ارور f23 لباسشویی بوش

ارور f23 لباسشویی بوش |بررسی دلایل و نکات پیشگیری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

ارور f23 لباسشویی بوش را ممکن است در هر مرحله‌ای از شستشو مشاهده کنید. این خطا از متداول‌ترین ارورهای ماشین لباسشویی‌های بوش است و چندین علت مختلف دارد. در اغلب مواقع این مشکل مربوط به نشتی آب می‌باشد و چنانچه آن را نادیده بگیرید کف آشپزخانه پر آب می‌شود!

در صورتی که ارور f23 نمایش پیدا کند تمامی دکمه‌های لباسشویی قفل شده و هیچکدام کار نمی‌کنند. همچنین درب ماشین هم باز نخواهد شد. علاوه‌بر این موارد دستگاه به طور مداوم کار می‌کند. برای متوقف کردن ماشین لباسشویی بوش در این حالت باید نکات خاصی را رعایت کنید که در ادامه‌ی این مطلب درمورد آن‌ها صحبت می‎‌کنیم.

تعمیر لباسشویی بوش در تهران

ارور f23 لباسشویی بوش چه مفهومی دارد؟

ارور f23 لباسشویی بوش خبر از نشت آب می‌هد. این خطا در مدل‌های جدید لباسشویی بوش به نام E23 نشان داده می‌شود. زمانی که با این اخطار روبه‌رو می‌شوید یعنی آب به سینی ماشین وارد شده است.

دلایل بروز خطا و نمایش ارور F23 در ماشین لباسشویی بوش

دلایلی که منجر به بروز اخطار ارور f23 است شامل موارد زیر می‌باشند.

۱.   نشتی آب در لباسشویی بوش

نشتی آب در لباسشویی بوش یک علت نمایش این ارور است. زمانی که خطای f23 را مشاهده کردید، ابتدا باید لباسشویی را از برق جدا کنید و شیر آب را ببندید. سپس زمین را خشک کرده و با استفاده از یک دستکش (برای جلوگیری از برق گرفتگی) لوله‌ها را جدا کنید. حالا باید محل نشت آب را پیدا کنید. اتصالات شلنگ، پمپ و لوله‌های تخلیه را چک کنید که برای انجام این کار مطابق مراحل زیر باید عمل کنید.

  • لباسشویی را از آب و فاضلاب جدا کنید، سپس پالت آن را تخلیه کرده و ماشین را جلوتر بکشید تا از دیوار فاصله بگیرد.
  • حالا می‌توانید پالت را خارج کنید. در این مرحله باید از قسمت پایینی ماشین لباسشویی، داخل محفظه را ببینید تا پمپ تخلیه را پیدا کنید.
  • اکنون باید محل اتصال را توسط شلنگ و نازل مخصوص تخلیه مورد بررسی قرار دهید.
  • در آخر اگر متوجه شدید قطعه‌ای دچار فرسودگی شده است باید آن را تعویض نمایید.

نحوه تعمیر لباسشویی بوش | بررسی ۲۰ خرابی!

۲.   سوراخ شدن دیگ ماشین لباسشویی

یکی از علل رایج ظاهر شدن ارور f23 در لباسشویی بوش سوراخ شدن دیگ این ماشین است. به هر علتی که باعث شود شفت این دستگاه زاویه پیدا کند، بدنه آن سوراخ خواهد شد. در این صورت شاهد خروج آب از ماشین هستید. البته گاهی اوقات هم ممکن است دیگ ماشین لباسشویی در محل نصب خود دچار ترک شده باشد و آب نشت کند.

۳.   درست کار نکردن هیدرواستات و یا سنسور آبشمار

قطعه‌ای به نام هیدرواستات در لباسشویی‌های بوش وجود دارد که وظیفه آن تنظیم ورود و خروج آب است. اگر زمانی این هیدرواستات با مشکل مواجه شود و آسیب ببیند آب بیش از حد استاندارد وارد چرخه شستشو شده در نتیجه بر روی دیگر قطعات هم ریخته می‌شود. زمانی که مشکل در سنسور آب است، ماشین در همان ابتدا اخطار نمی‌دهد و پس از ۱۰ دقیقه کار کردن ظاهر خواهد شد.

۴.   پاره شدن خرطومی‌ها علت ارور f23 لباسشویی بوش

در لباسشویی بوش خرطومی‌های متعددی وجود دارد که شامل خرطومی جاپودری، خرطومی اتصال دیگ به فیلتر و… است. اگر این خرطومی‌ها پوسیدگی داشته باشند یا به جسم خارجی برخورد کنند دچار پارگی خواهند شد. در این صورت آب وارد دیگ شده و ارور f23 در ماشین لباسشویی بوش نمایش پیدا می‌کند. در اغلب موارد خرطومی اتصال دیگ به فیلتر دچار آسیب می‌شود.

۵.   وجود مشکل در قسمت جاپودری لباسشویی

جاپودری یکی دیگر از قسمت‌هایی است که امکان نشت آب از آن جا امکان دارد. به همین علت جاپودری را خارج کرده و مجددا در جای خود قرار دهید. مطمئن شوید که محل آن درست باشد.

نحوه استفاده از جاپودری لباسشویی | ریختن پودر، درآوردن و تمیز کردن آن

۶.   تعویض کردن حسگر آکوا استاپ

اگر زمانی که ماشین را از برق جدا می‌کنید با ارور f23 لباسشویی بوش مواجه شدید و در داخل آن آب مشاهده کردید، ایرادی در قسمت داخلی وجود دارد. اگر محل قرارگیری دستگاه شما کج باشد یا درون لوله اصلی چیزی گیر کرده باشد این اخطار نمایش می‌یابد. در این حالت ایراد به‌وجود آمده در سنسور آکوا استاپ است و باید آن را تعویض نمایید.

برای تعویض این قطعه باید محل آن را بلد باشید. بعد از پیدا کردن آن دستکش پوشیده و سیم‌ها را جدا کنید. حالا به آرامی سنسور را خارج نمایید و آکوا استاپ جدید را همان جا نصب کنید.

۷.   خرابی برد علت نمایش ارور f23 لباسشویی بوش

اگر برد الکترونیکی لباسشویی دچار اختلال شده باشد فرمان آبگیری را در مرحله درست صادر نمی‌کند. در این حالت سیستم ورود و خروج آب با مشکل مواجه می‌شوند. با دستورات اشتباه به شیر برقی و آکوا استاپ لباسشویی بیش از اندازه آبگیری می‌کند که در نتیجه آن شاهد نشتی آب خواهید بود.

این ایراد بخاطر نواسانات برقی به‌وجود می‌آید که باعث آسیب رسیدن به آی‌سی برنامه ماشین لباسشویی بوش شده و دستگاه را دچار گیج‌زدگی خواهد کرد. در نتیجه این اختلال باعث می‌شود برنامه‌ها به درستی کار خود را انجام ندهد و ارور f23 لباسشویی بوش نمایش داده شود. برای تعمیر این برد می‌توانید با شرکت هوم کارا تماس بگیرید.

۸.   جرم گرفتگی قطعات ماشین لباسشویی بوش

پس از مدت زمان طولانی استفاده از لباسشویی ممکن است قطعاتی مانند سنسورها، المنت، هیتر و هیدروسنسور دچار جرم گرفتگی شده باشند. در این حالت هیچ‌کدام از آن‌ها وظایف خود را به درستی انجام نخواهند داد و نیاز به جرم‌گیری دارند.

نحوه سرویس ماشین لباسشویی (تمام برندها)

نحوه باز کردن درب لباسشویی هنگام ظاهر شدن ارور f23

همان طور که در بالا اشاره کردیم در زمان ظاهر شدن ارور f23 لباسشویی بوش درب لباسشویی باز نخواهد شد. برای این کار باید نوار طوسی یا قرمز رنگی که در کنار فیلتر ماشین وجود دارد را به سمت پایین بکشید. همزمان با این کار دستگیره درب هم باز خواهد شد و می‌توانید لباس‌های خود را از داخل آن خالی کنید.

نکات مهم برای جلوگیری از ارور f23 لباسشویی بوش

برای اینکه تا حد زیادی بتوانید از ظاهر شدن ارور f23 لباسشویی بوش جلوگیری کنید بهتر است موارد زیر را رعایت کنید:

  • قبل از اینکه لباس‌ها را در داخل لباسشویی قرار دهید جیب آن‌ها را خالی کنید.
  • مراقب باشید اجسام تیز به هیچ عنوان وارد مخزن ماشین نشوند.
  • پس از اتمام کار لباسشویی حداقل ۴ ساعت به آن استراحت داده و مجددا آن را روشن کنید.خطا
هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.