تعمیر برد ساید بای ساید سامسونگ

تعمیر برد ساید سامسونگ | از دلایل تا مراحل تعمیر

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

برد قطعه‌ای است که همچون مغز انسان در یخچال‌های ساید سامسونگ کار می‌کند. این برد کنترل تمام قطعات اصلی مانند کمپرسور، فن، اخطارها و… را تحت نظر خود دارد. حالا اگر این کنترل‌ها و دستورات لازم جهت خنک نگه‌داشتن فضای داخلی یخچال و فریزر در زمان مناسب و به درستی ارسال نشوند، مواد غذایی فاسد خواهند شد. پس در صورتیکه این قطعه دچار خرابی شود بهتر است هرچه زودتر نسبت به تعمیر برد ساید بای ساید سامسونگ خود اقدام نمایید. زیرا زمانی که این قطعه در یخچال سامسونگ با مشکل مواجه می‌شود، رله که موجب روشن شدن کمپرسور است از کار می‌افتد. همچنین فن‌ها، چراغ‌ها و اجزای دیگر این دستگاه هم کار خود را انجام نخواهند داد.

برای تعمیر این برد الکترونیکی حتما باید از یک تعمیرکار کمک بگیرید. تیم هوم کارا با داشتن متخصصین با تجربه در این امر می‌تواند به شما برای درست کردن این وسیله کمک کند.

 – تعمیر ساید 

juldv fvn shdn shls,k

چطور می‌توان تشخیص داد که زمان تعمیر برد ساید سامسونگ رسیده است؟

مواردی که در این قسمت آمده است نشان‌دهنده رسیدن زمان تعمیر برد ساید سامسونگ است. اگر مشکلات زیر را در یخچال فریزر خود مشاهده کردید باید با تعمیرکار ساید سامسونگ تماس بگیرید.

 1. در هنگام اتصال به برق، یخچال ساید سامسونگ خاموش می‌شود.
 2. دستگاه در هنگام کار کردن یک‌دفعه خاموش می‌شود.
 3. صداهای غیر عادی و ناهنجار از ساید شنیده می‌شود.
 4. پنل مدیریتی ارورهای F1، C1 یا F10g را نمایش می‌دهد.
 5. فن یخچال و فریزر ساید سامسونگ کار نمی‌کند.
 6. بوق ممتد از دستگاه شنیده می‌شود.

مراحل تعمیر برد ساید بای ساید سامسونگ

مراحل تعمیر برد یخچال ساید بای ساید سامسونگ

توجه: تعمیرکاران با تجربه مراحل زیر را برای درست کردن برد انجام می‌دهند. چنانچه شما فرد با تجربه‌ای در این زمینه نیستید به تنهایی این مراحل را انجام ندهید.

 1. برای حفظ ایمنی در ابتدای کار باید دوشاخه دستگاه را از برق خارج کنید. سپس کمی آن را از دیوار فاصله دهید. به این علت که یخچال به برق متصل نیست و کار نمی‌کند، مواد غذایی داخل آن را به محل خنک دیگری منتقل کنید تا خراب نشوند. زیرا انجام این کار ۳۰ دقیقه تا ۱ ساعت زمان لازم دارد.
 2. محل برد یخچال ساید سامسونگ در قسمت پشت یا سقف آن است. جای آن را بر روی مدل ساید بای ساید خود پیدا کنید. حالا با استفاده از پیچ گوشتی تمامی پیچ‌های بسته شده روی پوشش برد را باز کرده و سپس آن را جدا کنید.
 3. در این مرحله بهتر است قبل از خارج کردن برد الکترونیکی یک عکس از آن گرفته شود تا محل سیم‌ها را برای نصب مجدد آن گم نکنید.
 4. حالا به وسیله یک انبردست سوزنی اتصالات را از طریق کانکتور خاموش کرده و قفل موجود را باز کنید.
 5. با جدا کردن سیم‌های متصل به برد، می‌توانید آن را خارج کنید.
 6. پس از انجام تعمیرات لازم بر روی برد اصلی، مجددا آن را سرجای خود قرار دهید.
 7. تمام سیم‌ها و اتصالات را طبق عکس گرفته شده به این قطعه از ساید سامسونگ وصل کنید.
 8. حالا پوشش آن را سر جای خود گذاشته و پیچ‌های آن را سفت کنید.

دلایلی که باعث خرابی و در نتیجه تعمیر برد ساید سامسونگ می‌شود.

برخی از دلایل اصلی و عمده که باعث خرابی و تعمیر برد ساید بای ساید سامسونگ می‌شوند شامل موارد زیر هستند.

 • نوسانات برق

یکی از دلایل مهم که باعث آسیب رسیدن به برد ساید خواهد شد وجود نواسانات برق است. برای اینکه از وقوع این اتفاق جلوگیری کنید می‌توانید از یک محافظ برق مخصوص برای یخچال استفاده کنید. همچنین توجه کنید که این وسیله را حتما به صورت تنها به این محافظ وصل کرده باشید.

 • نشت آب به برد اصلی

در زمان تمیز کردن یخچال فریزر یا محیط آشپزخانه ممکن است آب به برد اصلی دستگاه سامسونگ شما نفوذ کرده باشد. این موضوع در هنگام روشن بودن این وسیله موجب خرابی یا سوختن برد آن خواهد شد. برای جلوگیری از این اتفاق بهتر است در زمان شستشوی محیط آن را از برق خارج کنید و بلافاصله پس از اتمام کار یخچال را روشن نکنید.

 • سهل‌انگاری در تعمیر قطعات دیگر یخچال از عوامل تعمیر برد ساید بای ساید سامسونگ

یکی دیگر از دلایلی که باعث می‌شود شما نسبت به تعمیر برد ساید بای ساید سامسونگ خود اقدام کنید، خرابی در قطعات دیگر دستگاه است. اگر قطعه‌ای در این مدار آسیب دیده باشد و تعمیر نشود باعث می‌شود مغز یخچال شما بسوزد. به همین علت اگر کوچک‌ترین اختلالی در کارکرد آن دیدید حتما از یک تکنسین برای رفع مشکل کمک بگیرید.


هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.