راهکار فوری تعمیر لباسشویی ال جی

۷ راهکار فوری تعمیر لباسشویی ال جی {سریع و آسان}

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

ماشین لباسشویی یکی از وسایل پرکاربرد در هر خانه‌ای است و خراب شدن آن می‌تواند مشکلات زیادی را به دنبال داشته باشد. در این مواقع به جای اینکه عصبانی شوید، باید دست به کار شده و سریع‌ترین راه تعمیر لباسشویی را پیدا کنید. لباسشویی ال جی نیز با اینکه کیفیت بسیار بالایی دارد، ولی بازهم ممکن است دچار ایرادهایی شود. به همین دلیل تصمیم داریم در این نوشته از هوم کارا به راهکار فوری تعمیر لباسشویی ال جی بپردازیم.

مطالعه کنیم:

راهکار فوری تعمیر لباسشویی ال جی

قدم اول در راهکار فوری تعمیر لباسشویی ال جی، آشنایی با نشانه‌های خرابی دستگاه است. از مهمترین نشانه‌های خرابی این دستگاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • ماشین لباسشویی خاموش است ولی آبگیری به صورت مداوم انجام می‌شود.
 • دستگاه نشتی آب دارد.
 • آب داخل دیگ گرم نمی‌شود.
 • آبگیری انجام می‌شود ولی موتور روشن نمی‌شود.
 • لباسشویی هنگام کار کردن سروصدا و لرزش زیادی دارد.
 • با اینکه برق به لباسشویی می‌رسد ولی هیچ حرکتی ندارد.

در ادامه قصد داریم متداول‌ترین ایرادات این دستگاه را بررسی کرده و فوت و فن‌هایی را با شما در میان بگذاریم تا خودتان لباسشویی را در منزل و بدون پرداخت هزینه تعمیر کنید.

جهت مشاوره رایگان رایگان کلیک کنید.

۱. راهکار فوری تعمیر لباسشویی ال جی موقعی که دستگاه روشن نمی‌شود.

اگر ماشین لباسشویی روشن نمی‌شود، نکات مطرح شده در ادامه را انجام دهید.

 • قبل از هر کاری ابتدا پریز برق را بررسی کنید تا قطعی نداشته باشد. برای تست آن می‌توانید یک وسیله برقی دیگر مثل سشوار را به پریز متصل کرده و ببینید برق دارد یا خیر؟
 • در صورتی که لباسشویی را با استفاده سه راهی یا محافظ، به برق متصل کرده‌اید، دستگاه را به صورت مستقیم به برق متصل کنید. چرا که احتمال دارد مشکل از سه راهی یا محافظ باشد.
 • همچنین اگر به جز لباسشویی، سایر وسایل برقی را به سه راهی متصل کرده‌اید، آن‌ها را جدا کرده و دستگاه را به صورت مستقیم به برق متصل کنید.
 • در قدم بعدی باید دوشاخه و کابل برق دستگاه را بررسی کنید. در صورتی که شکل دوشاخه دفرمه شده بود، باید از یک تکنسین بخواهید آن را تعویض کند.

در نهایت اگر با انجام کارهای بالا مشکل برطرف نشد، احتمال دارد قطعات لباسشویی مثل برد الکترونیکی، موتور و… دچار ایراد شده باشند. بنابراین باید در اولین فرصت ممکن از یک متخصص کمک بگیرید.

برای جلوگیری از بروز مشکلات بزرگ‌تر، توصیه می‌کنیم لباسشویی را به برق متصل نکنید.

مطالعه کنیم: علت روشن نشدن ماشین لباسشویی و کار نکردن آن

تلفن شعبه مرکزی ۰۲۱۸۸۴۵۹۳۵۸

۲. حل مشکل آبگیری نکردن لباسشویی LG

راهکار فوری تعمیر لباسشویی ال جی در مواقعی که آب وارد دیگ نمی‌شود، انجام کارهای زیر است.

 • ابتدا بررسی کنید تا شیر آب ورودی به دستگاه باز باشد.
 • در قدم دوم فشار آب خانه را چک کنید. چرا که برای عملکرد صحیح شیر برقی، باید فشار آب منزل مناسب باشد.
 • امکان دارد علت بروز این مشکل به خاطر مسدود شدن شیلنگ ورودی آب باشد. در این شرایط شیلنگ را از دستگاه جدا کرده و آن را بررسی کنید.

اگر هیچ یک از موارد بالا ایرادی نداشتند، احتمال دارد مشکل از شیر برقی باشد. برای تعمیر یا تعویض این قطعه نیاز به کمک یک تکنسین خواهید داشت.

مطالعه کنیم: ۶ علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی و راه حل های رفع مشکل

vhi;hv juldv gfhsa,dd hg [d

۳. راهکار فوری تعمیر لباسشویی ال جی در زمان‌هایی که لباس‌ها به خوبی تمیز نمی‌شوند.

در صورتی که متوجه شدید لباسشویی مثل قبل لباس‌ها را تمیز نمی‌کند، یعنی مشکلی برای دستگاه به وجود آمده است. برای حل موضوع، چند راهکار ساده در ادامه آورده‌ایم که توصیه می‌کنیم آن‌ها را رعایت کنید.

 • اگر تعداد لباس‌هایی که در دستگاه قرار می‌دهید، بیش از ظرفیت مجاز باشد، طبیعتا لباس‌ها به خوبی شسته نمی‌شوند. بنابراین ظرفیت مجاز لباسشویی را حتما رعایت کنید.
 • مقدار ماده شوینده باید با تعداد لباس‌ها و میزان کثیفی ‌آن‌ها متناسب باشد. معمولا بر روی ماده شوینده راهنمایی‌های لازم وجود دارد.
 • برنامه شستشو را متناسب با نوع و حجم لباس‌ها انتخاب کنید. ما در مقاله جداگانه‌ای با عنوان برنامه شستشو ماشین لباسشویی ال جی و معنی کلمات روی لباسشویی این مساله را به طور کامل توضیح داده‌ایم.
 • اگر میزان کثیفی لباس‌ها بیشتر است، در سمت راست جاپودری مقداری پودر اضافه کرده و کلید PreWash را انتخاب کنید. همچنین با انتخاب برنامه Rinse+، یک دور آبکشی اضافه انجام می‌شود.
 • برای شستشوی لباس‌های عادی، برنامه Mix یا Synthetic با دمای ۴۰ درجه مناسب است. برای لباس‌های مقاوم هم استفاده از برنامه Cotton با دمای ۶۰ درجه توصیه می‌شود.

مطالعه کنیم: نحوه استفاده از جاپودری لباسشویی | ریختن پودر، درآوردن و تمیز کردن آن

۴. رفع نشتی آب در ماشین لباسشویی

مساله بعدی که در راهکار فوری تعمیر لباسشویی ال جی به آن خواهیم پرداخت، علت نشت آب از دستگاه است. برای از بین بردن نشتی، ابتدا باید محل آن را پیدا کنید. اگر در شروع کار دستگاه متوجه نشتی شدید، احتمال دارد فشار آب بالا یا بیشتر بودن میزان پودر باعث آن شده باشد. اما در صورتی که نشتی آب از زیر لباسشویی ال جی بود، موارد زیر را بررسی کنید.

 • ابتدا محل اتصال شیلنگ تخلیه و شیلنگ ورودی آب به دستگاه را بررسی کنید.
 • در صورتی که این شیلنگ‌ها سوراخ یا پاره شده باشند، احتمال نشت آب وجود دارد. در این شرایط باید شیلنگ خراب را تعویض کنید.
 • اگر نشت آب از لوله‌کشی ساختمان باشد، باید از یک لوله‌کش بخواهید آن را بررسی کند.
 • در صورتی که آب از زیر پایه یا زیر کلیدها نشتی دارد، جاپودری را بررسی کنید.

در نهایت اگر با انجام کارهای بالا مشکل برطرف نشد، باید از یک تکنسین بخواهید دستگاه را بررسی کند.

تلفن واحد شمال تهران: ۰۲۱۲۲۸۸۱۱۱۳ تلفن واحد جنوب تهران: ۰۲۱۳۶۶۰۴۶۵۰
تلفن واحد شرق تهران: ۰۲۱۷۷۴۹۴۰۶۵ تلفن واحد غرب تهران: ۰۲۱۴۴۶۹۰۴۱۶

۵. راهکار فوری تعمیر لباسشویی ال جی در مواقعی که لرزش و تکان شدیدی دارد.

هنگامی که موتور لباسشویی با سرعت بالا می‌چرخد، باعث ایجاد لرزش‌هایی در دستگاه می‌شود؛ اما مقدار آن خیلی زیاد نیست. اما اگر لرزش دستگاه بیش از اندازه است، راهکارهای مطرح شده در ادامه را انجام دهید.

 • ابتدا از تراز بودن لباسشویی مطمئن شوید. در صورتی که دستگاه تراز نبود، با کمک یک تراز بنایی و دفترچه راهنما، لباسشویی را تراز کنید.
 • سرعت خشک کن دستگاه در حالت عادی بین ۸۰۰ الی ۱۰۰۰ دور در دقیقه است. اگر از سرعت‌های بالا برای خشک کردن لباس‌ها استفاده کنید، امکان دارد لرزش دستگاه بیشتر شود.
 • هنگامی که برنامه Cotton را برای شستشوی لباس‌های انتخاب کنید، موقع خشک کردن از بالاترین دور استفاده می‌کند. بنابراین برای جلوگیری از لرزش دستگاه، به صورت دستی دور خشک کن را روی ۸۰۰ یا ۱۰۰۰ تنظیم کنید.
 • مقدار لباس‌هایی که در دستگاه قرار می‌دهید، نباید خیلی کم یا خیلی زیاد باشد.
 • قواره‌های بزرگ مثل حوله، ملحفه، پرده و روتختی را با قواره‌های کوچک نشویید.
 • اگر لرزش فقط در ابتدای شروع به چرخش لباسشویی است و بعد از زیاد شدن دور از بین می‌رود، کاملا عادی بوده و هیچ مشکلی ندارد.
 • برای تراز کردن لباسشویی، زیر پایه‌ها چوب، پلاستیک یا کاشی قرار ندهید. معمولا پایه‌های دستگاه به صورت پیچ هستند و با باز و بسته کردن آن می‌توان لباسشویی را تراز کرد.

اگر با انجام کارهای بالا بازهم مشکل لرزش برطرف نشد، حتما باید به یک متخصص اطلاع دهید تا آن را به طور کامل بررسی کند.

مطالعه کنیم: نحوه تراز کردن لباسشویی ال جی در خانه

۶. نحوه رفع مشکل خشک نشدن لباس‌ها در لباسشویی LG

راهکار فوری تعمیر لباسشویی ال جی در مواقعی که لباس‌ها را به طور کامل خشک نمی‌کند، انجام کارهای زیر است.

 • دقت داشته باشید که همه مدل‌های لباسشویی LG دارای خشک کن ۱۰۰ درصد نیستند. بنابراین نم دار بودن لباس‌ها طبیعی است.
 • برنامه‌های لباسشویی، سرعت خشک کن را به صورت خودکار تنظیم می‌کنند. اما برای خشک شدن بهتر لباس‌ها می‌توانید سرعت را روی ۸۰۰ الی ۱۰۰۰ تنظیم کنید. به‌عنوان مثال در برنامه Quick، سرعت خشک کن روی ۴۰۰ تنظیم شده است. اما شما می‌توانید آن را روی ۸۰۰ یا ۱۰۰۰ تنظیم نمایید. تنظیم سرعت باید قبل از زدن دکمه Start انجام شود.
 • اگر در صفحه نمایش دستگاه، ارور UE را مشاهده کردید، یعنی لباس‌ها نامتعادل هستند. در این شرایط با توجه به دفترچه راهنمای لباسشویی می‌توانید با جابه‌جا کردن لباس‌ها یا کم و زیاد کردن آن‌ها، مشکل را برطرف کنید. این مساله معمولا در مواقعی که پرده، ملحفه، عروسک، پتو یا حوله بزرگ را در دستگاه قرار می‌دهید به وجود می‌آید.
 • برای خشک کردن ۱۰۰ درصد لباس‌ها باید از برنامه Dry استفاده کنید. توجه داشته باشید اگر مدت زمان Dry کمتر از ۱ ساعت باشد، لباس‌ها کامل خشک نخواهند شد.

مطالعه کنیم: چگونه فقط از خشک کن ماشین لباسشویی استفاده کنیم؟

۷. راهکار فوری تعمیر لباسشویی ال جی در مواقعی که آب به صورت کامل تخلیه نمی‌شود.

مواقعی که لباسشویی نمی‌تواند آب داخل دیگ را تخلیه کند، بر روی صفحه نمایش، کد خطا OE ظاهر می‌شود. البته در برخی مدل‌های قدیمی چراغ No Drain روشن خواهد شد.

 • برای رفع این مشکل، ابتدا فیلتر تخلیه را بررسی کنید. این فیلتر در پایین دستگاه قرار گرفته است.
 • سپس به سراغ بررسی شیلنگ تخلیه بروید تا گرفتگی، تاخوردگی یا پیچ خوردگی نداشته باشد.
 • محل اتصال شیلنگ تخلیه به فاضلاب باید حداقل ۶۰ سانتی‌متر و حداکثر ۱ متر از زمین فاصله داشته باشد. در غیر اینصورت آب لباسشویی به خوبی تخلیه نخواهد شد.
 • انتهای شیلنگ تخلیه در داخل فاضلاب نباید با آب تماس داشته باشد.
 • اگر برنامه Rinse hold را انتخاب کرده باشید، بعد از آب‌کشی آخر، آب داخل دیگ تخلیه نمی‌شود. در این شرایط باید دور خشک کن دستگاه را تنظیم کرده و کلید Start را بزنید.

در صورتی که با انجام کارهای بالا مشکل برطرف نشد، احتمال دارد ایراد از پمپ تخلیه یا سایر قطعات باشد. بنابراین لازم است از یک تعمیر برای حل مساله کمک بگیرید.

مطالعه کنیم: علت تخلیه نشدن آب لباسشویی

راهکار فوری تعمیر لباسشویی ال جی در مواقعی که خراب می‌شود، چیست؟

هنگامی که لباسشویی LG با ایراداتی مواجه می‌شود، در قدم اول باید نوع و علت خرابی را پیدا کنید. بعد از آن، در صورتی که خودتان با مسائل فنی آشنا هستید، می‌توانید با راهکارهای ارائه شده در این نوشته، مشکل را برطرف کنید. اما اگر خودتان نتوانستید، باید از یک تعمیرکار مجاز کمک بگیرید.

در این نوشته به موضوع راهکار فوری تعمیر لباسشویی ال جی پرداختیم تا بتوانید در سریع‌ترین زمان ممکن، مشکلات لباسشویی را برطرف کنید. اما اگر چنانچه مشکل به وجود آمده در لباسشویی، یکی از موارد مطرح شده در این نوشته نبود، با کارشناسان هوم کارا تماس بگیرید تا راهنمایی‌های لازم را در اختیارتان قرار دهند.

تلفن شعبه کرج ۰۲۶۳۶۵۱۶۰۳۷
تلفن شعبه مشهد ۰۵۱۳۷۶۰۳۹۳۹
هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.