معایب استفاده از گرمایش کولر گازی

معایب استفاده از گرمایش کولر گازی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

وسایل گرمایشی و سرمایشی، از اصلی‌ترین اجزاء هر محیط تجاری و مسکونی است. در سال‌های اخیر استفاده از کولرهای گازی افزایش پیدا کرده است. این کولرها با توجه به سیستم سرمایشی و گرمایشی که دارند، قابل استفاده در فصول گرم و سرد سال هستند. با اینکه این نوع کولرها مزایای بسیار زیادی دارند، برخی از مصرف‌کنندگان از معایب استفاده از گرمایش کولر گازی صحبت می‌کنند. به همین علت اغلب مردم ترجیح می‌هند برای گرمایش محیط تجاری و مسکونی خود از دیگر وسایل گرمایشی استفاده کنند. در این مطلب ما به صورت کامل درمورد معایب استفاده از گرمایش کولر گازی صحبت خواهیم کرد، پس برای پی بردن به معایب آن تا انتها با ما همراه باشید.

گرمایش کولر گازی | ۰ تا ۱۰۰ راه اندازی +تنظیمات

luhdf hsjthni hc 'vlhda ;,gv 'hcd

معرفی کولر گازی و معایب استفاده از گرمایش کولر گازی

کولر گازی وسیله‌ای که است که عمدتا در فصول گرم سال از آن استفاده می‌شود. با پیشرفت قطعات، امکان استفاده از آن به‌عنوان سیستم گرمایشی هم وجود دارد. اما وجود سیستم گرمایشی در این دستگاه معایبی را به همراه خود خواهد داشت، که از این معایب استفاده از گرمایش کولر گازی نمی‌توان چشم‌پوشی کرد.

این وسیله با داشتن بخش‌های مختلفی مانند: کمپرسور، کندانسور، مبرد و… امکان استفاده از قابلیت سرمایش و گرمایش محیط را فراهم می‌کند. این دستگاه از دو واحد داخلی و خارجی تشکیل شده، که واحد داخلی در داخل ساختمان و واحد خارجی در بیرون از ساختمان قرار می‌گیرد.

کولرهای گازی در ۳ نوع پنجره‌ای، پرتابل و دوتکه وجود دارند. که با توجه به نیاز مشتریان در اندازه‌های مختلف تولید می‌شود. این وسیله با استفاده از فناوری مبرد توانایی سرد یا گرم کردن محیط را دارد. با توجه به گفته بسیاری از مصرف‌کنندگان طبق فاکتورهای متعددی مانند مصرف برق، استهلاک و کارایی؛ در هنگام استفاده از گرمایش این دستگاه‌ها با معایب متعددی مواجه شدند. به همین علت اگر قصد دارید کولر گازی خریداری کنید بهتر است پیش از آن با معایب استفاده از گرمایش کولر گازی آشنا شوید تا بتوانید انتخاب مناسب‌تری داشته باشید.

نحوه کار کولر گازی + انیمیشن

استفاده از گرمایش کولرگازی

آشنایی با ۷ مورد از معایب استفاده از گرمایش کولرگازی

کولرهای گازی دو منظوره مزایا و معایب زیادی دارند. افرادی که به دنبال این نوع کولرها هستند لازم است از معایب استفاده از گرمایش کولر گازی آگاهی کامل داشته باشند. از این رو در اینجا به‌طور کامل به مهم‌ترین معایب گرمایش کولرهای گازی می‌پردازیم.

  • هزینه بالا بابت خرید کولر گازی دو حالته

یکی از فاکتورهایی که هزینه خرید کولرهای گازی را افزایش می‌دهد وجود سیستم گرمایش در آن است. کولرهای گازی که دارای هر ۲ حالت سرمایش و گرمایش هستند به نسبت دیگر وسایل گرمایشی هزینه بالاتری دارند. این موضوع از دید برخی از افراد مقرون‌به‌صرفه نیست و آن را یکی از معایب استفاده از گرمایش کولر گازی به حساب می‌آورند.

دمای گرمایش کولر گازی

  • محدودیت دمای فعالیت در زمان استفاده از سیستم گرمایش کولرگازی

سیستم گرمایش کولر گازی طوری طراحی شده که دارای محدودیت دمایی است. به این معنی که محدوده خاصی برای گرم کردن محیط دارد. زمانی که دمای محیط به آن محدوده برسد این دستگاه‌ها به‌طور اتوماتیک خاموش می‌شوند. این حالت در فصول سرد سال مناسب نیست. زیرا با وجود سرما در محیط نیاز است که دمای محیط بالا باشد و ثابت بماند، که با وجود سیستم محدودیت گرمایش امکان ثابت ماندن هوای گرم وجود ندارد.

تنظیم بهترین دما برای گرمایش و سرمایش کولر گازی در زمستان و تابستان

  • آسیب به کمپرسور

کمپرسور یکی از قطعات بسیار مهم داخل کولرهای گازی است که در برابر سرما و گرمای هوا بسیار حساس خواهد بود. در ساختار کمپرسور برای بالا رفتن کیفیت عملکرد، بهبود راندمان و افزایش طول عمر قطعات از روان‌کننده استفاده می‌کنند. زمانی که این روان‌کننده در برابر افزایش دما قرار بگیرد، کیفیت آن کاهش پیدا می‌کند. به همین علت زمانی که از حالت گرمایشی کولر گازی استفاده می‌شود فشار زیادی به کمپرسور وارد شده و سلامت دستگاه را به خطر می‌اندازد. این موضوع یکی از مهم‌ترین معایب استفاده از گرمایش کولر گازی محسوب می‌شود.

انجماد کویل‌، یک عیب گرمایش کولر گازی

  • انجماد کویل‌ها یکی از معایب استفاده از گرمایش کولر گازی

همان‌طور که گفتیم کولرهای گازی از دو قسمت داخلی و خارجی تشکیل شدند. کویل‌ها در قسمت خارجی کولرهای گازی قرار دارند که در بیرون از منزل در معرض هوای گرم و سرد هستند. در فصول سرد سال با کاهش دمای محیط بیرونی آب روی کویل‌ها جمع شده و منجمد خواهد شد. در این حالت دیگر گرمایشی وجود نخواهد داشت و در صورت استفاده از سیستم گرمایش کولر گازی، تنها باد سرد از کولر خارج خواهد شد.

علاوه بر این، یخ‌زدگی قسمت خارجی به کولر گازی آسیب جدی وارد می‌کند. کار کردن سیستم گرمایش کولر در این حالت باعث سوراخ شدن کویل‌ها می‌شود. در این صورت این قطعه نیاز به تعویض پیدا می‌کند. البته با استفاده از سشوار می‌توان ابتدا یخ‌ها را آب کرد و سپس از سیستم گرمایش کولر گازی استفاده کرد.

علت یخ زدن کولر گازی (پنل داخلی، لوله بزرگ و کوچک اسپیلت، کندانسور و…)

  • هزینه‌ بالای سوخت مصرفی 

سوخت مصرفی کولرهای گازی، الکتریسیته است. یکی دیگر از معایب استفاده از گرمایش کولر گازی این است که مقدار برق مصرفی ناشی از کولر گازی افزایش پیدا می‌کند. زیرا در فصول سرد سال که از سیستم گرمایش این دستگاه‌ها استفاده می‌شود، میزان برق بیشتری مصرف خواهد شد. هر چه افراد انتظار بیشتری از سیستم گرمایش داشته باشید و دمای دستگاه را افزایش دهید هزینه برق مصرفی نیز افزایش می‌یابد.

آسیب رساندن کولر گازی به محیط زیست

  • آسیب رساندن به محیط‌زیست با استفاده از سیستم گرمایش کولرگازی

در دنیای امروزی بشر به دنبال حفاظت از محیط‌زیست و کمتر آسیب رسیدن به لایه اوزون و حیات وحش است. به همین علت افراد بسیاری سیستم گرمایش کولرهای گازی را از عوامل آسیب زننده به محیط‌زیست می‌دانند. در زمان استفاده از سیستم گرمایشی، این دستگاه‌ها از مبرد استفاده می‌کنند، که باعث تولید و انتشار گازهای گلخانه‌ای خواهد شد. این گازها اثرات مخربی برای لایه اوزون دارند. هر چه گرمای بیشتری تولید شود گازهای گلخانه‌ای تاثیرات مخرب بیشتری بر لایه اوزون می‌گذارند.

طبق تحقیقات انجام شده گرمایش کولرهای گازی می‌تواند بر زندگی حیوانات، گیاهان و آبزیان نیز تاثیرات مخربی بگذارد. همچنین یکی از عواملی است که باعث انقراض گونه‌هایی از حیات وحش خواهد شد. بنابراین این موضوع نیز از معایب استفاده از گرمایش کولر گازی به شمار می‌رود.

ایا استفاده از گرمایش کولر گازی ضرر دارد؟

  • تشدید آلرژن‌ها از دیگر معایب استفاده از گرمایش کولر گازی

یکی دیگر از معایب استفاده از گرمایش کولر گازی تشدید بیماری آسم است. در زمستان به علت سردی هوا، محتوای مخزن آب به‌صورت موثر تبخیر نخواهد شد. این تبخیر نشدن آب باعث می‌شود رطوبت بیشتری در هوای محیط جریان داشته باشد. وجود این رطوبت در محیط برای افرادی که آسم دارند مضر است. زیرا عصب‌های ریه باریک شده و راه تنفس را سفت می‌کنند به همین علت تنفس دچار مشکل خواهد شد.

همچنین در رطوبت، آلرژن‌هایی وجود دارد که از طریق گرده، کپک، گرد و غبار می‌تواند کیفیت هوا را کاهش دهد. این عامل نیز تاثیرات مضری برای افرادی که دچار بیماری آسم هستند دارد. به همین علت افرادی که آسم دارند به شدت باید به این موضوع در استفاده از سیستم گرمایش کولر گازی دقت کنند.

جمع‌بندی معایب استفاده از گرمایش کولر گازی

اغلب این دستگاه‌ها برای محیط‌های تجاری و اداری خریداری می‌شود، که با توجه به استفاده در زمان‌های محدود، افراد معایب آن را به‌طور جدی درنظر نمی‌گیرند. از این رو ما در این مقاله تمامی معایب استفاده از گرمایش کولر گازی را برای شما جمع‌آوری کردیم تا بهترین تصمیم را برای خرید وسیله گرمایش منزل و یا محل کار خود بگیرید.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.