راه اندازی یخچال ساید ال جی

راه اندازی یخچال ساید ال جی + نکات آن

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

ال جی یک برند بسیار قدرتمند در زمینه تولید لوازم برقی خانگی است. یخچال‌های ساید بای ساید که این برند تولید می‌کند، بخاطر ظاهر امروزی و قطعاتی باکیفیت محبوبیت زیادی در بین مردم دارد. این موضوع بسیار حائز اهمیت است که پس از خرید این دستگاه، نصب و راه اندازی یخچال ساید ال جی را چگونه انجام می‌دهید.

اگر برای اولین بار است که می‌خواهید این دستگاه را راه اندازی کنید؛ بهتر است با شرکت گارانتی تماس گرفته تا نصاب این کار را انجام دهد و خودتان هیچ اقدامی انجام ندهید. به این علت که دیگر گارانتی به آن تعلق نمی‌گیرد. پس این مطلب برای افرادی مفید می‌باشد که می‌خواهند نقل مکان کنند یا قصد دارند محل یخچال خود را تغییر دهند.

یخچال ساید ال جی

نکات، مراحل نصب و راه اندازی یخچال ساید ال جی

  • جابه‌جایی درست یخچال LG

چنانچه قصد دارید نقل مکان کنید، باید ایمنی لازم برای جابه‌جایی این وسیله سنگین را فراهم کنید. یخچال‌های ساید ال جی وزن بسیار زیادی دارند، به همین علت بهتر است از چرخ دستی‌های ویژه حمل اشیا سنگین استفاده شود. دستگاه باید با دقت زیاد روی چرخ دستی قرار بگیرد. زیرا اگر آن را به صورت برعکس یا خمیده بگذارید، به قطعات سرد کننده داخلی آسیب‌های جدی وارد می‌شود. همچنین وزن آن روی چرخ پخش نشده و حمل کردن یخچال سخت می‌شود.

  • بررسی محل نصب و راه اندازی یخچال ساید ال جی

از مهم‌ترین مواردی که برای نصب یخچال باید در نظر گرفته شود، مناسب بودن محل قرار گیری آن است. این نکته بسیار اهمیت دارد، زیرا اگر مکانی نامناسب را برای ساید ال جی خود در نظر بگیرید، در آینده باید هزینه‌ها هنگفتی را برای تعمیرات آن بپردازید.

نکاتی که برای انتخاب بهترین مکان برای نصب و راه اندازی یخچال ساید ال جی باید در نظر گرفت، شامل موارد زیر است.

  1. مهم است که دستگاه به شیر آب نزدیک باشد. زیرا برای استفاده از قسمت آبسردکن و یخ‌ساز یخچال باید یخچال به شیر آب وصل شود.
  2. محل قرار گیری یخچال ساید باید به دور از منبع گرما باشد. یعنی در نزدیکی اجاق گاز، سماور، پکیج و تابش مستقیم نور خورشید نباشد. نزدیک بودن به این فضاها باعث می‌شود یخچال نتواند سرمای لازم را تولید کند. در نتیجه مواد غذایی از بین می‌روند و دستگاه برفک می‌زند.
  3. یخچال باید در مکانی نصب شود که مانعی برای باز و بسته کردن درب آن وجود نداشته باشد.
  4. ابعاد در نظر گرفته شده برای قرارگیری ساید ال جی باید طوری باشد که حداقل ۱۰ سانتی‌متر از هر طرف با دیوار فاصله داشته باشد. این فاصله به گردش هوا در اطراف دستگاه کمک کرده که باعث می‌شود طول عمر آن افزایش بیابد.

نصب یخچال ساید lg

  • روش‌های تراز کردن یخچال ساید بای ساید LG

یخچال فریزرهای ساید LG، دو روش برای تراز کردن دارند که بسته به مدل دستگاه متفاوت است. برای تراز کردن ساید باید قسمت زیر آن را مشاهده کنید تا یکی از دو روش زیر را پیدا کنید.

  1. غلتک تراز

مدل‌هایی که غلتک تراز دارند، باید غلتک آن‌ها را در جهت عقربه‌های ساعت چرخانده تا قسمت جلویی به سمت بالا برود. این کار را تا جایی ادامه دهید که یخچال به طور کامل به زمین بچسبد.

  1. پایه تراز

اگر مدل یخچال شما دارای پایه تراز باشد، باید پایه‌ها را در جهت مخالف عقربه‌های بچرخانید تا زمانی که دستگاه شما تراز شود.

  • راه اندازی یخچال ساید ال جی

پس از اینکه دستگاه را در جای مناسب قرار دادید، لازم است چند ساعت صبر کرده و بعد آن را به برق متصل کنید. به این دلیل که ممکن است در زمان جابه‌جایی، مایعات و گازهای داخلی یخچال ساید بای ساید LG در لوله‌ها جابجا شده باشند. شما می‌توانید در این فاصله زمانی کشوها و قفسه‌های درون یخچال و فریزر را در جای خود بگذارید.

بعد از گذشت ۴ الی ۵ ساعت، می‌توانید برای راه اندازی یخچال ساید ال جی آن را به برق وصل کنید تا دستگاه شروع به کار کند. پس از شروع به کار این وسیله مدت زمانی طول می‌کشد تا سیستم سرد کننده آن تثبیت شود و فعالیت دائمی خود را شروع کند.


هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.