمیز کنید.

 مقاله: روشن شدن علامت نمک ظرفشویی | بررسی ۷ علت مهم 

نحوه تعویض فیلتر ماشین ظرفشویی ال جی

اگر فیلتر را به تازگی خریداری کرده‌اید و مدت زیادی از آن نمی‌گذرد، احتمالا با یک تمیزکاری ساده مشکلتان برطرف خواهد شد. برای جدا کردن فیلتر ماشین ظرفشویی ال جی ابتدا باید سبد پایین دستگاه را بیرون آورید. معمولا برای خارج کردن فیلتر باید آن را در جهت خلاف عقربه‌های ساعت چرخانده و سپس بیرون بکشید. البته برخی از فیلترها به صورت کشویی هستند و کافی است آن‌ را بکشید تا خارج شود.

بعد از بیرون آوردن فیلتر، اگر خیلی کثیف نشده بود، می‌توانید با آب صابون، آب و شامپو یا آب و سرکه سفید و جوش شیرین به همراه یک اسکاچ نرم، رسوبات را تمیز نمایید. بعد از آن باید به مدت ۳ الی ۴ ساعت منتظر بمانید تا خشک شود. اما در صورتی که فیلتر خراب شده بود، بهترین راه تعویض فیلتر ماشین ظرفشویی ال جی است. برای اینکار باید یک فیلتر جدید خریداری کرده و آن را با فیلتر خراب جایگزین نمایید.

چه زمانی فیلتر ماشین ظرفشویی را تمیز کنیم؟

در صورتی که نیاز به تعویض فیلتر ماشین ظرفشویی ال جی نداشتید، توصیه می‌شود بر طبق جدول زیر نسبت به تمیز کردن آن اقدام نمایید.

تعداد دفعات شستشوی ظروف در هفته در صورتیکه ظرف‌ها را از قبل می‌شویید. اگر ظرف‌ها را آبکشی می‌کنید. اگر ظرف‌ها را نه می‌شویید و نه آبکشی می‌کنید.
۱ الی ۳ مرتبه ۶ ماه یکبار ۳ ماه یکبار هر ماه یکبار
۴ الی ۷ مرتبه ۶ ماه یکبار ۳ ماه یکبار هر ماه دوبار
۸ الی ۱۲ مرتبه ۶ ماه یکبار ۱.۵ ماه یکبار هر هفته یکبار
۱۳ الی ۱۴ مرتبه ۶ ماه یکبار ۱.۵ ماه یکبار هر هفته ۲ بار

البته به طور دقیق نمی‌توان برای تمیز کردن یا تعویض فیلتر ظرفشویی ال جی وقت مشخص تعیین کرد. بهتر است هر هفته فیلتر را بازدید کرده و در صورت نیاز آن را تمیز یا تعویض نمایید.

 مقاله: نحوه صحیح چیدن ظرف در ماشین ظرفشویی 

تعویض فیلتر ماشین ظرفشویی ال جی را به کجا بسپاریم؟

هوم کارا با داشتن سابقه‌ای چندین ساله در زمینه تعمیر ظرفشویی ال جی آماده ارائه خدمت به شما عزیزان است. چنانچه برای تعویض فیلتر ماشین ظرفشویی ال جی نیاز به کمک داشتید می‌توانید با کارشناسان این مجموعه در تماس باشید.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.