لباسشویی بوش ساخت کجاست

لباسشویی بوش ساخت کجاست، لباسشویی بوش در کجا مونتاژ می شود؟

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

بوش یک شرکت آلمانی است که در زمینه تولید لوازم خانگی فعالیت می‌کند. این شرکت اکثرا محصولاتی را تولید می‌کند که در آشپزخانه مورد استفاده قرار می‌گیرند. وسایلی مانند ماشین ظرفشویی، لباسشویی و جاروبرقی. بهتر است بدانید برخی از محصولات این شرکت در دیگر کشورها مانند ترکیه نیز مونتاژ و به بازار عرضه می‌شوند. به همین خاطر قصد داریم در این نوشته به بررسی نحوه تشخیص کشور تولید کننده لباسشویی بوش از روی شماره سریال آن بپردازیم تا بتوانید آگاهانه خرید خود را انجام دهید.

روش تشخیص و شناسایی ماشین لباسشویی بوش از روی شماره سریال

لباسشویی بوش علاوه بر کشور آلمان در کشورهای دیگری مانند تایلند، چین، آمریکا، لهستان، روسیه و ترکیه نیز مونتاژ می‌شود. بسیاری از خریداران به دنبال این هستند که مونتاژ اصلی لباسشویی بوش را خریداری کنند؛ مونتاژی که در خود کشور آلمان انجام شده است.

 اما در واقع مونتاژ یک محصول در کشور دیگر به این معنا نیست که کیفیت آن پایین است. بلکه شرکت‌ها به خاطر دلایل مختلفی محصولات خود را در دیگر کشورها مونتاژ می‌کنند و کیفیت آن‌ها هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارد. با این وجود در ادامه شما را با دکد کردن و تشخیص مشخصات ماشین لباسشویی بوش آشنا خواهیم کرد.

نحوه تشخیص سال تولید ماشین لباسشویی یا همان Factory Date (FD)

زمانی که ماشین لباسشویی در کارخانه تولید می‌شود بر روی آن کد FD درج می‌شود که نشان دهنده سال و ماه تولید لباسشویی است.

نحوه تشخیص سال تولید ماشین لباسشویی

طبق تصویر بالا اگر عدد ۸۹۰۷ بر روی آن درج شده باشد، روش خواندن آن به شکل زیر است.

 • عدد اول که در مثال بالا، ۸ است دهه ساخت را نشان می‌دهد. یعنی دهه ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۹.
 • عدد بعدی که در کد آمده رقم ۹ است. این عدد بیانگر سال تولید در دهه است یعنی لباسشویی در سال ۲۰۰۹ تولید شده است.
 • دو رقمی هم که در آخر ذکر شده نشان دهنده ماه است. یعنی این لباسشویی در ماه جولای تولید شده است.

عددهای اول کد FD نشانگر این سال‌ها می‌باشد:

 • عدد ۵: ۱۹۷۰ تا ۱۹۷۹
 • عدد ۶: ۱۹۸۰ تا ۱۹۸۹
 • عدد ۷: ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۹
 • عدد ۸: ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۹
 • عدد ۹: ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۹

کد Z-Nr در لباسشویی بوش چیست؟

این کد نشان دهنده خط مونتاژ ماشین لباسشویی بوش است. همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید اگر ارقام کد، Z-Nr 200430 باشد، روش خواندن آن به شرح زیر است:

عدد ۲ نشان دهنده خط مونتاژ و عدد ۰۰۴۳۰ نشان دهنده شماره ماشین لباسشویی است. یعنی این لباسشویی ۴۳۰ امین دستگاهی است که در خط مونتاژ ۲ در جولای سال ۲۰۰۹ ساخته شده است.

حال که با این مطالب آشنا شدید در ادامه نوبت به این می‌رسد که متوجه شویم لباسشویی بوش ساخت کجا است؟

روش تشخیص کشور مونتاژ کننده لباسشویی بوش از روی سریال نامبر

از روی اعدادی که در شماره سریال دستگاه نوشته شده است می‌توان کشور سازنده را متوجه شد. در واقع دو رقم اول شماره سریال، کشور سازنده را نشان می‌دهد. به طور مثال اگر دو رقم اول سریال عدد ۴۸ باشد یعنی اینکه این دستگاه در کشور آلمان تولید شده است. در ادامه لیستی از کدها و کشورهای سازنده را مشاهده خواهید کرد.

 • ۴۰: ساخت کشور آلمان
 • ۴۱: ساخت کشور لهستان
 • ۴۲: ساخت کشور آلمان
 • ۴۳: ساخت کشور ترکیه
 • ۴۵: ساخت کشور آلمان
 • ۴۸: ساخت کشور آلمان
 • ۸۴: ساخت کشور تایلند
 • ۸۵: ساخت کشور آمریکا
 • ۸۷: ساخت کشور چین
 • ۸۸: ساخت کشور روسیه
 • ۹۹: ساخت کشور آلمان

با توجه به مطالب بالا، روشن می‌شود که نمی‌توان از هر کد و سریالی بر روی ماشین لباسشویی و یا هر وسیله دیگری استفاده کرد. چرا که این اعداد هر کدام قاعده و قوانین مخصوص به خود را دارند.

تشخیص برچسب‌های ساختگی بر روی ماشین لباسشویی بوش تقلبی

اکنون که با کدهای ثبت شده بر روی ماشین لباسشویی آشنا شدید می‌توانید بسیاری از مدل‌های تقلبی را از اصلی تشخیص دهید. در برخی از مدل‌های لباسشویی از کد Z-Nr، ۵ رقمی، استفاده می‌کنند در حالی که این کد باید ۶ رقمی باشد. همانطور که در عکس بالا مشاهده می‌کنید کد Z-Nr رقم ۰۳۵۴۳ نوشته شده که ۵ رقمی است. (با خط زرد مشخص شده است.)

همچنین اگر سریال نامبر این دستگاه را بررسی کنید متوجه می‌شوید که Z-Nr ثبت شده در بالا با کد Z-Nr موجود در سریال نامبر با یکدیگر متفاوت است. از طرفی کد FD ثبت شده در بالا (با خط قرمز نشان داده شده) با کد FD درج شده در سریال نامبر نیز متفاوت است. طبق کد بالایی این لباسشویی در ماه می سال ۲۰۰۱ تولید و طبق کد پایینی در ماه دسامبر سال ۲۰۰۱ ساخته شده است.

بنابراین با توجه به موارد بالا این لباسشویی تقلبی بوده و مدل اصلی بوش نیست. پس همواره در خرید لباسشویی بوش این موارد را بررسی کنید.

لباسشویی بوش ترکیه

نظرات درباره لباسشویی بوش ترکیه

به خاطر پایین بودن هزینه حمل و نقل و همچنین هزینه کارگر، مبلغ تمام شده ماشین لباسشویی بوش ترکیه نسبت به کشور آلمان پایین‌تر می‌باشد. به گفته نمایندگان رسمی شرکت بوش، کیفیت محصولات ساخت ترکیه با محصولات ساخت آلمان برابر بوده و تفاوتی با یکدیگر ندارند.

به همین دلیل افرادی که لباسشویی بوش ترکیه را خریداری می‌کنند، از آن رضایت داشته و نظرات مثبتی نسبت به آن دارند.

مزایا و معایب لباسشویی بوش ترکیه

هنگامی که شرکت بوش محصول جدیدی را تولید می‌کند مونتاژ آن در کشور آلمان انجام می‌شود. اما بعد از عرضه این محصول به بازار، تکنولوژی ساخت آن را به کشور ترکیه منتقل می‌کند. به همین خاطر محصولات تولید آلمان با تولید ترکیه هیچ تفاوتی نداشته و فقط کشور مونتاژ کننده متفاوت است.

بنابراین باید بگوییم که لباسشویی بوش ترکیه هیچ ایرادی ندارد. به عنوان نمونه لباسشویی سری ۴ بوش ساخت کشور ترکیه بوده و لباسشویی سری ۶ ساخت کشور آلمان است. به گفته کارشناسان این دو سری از لحاظ عملکرد و کیفیت هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند و تنها تفاوت آن‌ها در سری ساخت است.

با اینکه محصولات برند بوش دارای کیفیت بالایی هستند اما باز هم ممکن است با مشکلاتی مواجه شوند. به همین خاطر اگر اطلاعات بیشتری در این رابطه نیاز داشتید می‌توانید به صفحه تعمیر لباسشویی بوش مراجعه کنید.

تشخیص لباسشویی بوش

تشخیص لباسشویی بوش اصل از نمونه‌های تقلبی

امروزه محصولات زیادی به صورت تقلبی وارد بازار می‌شود. به همین خاطر تشخیص بوش اصل از تقلبی یکی از مهم‌ترین کارهایی است که باید انجام دهید. برای این کار می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید.

 • ابتدا مدل محصول را در سایت اصلی شرکت بوش جستجو کرده و سپس تمام قسمت‌های آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید. در صورتی که حتی کوچکترین تفاوتی را مشاهده کردید بهتر است در خرید خود تجدید نظر کنید.
 • محصولات اصل معمولا قیمت بالاتری نسبت به محصولات فیک یا تقلبی دارند. به همین خاطر قبل از خرید، قیمت لباسشویی بوش را از سایت‌های مختلف استعلام بگیرید.
 • بهترین توصیه این است که سعی کنید از فروشگاه‌های معتبر خرید لباسشویی بوش را انجام دهید. همچنین از فروشنده ضمانت نامه معتبر دریافت کنید تا اگر بعدا به مشکلی برخوردید امکان پیگیری وجود داشته باشد.

نتیجه گیری

هر ساله تعداد زیادی لباسشویی و سایر لوازم خانگی وارد کشور می‌شود و متاسفانه فروشندگان اطلاعات زیادی در اختیار خریداران قرار نمی‌دهند. به همین خاطر سعی کردیم در این مقاله به موضوع لباسشویی بوش ساخت کجا است و در کجا مونتاژ می‌شود بپردازیم. همچنین در ادامه نحوه تشخیص لباسشویی بوش اصل از تقلبی را نیز بررسی کردیم تا بتوانید با خیال آسوده از خرید کالای تقلبی جلوگیری نمایید. 

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.