بارگذاری-ظروف-در-ظرفشویی-ال-جی-min-1

معنی دکمه های ماشین ظرفشویی ال جی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

در این بخش به توضیح معنی دکمه های ماشین ظرفشویی ال جی می پردازیم. همچنین با معنی کلمات روی ماشین ظرفشویی ال جی مانند معنی rinse در ماشین ظرفشویی ال جی آشنا شده و برنامه های شستشوی ظرفشویی ال جی را بررسی می کنیم. برای جامع بودن مطالب، با بررسی بسیاری از مدل های مختلف ظرفشویی های ال جی و پنل کاربری هر یک، چند نمونه از پنل کنترلی آنها را به عنوان نمونه در اینجا قرار داده ایم. به دلیل تشابه میان پنل های کنترلی ال جی، این آموزش می تواند برای تمامی مدل های ماشین ظرفشویی ال جی قابل استفاده است.

نمونه اول پنل کنترلی ماشین ظرفشویی ال جی

نمونه اول پنل کنترلی ماشین ظرفشویی ال جی

1- دکمه آبکشی (Rinse)

2- دکمه برنامه شستشوی شدید (Intensive)

3- دکمه برنامه شستشوی خودکار (Auto)

4- دکمه برنامه شستشوی بهینه (Eco)

5- دکمه برنامه شستشوی سریع (Quick)

6- دکمه پیش شستشو (Prewash)

7- دکمه روشن/ خاموش دستگاه

8- نشانه های شاخص:

 • نشانه یا علامت a: قفل کودک
 • نشانه یا علامت b: روشن شدن این علامت به معنی اتمام مایع سفید کننده بوده و باید دوباره شارژ شود.
 • نشانه یا علامت c: اگر این چراغ روشن شود، به معنی عدم وجود نمک کافی است و باید محفظه نمک مخصوص دوباره پر شود.

9- صفحه نمایش زمان باقیمانده سیکل شستشو و همچنین محل نمایش ارور یا کد خطا

10- دکمه تاخیر زمانی (Delay Start)

نکته:

 • فشار مکرر دکمه آبکشی، به ترتیب حالت های خیلی داغ (Extra Hot) و آبکشی اضافه (+Rinse) را فعال می کند. عملکرد خیلی داغ در دمای 80 درجه فرآیند را اجرا می نماید که در برنامه های شدید، خودکار و بهینه عمل می کند. در صورت انتخاب آبکشی اضافه، یک دور به مراحل آبکشی اضافه می گردد.
 • جهت فعال یا غیر فعال کردن قابلیت قفل کودک، دکمه های شدید و خودکار را به صورت همزمان فشار داده و چند ثانیه نگه دارید. در صورت فعال شدن قفل کودک علامت a بر روی دستگاه روشن می شود.
 • جهت روشن/ خاموش کردن صدا یا زنگ دستگاه، دکمه های شدید و پیش شستشو را به صورت همزمان دوبار فشار دهید.

نمونه دوم پنل کنترلی ماشین ظرفشویی ال جی

نمونه دوم پنل کنترلی ماشین ظرفشویی ال جی

1- چراغ های ماشین ظرفشویی ال جی (برنامه های در حال اجرا)؛ شامل شستشو (Wash)، آبکشی (Rinse)، خشک کردن (Dry) و پاکیزه (Clean)

2- چراغ های مربوط به پر کردن نمک ماشین ظرفشویی ال جی (Salt) و ماده سفید کننده/ براق کننده ظرفشویی ال جی (Rinse)

3- حالت ظرفیت نیمه (Half Load)

4- چراغ های تنظیمات دمای خیلی داغ (Extra Hot) و قفل کودک (Child Lock)

5- نمایشگر زمان باقیمانده و کدهای خطا

6- تاخیر در شروع (Delay Start)

7- دکمه های برنامه شستشوی ماشین ظرفشویی ال جی

8- قابلیت دمای خیلی داغ (Extra Hot) با فشار همزمان دکمه های خودکار (Auto) و بهینه (Eco)

9- قابلیت روشن/ خاموش کردن صدای بیپ ظرفشویی با فشار همزمان دکمه های تاخیر (Delay) و ملایم (Care)

10- قابلیت قفل کودک با فشار همزمان دکمه های سریع (Quick) و ملایم (Care)

11- دکمه روشن/ خاموش دستگاه

نکته:

 • چراغ های شستشو، آبکشی و خشک کردن در هر مرحله از شستشو ماشین ظرفشویی ال جی چشمک میزنند. چراف پاکیزه یا Clean چهار دقیقه قبل از پایان سیکل شستشو روشن می شود.
 • در صورت کم بودن ظروف، استفاده از حالت ظرفیت نیمه مقرون به صرفه است. در این حالت تنها پر کردن سبد فوقانی (Upper) یا تحتانی (Lower) کافی است و با هر بار فشار دکمه ظرفیت نیمه یا Half Load چراغ مربوط به آن روشن می شود. در این حالت بازوهای آبپاش متناسب با تنظیمات عمل خواهد کرد.
 • با فعال کردن حالت دمای خیلی داغ، دمای کارکرد ماشین ظرفشویی ال جی تا 80 درجه افزایش می یابد.

نمونه سوم پنل کنترلی ماشین ظرفشویی ال جی

نمونه سوم پنل کنترلی ماشین ظرفشویی ال جی

1- برنامه های ماشین ظرفشویی ال جی

2- دکمه آبکشی (Rinse)

3- دکمه قفل کودک

4- دکمه آبپاش (Spray)

5- دکمه ظرفیت نیمه (Half Load)

6- دکمه تاخیر در شروع (Delay Start)

7- دکمه پاور یا روشن/ خاموش ماشین ظرفشویی

8- قابلیت روشن/ خاموش صدای بیپ دستگاه با فشار همزمان کلیدهای آبپاش (Spray) و تاخیر (Delay)

9- روشن شدن علامت بخار در هنگام انتخاب این عملکرد

10- نشانه های عملکردی شامل چراغ قفل کودک، چراغ شارژ نمک، چراغ شارژ مایع سفید کننده و چراغ UV.

11- نمایشگر زمان و کدهای خطا

12- قابلیت UV با فشار همزمان دکمه های ظرفیت نیمه (Half Load) و تاخیر (Delay)

نکته:

 • فشار دادن مکرر دکمه آبکشی یا Rinse حالت های مختلف آن شامل خیلی داغ (Extra Hot)، آبکشی اضافه (Rinse+) و ترکیب این دو را فعال می نماید.
 • با هر بار فشار دادن دکمه آبپاش، شدت آب افزایش می یابد. از حالت ملایم (Soft) به متوسط (Medium) و نهایتا قوی (Strong).
 • در صورتی که دکمه ظرفیت نیمه را فشار دهید، حالت های سبد فوقانی (Upper) و سبد تحتانی (Lower) قابل انتخاب بوده که هر یک از این دو، بازوی آبپاش مربوط به خود را فعال می نماید.
 • قابلیت اشعه ماوراء بنفش (UV) برای استرلیزه و ضدعفونی کردن ظروف کارایی دارد. این عملکرد پس از مرحله خشک کردن اجرا شده و عبارت St در نمایشگر ظاهر می شود. با باز کردن درب ماشین ظرفشویی لامپ های UV خاموش می شوند.

برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی ال جی

در این بخش به معرفی برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی ال جی می پردازیم. انتخاب برنامه شستشوی ماشین ظرفشویی ال جی با توجه به زمان در دسترس، میزان کثیفی ظروف و غیره تعیین می شود. زمان شستشو با توجه به عواملی همچون درجه حرارت، فشار آب و ولتاژ برق و البته برنامه انتخابی متفاوت است که با این حال مرحله خشک کردن با هوا و خنک کردن نیز در آن محاسبه نمی شود. همچنین توجه داشته باشید که دماهای اشاره شده با توجه به مدل ماشین ظرفشویی متفاوت خواهد بود.

 • برنامه شستشوی شدید ظروف (Intensive):

این برنامه مخصوص شستشوی حجم زیاد ظروف که بسیار کثیف و به همراه باقیمانده غذا هستند، می باشد. این برنامه شامل پیش شستشوی ظرف در 50 درجه و سپس شستشوی آنها در 70 درجه می باشد. سپس 3 مرحله آبکشی اجرا شده و در نهایت آبکشی با آب گرم 70 درجه انجام می گیرد و ظرفشویی سیکل شستشو را با اجرای عملکرد خشک کردن به اتمام می رساند.

 • برنامه شستشوی خودکار ظروف (Auto):

در این برنامه ماشین ظرفشویی بر اساس میزان کثیفی ظروف، به صورت خودکار مراحل شستشو و آبکشی را تنظیم کرده و به صورت بهینه اجرا می نماید. بر این اساس میزان آب ورودی و دمای آن توسط دستگاه تعیین شده و زمان شستشو مطابق با آن تنظیم می شود. در حالتی که دستگاه در حال تشخیص وضعیت و میزان کثیفی ظروف است، علامت F بر روی نمایشگر نشان داده می شود.

 • برنامه شستشوی بهینه و اقتصادی (Eco):

به طور کلی معنی eco در ماشین ظرفشویی، شستشوی اقتصادی است این برنامه اقتصادی ترین حالت صرفه جویی آب و برق و در عین حال عملکرد شستشوی مناسب را ارائه می نماید. برنامه شستشوی بهینه-اقتصادی با پیش شستشوی ظروف در دمای 45 درجه کار را آغاز می نماید و سپس در همین دما مراحل شستشوی اصلی و یک دور آبکشی را اجرا می نماید. سپس با آبکشی آب گرم در دمای 65 درجه و پس از آن خشک کردن، سیکل شستشو را پایان می دهد.

 • برنامه شستشوی سریع ظروف (Quick):

این برنامه برای ظروف نه چندان کثیف مناسب است. در این برنامه عملکرد پیش شستشو انجام نشده و شستشوی اصلی در دمای 35 درجه انجام می گیرد. سپس یک دور آبکشی و بعد آبکشی آب گرم در دمای 40 درجه اجرا می شود و سیکل شستشو پایان می یابد.

 • برنامه شستشوی دوگانه (Dual Spray):

در این برنامه، ظروف در سبد فوقانی و تحتانی با شدت متفاوت آبپاش ها شسته می شوند. در سبد تحتانی با فشار قوی تر ظروف کثیف تمیز شده و در سبد فوقانی با فشار ملایم آب شستشو انجام می شود. این برنامه با پیش شستشوی ظروف در 45 درجه کار را آغاز می کند و سپس در 60 درجه شستشوی اصلی اتفاق می افتد. در ادامه دو مرحله آبکشی انجام شده و بعد در 70 درجه آبکشی با آب گرم انجام می شود. نهایتا با یک مرحله خشک کردن سیکل شستشو پایان می یابد و سپس با باز گذاشتن درب، خشک کردن با هوا اتفاق می افتد.

 • برنامه شستشوی ملایم با بخار (Care):

در این برنامه مقداری بخار جهت تمیزتر شدن ظروف ظریف همچون لیوان ها و غیره به سیکل اضافه می شود. این برنامه با پیش شستشو و شستشوی اصلی در 50 درجه سانتیگراد کار را شروع می کند و پس از یک مرحله آبکشی در همین دما، مجددا در 70 درجه ظروف را آبکشی و سپس خشک می نماید.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.

درخواست تعمیرات و نصب فوری

سایر مطالب وبلاگ هوم کارا

علت بسته نشدن درب یخچال

از رایج‌ترین مشکلات گزارش شده، بسته نشدن درب یخچال است. این مسئله باعث بروز مشکلاتی می‌شود. این موارد عبارتند از: فساد مواد غذایی درون یخچال، آسیب به کمپرسور یخچال، برفک

مطالعه مقاله »