تعمیر شیلنگ آب یخچال ساید ال جی

تعمیر شیلنگ آب یخچال ساید ال جی |آموزش کامل

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

یخچال‌های ال جی دارای دو نوع آبسردکن هستند. در مدل‌های ساده مخزن آبسردکن به صورت دستی پر می‌شود که هر گونه خرابی در آن مربوط به پدال آبسردکن است. اما در مدل‌های پیشرفته و سایدها، آب از طریق شیر ورودی و به صورت اتوماتیک وارد مخزن می‌شود. برای اینکار یک شیر آب در پشت یخچال وجود دارد که با متصل شدن به آب شهری، مخزن را پر می‌کند. طرف دیگر شیر نیز با شیلنگ به مخزن متصل شده است. گاهی اوقات به دلیل مسدودی یا پاره شدن این شلنگ‌ها، آبسردکن یخچال ساید ال جی به درستی کار نمی‌کند. به همین دلیل تصمیم داریم در ادامه این نوشته به نحوه تعمیر شیلنگ آب یخچال ساید ال جی بپردازیم. پس در ادامه همراه هوم کارا باشید.

تعمیر یخچال ساید ال جی در تهران و ایران

تعویض شیلنگ آب یخچال ال جی

چه زمانی برای تعمیر شیلنگ آب یخچال ساید ال جی اقدام کنیم؟

در صورتی که شیلنگ آب یخچال ساید ال جی سوراخ یا پاره شده باشد، مشکلاتی برای یخچال به وجود می‌آید. پس اگر با ایراداتی که در ادامه گفته می‌شود مواجه شدید، باید نسبت به تعویض یا تعمیر شلنگ آب یخچال ساید ال جی اقدام کنید. این مشکلات عبارتند از:

 • خارج نشدن آب از سردکن
 • چکه کردن آب
 • خارج شدن آهسته آب

در هنگام بررسی این مساله باید بدانید که در سایدهای ال جی دو شیلنگ وجود دارد. یکی از آن‌ها به شیر ورودی آب متصل شده و دیگری از شیر برقی به آبسردکن متصل می‌شود.

تعمیر ساید بای ساید در محل

juldv agk'Hf fo]hg shdn hg [d

نحوه تعویض شیلنگ آب یخچال ساید ال جی

تعمیر یا تعویض این بخش از یخچال کار ساده‌ای است. اما اگر مراحل آن به درستی انجام نشود، مشکلات زیادی به وجود خواهد آمد. در ادامه مراحل انجام اینکار را به صورت قدم به قدم توضیح خواهیم داد.

 1. ابتدا یخچال ساید ال جی را از برق جدا کنید.
 2. ورودی آب به یخچال را قطع کنید. برای اینکار معمولا در داخل یا بیرون ساید یک پیچ تعبیه شده است.
 3. در این مرحله باید پیچ‌های متصل به شیلنگ آب را باز کنید. این پیچ‌ها معمولا در پشت ساید قرار گرفته‌اند. همچنین در صورت نیاز و برای دسترسی راحت به این قسمت می‌توانید بخش پایینی ساید را جدا کنید.
 4. سپس با توجه به مدل ساید ال جی باید شیلنگ جدید را در محل ورود شیلنگ معیوب تعبیه کنید. در اکثر مدل‌ها این محل در پایین ساید و سمت راست قرار دارد. در صورتی که این قطعه در داخل درب تعبیه شده باشد، برای تعمیر شیلنگ آب یخچال ساید ال جی لازم است مراحل زیر را انجام دهید.
 • درب ساید را جدا کنید.
 • با استفاده از کاتر، بخش پایینی درب و قسمت پلاستیکی آن را به اندازه ۳۰ سانتی‌متر برش دهید.
 • سپس فوم آن را تراش داده و شیلنگ را از جای خود خارج کنید.
 • شیلنگ جدید را به شیلنگ معیوب متصل کرده و از سوراخ درب عبور دهید.
 • در انتها نیز فوم تزریق کرده و قطعه پلاستیکی را در جای خود قرار دهید.
 1. بعد از اینکه شیلنگ جدید را به دقت با شیلنگ قدیمی جایگزین کردید، اتصالات جدا شده را مجددا سفت کرده و بخش پایینی ساید را ببندید.

اگر همه مراحل بالا را به صورت دقیق انجام داده باشید، مشکل برطرف شده و می‌توانید مانند قبل از آبسردکن یا یخساز استفاده کنید.

تعویض فیلتر یخچال ساید ال جی | آموزش کامل

نحوه تعویض شیلنگ آب یخچال ساید ال جی

نکات مهم در رابطه با تعمیر شلنگ آب یخچال ساید ال جی

 • در هنگام تعویض شیلنگ حتما از شیلنگ‌های مخصوص آب آشامیدنی استفاده کنید. زیرا سایر شیلنگ‌ها از ضایعات پلاستیک ساخته شده‌اند که باعث بو گرفتن آب می‌شوند.
 • تعویض شیلنگ آب تعبیه شده در درب کاملا تخصصی بوده و باید از تکنسین‌های باتجربه کمک بگیرید.
 • در صورتی که آشنایی کافی با موارد فنی را ندارید، از دستکاری ساید خودداری کنید. چرا که اینکار می‌تواند صدمات زیادی را به دستگاه وارد کند.

در آموزش تعمیر شیلنگ آب یخچال ساید ال جی سعی کردیم همه نکات مربوطه را ذکر کنیم. چنانچه برای تعویض این شیلنگ نیاز به کمک داشتید، با کارشناسان هوم کارا تماس بگیرید. کارشناسان این مجموعه بعد از انجام بررسی‌های لازم، تکنسین مربوطه را به محل اعزام می‌کنند.

توجه: همه خدمات ارائه شده توسط این افراد نیز دارای ضمانت ۱ ساله است.

علت سرد نکردن آبسردکن یخچال و ساید بای ساید + دیگر مشکلات آبسردکن


 

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.