تعمیر بدنه یخچال ساید

تعمیر بدنه یخچال ساید ،پوسیدگی، زنگ‌زدگی…

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

یخچال فریزرها و سایدها علاوه بر سالم نگه داشتن مواد غذایی، باعث زیبایی منزل و آشپزخانه نیز می‌شوند. به همین دلیل شرکت‌های تولید کننده این محصول، همه تلاش خود را می‌کنند تا ظاهر یخچال را به بهترین شکل ممکن طراحی کنند. اما در این میان امکان دارد اتفاقات ناخوشایندی مثل پوسیدگی، فرو رفتگی و زنگ زدگی برای ساید رخ دهد و ظاهر آن را زشت کند. این مشکلات به خاطر دلایل مختلفی مثل ضربه دیدن، قرار گرفتن در جای مرطوب یا ریختن مایعات بر روی دستگاه اتفاق می‌افتد. در چنین مواقعی باید نسبت به تعمیر بدنه یخچال ساید اقدام کرده و یخچال را بازسازی نمایید. اما آیا امکان تعمیر بدنه وجود دارد یا باید دستگاه جدیدی خریداری کنیم؟ در ادامه قصد داریم به پاسخ این سوال بپردازیم.

 مطالعه: تعمیر یخچال ساید 

تعمیر بدنه یخچال ساید یا …

هنگامی که بدنه یخچال ساید دچار مشکلاتی می‌شود، شما سه راه پیش روی خود دارید.

 1. ساید جدیدی خریداری کنید: از آنجایی که قیمت خرید یک ساید جدید بسیار زیاد است، بسیاری از افراد توان مالی آن را نخواهند داشت. بنابراین خرید ساید توجیه اقتصادی ندارد.
 2. اگر درب ساید دچار مشکل شده، می‌توانید فقط درب را تعویض کنید: با اینکه این مورد در مقایسه با خرید دستگاه جدید به‌صرفه‌تر است ولی بازهم باید هزینه زیادی را برای آن پرداخت نمایید.
 3. پوسیدگی، فرو رفتگی و زنگ زدگی بدنه یخچال ساید را تعمیر کنید: در این حالت می‌توانید بدنه را با هزینه بسیار کمتری درست کرده و در هزینه‌های خود صرفه‌جویی نمایید.

از میان این سه گزینه پیشنهاد ما به شما تعمیر بدنه است. چرا که در این حالت هزینه‌های شما چندین برابر کاهش پیدا می‌کند. دقت داشته باشید در صورتی که پوسیدگی یا سایر مشکلات را به موقع برطرف نکنید، به مرور زمان به تمام بدنه سرایت خواهند کرد.

 مطالعه: تعمیر یخچال ساید بوش 

علت پوسیدگی بدنه ساید چیست؟

قبل از پرداختن به موضوع اصلی یعنی تعمیر بدنه یخچال ساید بهتر است با عوامل ایجاد کننده این مشکل آشنا شویم. مهمترین علت پوسیدگی بدنه و درب، وجود رطوبت در داخل یا بیرون یخچال است. اگر به مدت طولانی رطوبت را تمیز نکنید، آرام آرام باعث ایجاد پوسیدگی کوچک خواهد شد. در نتیجه این پوسیدگی گسترش یافته و ظاهر یخچال را زشت می‌کند. بنابراین توصیه می‌کنیم هر چند روز یکبار، داخل و بیرون یخچال را تمیز کرده و رطوبت را از بین ببرید. علاوه بر این مورد، علت‌های دیگری نیز وجود دارد که برخی از آن‌ها عبارتند از:

 • قرار دادن یخچال جلوی نور مستقیم خورشید
 • گذاشتن یخچال ساید در کنار وسایل گرمایشی مثل اجاق گاز
 • ریختن آب از دیسپنسر یا آبسردکن یخچال
 • بالا بودن عمر یخچال. معمولا طول عمر مفید یخچال ساید ۱۰ سال است. بعد از آن امکان دارد بدنه و بخش‌های مختلف آن دچار پوسیدگی شوند.

 مطالعه: تعمیر یخچال ساید ال جی 

آموزش تعمیر فرو رفتگی بدنه و درب یخچال ساید

یخچال ساید بنابر دلایل مختلفی می‌تواند دچار فرورفتگی شود. از جمله این موارد می‌توان به ضربه دیدن هنگام جابه‌جایی، برخورد اجسام با آن و برخورد با دیوار اشاره کرد. در اکثر مواقع امکان تعمیر و صافکاری بدنه یخچال ساید با هزینه معقول وجود دارد. بنابراین گزینه اول کمک گرفتن از یک تعمیرکار است. اما اگر میزان آن بیش از حد باشد، باید هزینه زیادی را پرداخت کنید. در این حالت اگر درب یخچال خراب شده باشد، می‌توانید آن را تعویض کنید. اما اگر فرورفتگی در بدنه ساید بود، چاره‌ای جز خرید دستگاه جدید نخواهید داشت.

البته تشخیص اینکه بدنه امکان تعمیر دارد یا خیر، بستگی به نظر تکنسین دارد. بنابراین قبل از هر کاری با متخصص تعمیرات ساید تماس گرفته و از او مشورت بگیرید. در هر حالت، اولویت با تعمیر است. مراحل تعمیر فرورفتگی بدنه نیز به ترتیب زیر انجام می‌شود.

 1. اگر فرورفتگی در درب یخچال بود، باید درب جدا شود. برای انجام اینکار نیاز به ابزار خاص است و باید حتما توسط متخصص انجام گیرد. البته قبل از اینکار باید مواد غذایی داخل ساید را بیرون بیاورید.
 2. بعد از جدا کردن درب، محل فرو رفتگی با استفاده از ابزار مخصوص صاف می‌شود. امروزه در اکثر مراکز تعمیر ساید از یک مکنده قوی برای درست کردن فرو رفتگی استفاده می‌کنند. اما اگر با این دستگاه امکان تعمیر نداشت، باید صافکاری با سنباده و سوهان برقی انجام و در نهایت نقاشی شود.
 3. تعمیر بدنه نیز مراحل مشابه با درب دارد. اما اگر میزان فرو رفتگی بدنه زیاد باشد، لازم است دستگاه به کارگاه منتقل شود.
 4. در صورتی که فرو رفتگی همراه با شکستگی باشد، نیاز به عملیات جوشکاری خواهد بود.

 مطالعه: تعمیر درب یخچال ساید ال جی 

آموزش تعمیر لولای درب یخچال

دومین مساله‌ای که در تعمیر بدنه یخچال ساید به آن خواهیم پرداخت، خرابی، شکستگی، فرسودگی و تراز نبودن لولای درب است. در این حالت درب یخچال به خوبی بسته نشده و سرمای داخل آن خارج می‌شود. در نهایت کمپرسور مدت زمان بیشتری کار کرده و احتمال سوختن آن وجود دارد. همچنین بسته نشدن درب باعث ایجاد برفک، کم شدن گاز مبرد و فاسد شدن مواد غذایی خواهد شد.

از جمله دلایل خرابی لولای درب می‌توان به سنگین بودن مواد غذایی قرار گرفته در درب، تراز نبودن یخچال، باز و بسته شدن زیاد، وارد شدن ضربه به درب و جمع شدن آب در محل اتصال لولا به بدنه اشاره کرد.

از آنجایی که تعمیر لولای درب یخچال ساید نیاز به ابزار و دانش تخصصی دارد، حتما از افراد حرفه‌ای و کاربلد کمک بگیرید. زیرا اگر اینکار به صورت اصولی انجام نشود، به بدنه یخچال نیز صدمه وارد خواهد شد.

 مطالعه: تعمیر ساید در تهران 

آموزش تعمیر پوسیدگی‌های بدنه یخچال ساید

معمولا طول عمر یخچال‌های ساید بین ۱۰ الی ۱۵ سال است. بنابراین بعد از گذشت این مدت اگر در قسمت‌هایی از بدنه شاهد پوسیدگی بودید، کاملا عادی است. اما گاهی مواقع به دلیل نگهداری اشتباه از ساید، قسمت‌های زیرین آبریز یا یخساز دچار پوسیدگی می‌شوند. این پوسیدگی از یک نقطه ریز شروع شده و کم کم به بخش‌های دیگر نیز سرایت می‌کند. البته علت‌های دیگری نیز برای پوسیدگی بدنه یخچال ساید وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به قرار دادن دستگاه در مکان مرطوب و نشت آب از لوله آبسردکن اشاره کرد.

برای تعمیر پوسیدگی درب یا سایر بخش‌های یخچال ساید، ابتدا باید تعمیرکار دستگاه را بازدید کند. در صورتی که امکان تعمیر وجود داشت، سطح مورد نظر با سمباده و سایر وسایل تمیز شده و سپس رنگ می‌شود. اما اگر مقدار پوسیدگی بیش از حد بود، باید به فکر تعویض درب باشید.

 مطالعه: چرا رطوبت داخل یخچال زیاد است؟ 

آموزش تعمیر زنگ زدگی بدنه ساید

مشکل بعدی که در تعمیر بدنه یخچال ساید با آن مواجه خواهید شد، زنگ زدن بخش‌هایی از بدنه است. در صورتیکه ساید را در یک محیط مرطوب قرار دهید، احتمال زنگ زدگی زیاد خواهد بود. همچنین گاهی مواقع وجود نشتی در لوله‌های آبسردکن که از داخل درب عبور کرده‌اند نیز می‌تواند باعث زنگ‌زدگی شود. این مشکل معمولا با روش‌های مختلفی مثل رنگ کردن بدنه برطرف می‌شود.

تعمیر بدنه ساید چقدر طول می‌کشد؟

زمان تعمیر بستگی به میزان پوسیدگی یا زنگ زدگی بدنه و درب دارد. اگر مشتری بخواهد رنگ کل بدنه عوض شود، احتمالا زمان‌بر خواهد بود. اما در حالت کلی می‌توان گفت انجام اینکار حدود ۱۲ ساعت زمان نیاز دارد.

آیا در صورت زیاد بودن پوسیدگی باید درب را عوض کنیم؟

در اکثر مواقع همه پوسیدگی‌ها و زنگ زدگی‌های بدنه یخچال ساید به بهترین شکل ممکن برطرف می‌شود. اما در صورتی که میزان پوسیدگی بیش از حد باشد، احتمالا باید درب را تعویض کنید.

در هنگام خراب شدن بدنه یخچال ساید چه کاری انجام دهیم؟

هنگامی که در بدنه یخچال، زنگ زدگی، پوسیدگی یا فرو رفتگی مشاهده کردید، نباید از همان لحظه اول به فکر خرید دستگاه جدید باشید. بلکه باید از یک تکنسین بخواهید ساید را بررسی کرده و در صورت امکان آن را تعمیر کند. معمولا در اکثر مواقع امکان تعمیر بدنه یخچال ساید وجود دارد. مجموعه هوم کارا با داشتن تکنسین‌های باتجربه و آموزش دیده، آماده تعمیر زنگ زدگی، تعمیر لولای درب، نقاشی یخچال و هرگونه خدمات مرتبط با تعمیر ساید است. بنابراین همین الان می‌توانید با بخش پشتیبانی تماس گرفته و خدمات مورد نیاز را در سریع‌ترین زمان و در محل دریافت کنید.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.