ارور oe در لباسشویی ال جی

ارور oe در لباسشویی ال جی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

ماشین لباسشویی یکی از پرکاربردترین وسایل در هر خانه‌ای است. زمانی که این دستگاه دچار مشکل می‌شود یک کد روی پنل مدیریتی آن ظاهر می‌شود. هر کدام از این کدها اخطاری است که خرابی یا اختلال در عملکرد یکی از قطعات را نشان می‌دهد. لباسشویی‌های برند ال جی هم از این قاعده مستثنی نیستند. در این مقاله از هوم کارا درمورد ارور oe در لباسشویی ال جی صحبت کرده‌ایم.

اگر می‌خواهید علت‌های نمایش این ارور را بشناسید این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

 همچنین بخوانید: تعمیر لباسشویی ال جی 

ارور oe در لباسشویی ال جی نشان‌دهنده چه مشکلی است؟

ارور oe در لباسشویی ال جی، نشان‌دهنده خارج نشدن آب از دستگاه است. یعنی در مسیر تخلیه آب مشکلی وجود دارد. چنانچه این وسیله به مدت ۱۳ دقیقه نتواند آب را تخلیه کند این خطا روی پنل مشاهده می‌شود. این اخطار ممکن است در زمان آبکشی هم نمایش پیدا کند. در این حالت دیگ ماشین پر از آب بوده و oe را در صفحه‌نمایش می‌بینید.

 همچنین بخوانید: لیست خطاها و ارورهای ماشین لباسشویی ال جی LG 

علل نمایش کد خطای OE در ماشین لباسشویی ال جی

ایراد در مسیر تخلیه آب این دستگاه علل مختلفی دارد. از علت‌های اصلی آن می‌توان به خم شدن شلنگ تخلیه، مسدود شدن فیلتر پمپ تخلیه و وجود اجسام خارجی در پمپ تخلیه اشاره کرد. موارد دیگری هم در به وجود آمدن این موضوع دخیل هستند که در ادامه این بخش به‌طور کامل به تمامی این موارد پرداخته‌ایم.

 1. خرابی پمپ تخلیه
 2. انسداد پمپ تخلیه
 3. انسداد فیلتر پمپ تخلیه
 4. انسداد یا تا خوردگی شلنگ خروجی آب
 5. مشکلات فاضلاب ساختمان
 6. مشکلات سیم‌کشی
 7. خرابی برد دستگاه

 همچنین بخوانید: ارور ae در ماشین لباسشویی ال جی | بررسی ۷ علت 

۱- مسدود شدن فیلتر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

در قسمت جلو و پایین دستگاه فیلتری وجود دارد که به عملکرد بهتر پمپ تخلیه کمک می‌کند. همچنین بوی بد ماشین را هم می‌گیرد. بعد از مدتی ممکن است این فیلتر مسدود شده و مانع تخلیه شدن آب شود. یعنی اجسام کوچک باعث بسته شدن این قسمت شوند.

بهترین کاری که می‌توانید برای جلوگیری از بروز این اتفاق انجام دهید، تمیز کردن به‌موقع آن است. اگر زمانی با ارور عدم تخلیه آب مواجه شدید نسبت به تمیز کردن فیلتر پمپ تخلیه اقدامات زیر را انجام دهید.

 • ابتدا لباسشویی را خاموش کرده و آن را از برق جدا کنید.
 • درپوش را بردارید. (در قسمت جلو و پایین سمت راست بدنه قرار دارد.)
 • ظرف یا یک حوله بزرگ را زیر آن بگذارید تا آب روی زمین نریزد.
 • حالا فیلتر را در خلاف جهت عقربه‌های ساعت چرخانده تا باز شود.
 • با استفاده از یک مسواک سطح فیلتر را به خوبی تمیز کنید.
 • سپس به مدت ۱۰ دقیقه آن را درون آب داغ قرار داده تا تمامی جرم‌های چسبیده جدا شوند.
 • محفظه را هم با کمک یک دستمال پاک کنید.
 • حالا می‌توانید فیلتر را در جای خود گذاشته و درب آن را ببندید.

 همچنین بخوانید: ارور IE در ماشین لباسشویی LG (ال جی) + راهکار 

۲- گیرکردن اجسام یا خرابی پمپ تخلیه

پمپ تخلیه یکی از قطعاتی است که در زمان بروز ارور oe در لباسشویی ال جی باید بررسی شود. اجسام کوچکی مانند: سکه، نخ، سنجاق، دکمه و مواردی از این دست ممکن است در پره‌های پمپ تخلیه گیر کنند. همچنین خراب بودن این قطعه هم مانع از عملکرد صحیح تخلیه آب می‌شود.

در صورت وجود هر کدام از موارد ذکر شده لازم است مشکل را برطرف کنید. برای تعمیر پمپ تخلیه بهتر است از یک متخصص کمک گرفته شود زیرا کار پیچیده‌ای است.

۳- شیلنگ تخلیه علت نمایش ارور oe لباسشویی ال جی

وجود هر مشکلی در شلنگ تخلیه می‌تواند در فرآیند شستشو اختلال ایجاد کند و عمل خروج آب با مشکل مواجه شود. از جمله مواردی که باید در این بخش از دستگاه چک کنید شامل: پارگی شلنگ، تاخوردگی و گره خوردن، مسدود شدن، فرسودگی است.

برای بررسی وضعیت شلنگ تخلیه باید لباسشویی ال جی را تا جای ممکن از دیوار فاصله دهید تا به قسمت پشتی دستگاه دسترسی پیدا کنید. حالا می‌توانید مشکل را در این قطعه پیدا کنید.

 همچنین بخوانید: نحوه سرویس ماشین لباسشویی 

۴- گرفتگی خرطومی ماشین لباسشویی

گرفتگی و مسدود شدن خرطومی لباسشویی باعث می‌شود تا آب دیگ خارج نشود. برای بررسی و تعمیر این قطعه می‌توانید از تیم هوم کارا کمک بگیرید.

۵- مشکلات فاضلاب ساختمان از دلایل ارور oe در لباسشویی ال جی

به مرور زمان تجمع کثیفی باعث پر شدن فاضلاب خواهد شد. با وجود این مشکل امکان تخلیه آب از لباسشویی امکان‌پذیر نیست و در نتیجه ارور oe روی پنل مدیریت ماشین ال جی نمایش می‌یابد.

۶- وجود مشکلات در سیم‌کشی داخلی لباسشویی

یکی دیگر از عوامل بروز ارور oe در لباسشویی ال جی مشکلات مربوط سیم‌کشی و اتصالات داخلی دستگاه است. در این حالت تعمیرکاران تمامی سیم‌کشی‌های پمپ تخلیه و سیم‌های داخلی را بررسی می‌کنند و در صورت شل بودن آن‌ها را محکم خواهند کرد.

 همچنین بخوانید: راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی جی پلاس 

۷- خرابی برد از علل ارور oe در لباسشویی ال جی

برد نقش مغز را برای ماشین لباسشویی ایفا می‌کند. هر مشکلی که در این دستگاه به‌وجود آید یک علت آن می‌تواند این قطعه مهم باشد. چنانچه موارد قبل مورد بررسی قرار گرفت و ایرادی دیده نشد، علت خطای oe در ماشین لباسشویی ال جی خرابی برد است که باید تعمیر شود.

 همچنین بخوانید: تعمیر لباسشویی ال جی در مشهد  

اقدامات لازم در زمان مشاهده ارور oe در لباسشویی ال جی

زمانی که با این اخطار مواجه شدید می‌توانید چرخه spin را انتخاب کنید تا آب موجود تخلیه شود. اگر با این کار آب خارج نشد یا در چرخه کار دستگاه صداهای غیرطبیعی شنیدید باید کار دیگری را انجام دهید.

در این حالت دو شاخه را از برق جدا کنید. حالا از طریق تخلیه اضطراری آب را خالی کنید. این بخش در قسمت جلویی و پایین سمت راست ماشین قرار گرفته است. درپوش را باز کنید تا شلنگ مشکی رنگ ببینید. به این بخش تخلیه اضطراری گفته می‌شود که باید شلنگ را به بیرون بکشید. حالا آن را درون یک سطل یا ظرفی بزرگ قرار داده تا آب موجود در دیگ خارج شود.

بعد از خالی شدن آب می‌توانید درب دستگاه را باز کرده و لباس‌های درون مخزن را خارج کنید. سپس با خالی شدن آن می‌توانید به دنبال علت نمایش ارور oe در لباسشویی ال جی باشید.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.