WhatsApp-Image-2021-09-02-at-12.46.51-1

چرا رطوبت داخل یخچال زیاد است؟

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

چرا رطوبت داخل یخچال زیاد است؟

علت نم و رطوبت زیاد داخل یخچال می تواند به باز و بسته کردن مکرر درب یخچال مربوط باشد. این امر به خصوص در مواقعی که آشپزخانه هوای مرطوبی دارد، تاثیر بسزایی خواهد گذاشت. در مناطق جنوبی و شمالی کشور که هوا مرطوب تر است و یا در آشپز خانه هایی که اجاق گاز یا شماور همواره روشن بوده و در نزدیک یخچال فریزر قرار داده شده اند، علت رطوبت زیاد داخل یخچال چندان غیر منتظره نیست. در این مواقع با تهویه هوا و یا جابجایی یخچال فریزر باید در کاهش رطوبت داخل یخچال اقدام شود. زیرا این امر می تواند به سرعت به برفک و یخ در قسمت های مختلف یخچال تبدیل شود.

همچنین لاستیک درب یخچال را بررسی کنید و در صورتی که شل شده و یا کنده شده است، آن را تعویض نمایید. درب یخچال باید به خوبی بسته شود و لاستیک نقش مهمی در کیپ کردن درب یخچال دارد. بنابراین خرابی لاستیک و یا خود درب می تواند علت رطوبت داخل یخچال باشد. از دیگر دلایلی که سبب تعریق یخچال و نم زیاد داخل یخچال می شود، اختلاف دمای هوای آشپزخانه و داخل یخچال و باز و بسته شدن زیاد درب است که سبب ورود هوای گرم به داخل کابین یخچال و درنتیجه تعریق یخچال فریزر می شود. البته این مورد طبیعی بوده و تنها با تهویه هوا کمی بهبود می یابد. لازم است تا با رعایت مواردی از جمله قرار ندادن غذای گرم در داخل یخچال از تعریق زیاد داخل یخچال جلوگیری نمایید. علت رطوبت داخل یخچال و نم آن نیز می تواند به دلیل قرار گرفتن یخچال در مقابل کانال کولر آبی باشد. روشن بودن مداوم کولر آبی سبب بالا رفتن رطوبت هوا و تدریجا با باز و بسته نمودن درب، افزایش رطوبت داخل یخچال شود.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.

درخواست تعمیرات و نصب فوری

"(ضروری)" indicates required fields

نام(ضروری)
نوع خدمات درخواستی

سایر مطالب وبلاگ هوم کارا

لت بسته نشدن درب یخچال

علت بسته نشدن درب یخچال

از رایج‌ترین مشکلات گزارش شده، بسته نشدن درب یخچال است. این مسئله باعث بروز مشکلاتی می‌شود. این موارد عبارتند از: فساد مواد غذایی درون یخچال، آسیب به کمپرسور یخچال، برفک

مطالعه مقاله »