آموزش نصب ظرفشویی بوش

آموزش نصب ظرفشویی بوش + نکات اولین استفاده

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

ماشین ظرفشویی بوش را می‌­توان به عنوان دستیار خانواده در آشپزخانه معرفی کرد که با خرید آن دیگر نیاز به نگرانی بابت ظرف­های چرب و کثیف نیست. افراد برای استفاده از این ابزار کاربردی در آشپزخانه نیاز به فراگیری آموزش نصب ظرفشویی بوش دارند.

با فراگیری آموزش نصب ظرفشویی بوش افراد قادر به بررسی مشخصات دستگاه و تشخیص برخی از نقض­‌های فنی و همچنین اتصال لوازم مورد نیاز برای نصب ظرفشویی بوش خواهند بود.

پنج قدم مهم در نصب ظرفشویی بوش

آموزش نصب ظرفشویی بوش در پنج قدم مهم و طلایی خلاصه می‌شود، افراد با مطالعه این پنج قدم قادر به نصب ظرفشویی بوش خواهند بود. با این حال باید توجه داشته باشید که حتی با یادگیری آموزش نصب ظرفشویی بوش، احتمال حادثه ناگوار وجود خواهد داشت. از این رو توصیه می‌شود حتما نصب ظرفشویی توسط افراد با تجربه و آن هم با جانب احتیاط صورت گیرد.

  1. مطالعه دفترچه راهنمای محصولات بوش: اولین و مهم­ترین قدم در آموزش نصب ظرفشویی بوش، مطالعه دفترچه راهنمای محصول است. فرد با مطالعه این دفترچه به اطلاعات دقیقی از مشخصات ظرفشویی واقف می‌شود. با استفاده از این اطلاعات فرد قادر به انتخاب جریان برق، میزان سختی آب و محل قرارگیری مناسب برای ظرفشویی خواهد بود.
  2. انتخاب محل مناسب نصب ظرفشویی بوش: پس از طی کردن اولین قدم از آموزش نصب ظرفشویی زمان انتخاب محل مناسب برای نصب ظرفشویی رسیده است. در کابینت آشپزخانه­‌های امروزی محیطی برای قرارگیری این دستگاه تعبیه خواهد شد اما اگر چنین محیطی در کابینت شما وجود ندارد، حتما ظرفشویی را در نزدیک­ترین حالت به سینک قرار دهید. چرا که برای نصب ظرفشویی بوش باید به شیلنگ آب گرم، سرد و همچنین شیلنگ فاضلاب دسترسی داشته باشید.
  3. بررسی محل نصب ظرفشویی بوش: در حالت استاندارد کابینت­ها، فضای خالی به طول ۸۵ سانتی متر برای جایگیری ظرفشویی بوش در نظر گرفته می‌شود اما این فضای خالی با توجه به نوع و مدل ظرفشویی­ها متغیر است. با بررسی طول و عرض ماشین ظرفشویی بوش و محیط تعبیه شده در کابینت، می­توانید اقدام به جایگذاری ظرفشویی بوش نمایید. ظرفشویی باید به شکلی جایگذاری شود که هوا به راحتی در محیط جریان داشته باشد. برای جلوگیری از خرابی کابینت و عملکرد بهتر دستگاه نیز توصیه می‌شود ظرفشویی فاصله چند سانتی‌متری از کابینت داشته باشد. ( در مقاله بهترین محل برای نصب ظرفشویی به طور کامل درباره این موضوع کردیم.)

اگر درب ماشین ظرفشویی بوش به سختی باز و بسته می‌شود، از ترازی برای بررسی محل قرارگیری دستگاه استفاده کنید. اگر ظرفشویی در حالت تعادل نبود می­توانید با چرخاندن پایه­‌های دستگاه آن را به راحتی جابه‌جا نمایید تا در حالت تعادل قرار بگیرد.

  1. نصب اتصالات برقی ظرفشویی بوش: در قدم چهارم از آموزش نصب ظرفشویی بوش توصیه می‌شود به مطالعه سیستم سیم­کشی ساختمانی بپردازید تا بدون ایجاد مشکل توانایی نصب ظرفشویی را داشته باشید. اتصال ماشین ظرفشویی نباید به صورت مستقیم به جریان برق صورت گیرد، بهتر است دستگاه، نخست به محافظ جریان الکتریکی متصل شود. با انجام این کار از آسیب رسیدن به سیستم سیم­کشی ساختمان و موتور ظرفشویی جلوگیری خواهد شد.
  2. نصب اتصالات و لوله­های آب: قبل از هر اقدامی برای اتصال شیلنگ آب به دستگاه افراد باید ماشین ظرفشویی خود را بررسی کنند. در برخی ماشین ظرفشویی‌ها دو محل اتصال شیلنگ آب و در برخی دیگر تنها یک محل اتصال وجود دارد. در مدل­های تک اتصال، افراد باید شیلنگ آب سرد را به دستگاه متصل کنند تا آب درون دستگاه ظرفشویی گرم شود. اما در مدلِ دو اتصال افراد باید شیلنگ آب گرم و سرد را به دستگاه متصل کنند. معمولا محل اتصال آب گرم را با رنگ قرمز و محل اتصال آب سرد را با رنگ آبی علامت‌گذاری خواهند کرد. پس از طی کردن مراحل ذکر شده، باید شیلنگ تخلیه آب را به دستگاه ظرفشویی بوش متصل کنید. توجه داشته باشید که در برخی از مدل­های ظرفشویی بوش نیاز به خرید لوله و اتصالات جانبی نیز خواهد بود.

اولین استفاده از ماشین ظرفشویی بوش

با انجام مراحل پنجگانه آموزش نصب ماشین ظرفشویی بوش، ماشین ظرفشویی آماده انجام وظایف خود خواهد بود. برای استفاده از ظرفشویی بوش پس از چیدن ظروف درون دستگاه، پودر یا قرص شوینده را در محل مخصوص قرار دهید و دستگاه را روشن کنید. سپس با استفاده از دکمه­های تنظیم برنامه دستگاه ظرفشویی، برنامه شستشوی خود را انتخاب نمایید. برنامه شستشو شامل انتخاب مدت زمان و نوع شوینده خواهد بود. سپس تنها با فشردن کلیک START دستگاه شروع به شستن ظروف خواهد کرد.

مطالعه کنیم: نحوه صحیح چیدن ظرف در ماشین ظرفشویی

تعیین سختی آب در ماشین ظرفشویی بوش

تعیین میزان سختی آب را می­توان به عنوان ششمین قدم طلایی در آموزش نصب ظرفشویی بوش عنوان کرد. این قدم از آموزش اهمیت بسیاری دارد چرا که تاثیر مستقیمی بر عمر مفید ماشین ظرفشویی خواهد داشت. سختی آب به معنی میزان املاح موجود در آب لوله­کشی شهری است. هرچه میزان املاح موجود در آب بیشتر باشد به اصطلاح آب سخت­تر خواهد بود. املاح آب در ماشین ظرفشویی به شکل رسوب باقی می­ماند. برای جلوگیری از این امر می­توان تنظیمات ماشین ظرفشویی را تغییر داد.

برای تنظیم درجه سختی آب در دستگاه­های بوش، کلید اصلی یا همان کلید روشن و خاموش دستگاه را فشار دهید. سپس دکمه انتخاب برنامه را نگه دارید و دکمه استارت را فشار دهید. زمانی که علامت H:0 روی صفحه نمایشگر ظاهر شد می­توانید دکمه­ها را رها کنید. حال شما می­توانید با فشردن دکمه C میزان سختی آب را تغییر دهید. توصیه می‌شود میزان سختی آب در بالا­ترین حالت دستگاه یعنی H:07 قرار گیرد. با زدن دکمه استارت تنظیمات شما روی حافظه دستگاه ذخیره خواهد شد. همچنین شما می­توانید با استفاده از نمک مخصوص نیز از رسوب املاح آب جلوگیری نمایید.

کلام آخر درباره آموزش نصب ظرفشویی بوش

ماشین ظرفشویی بوش مانند دستیاری در آشپزخانه همواره همراه شما خواهد بود. برای استفاده از قابلیت­های فراوان این دستگاه نیاز به فراگیری آموزش نصب ظرفشویی بوش است. با یادگیری آن شما قادر به جایگذاری و تنظیم این محصول در محیط آشپرخانه خود خواهید بود. توصیه می‌شود به دلیل وجود احتمال وقوع حوادث ناگوار، نصب این دستگاه توسط افراد با تجربه و با رعایت جانب احتیاط انجام بگیرد.


هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.