خشک کن لباسشویی

نحوه استفاده از خشک کن لباسشویی (مرحله به مرحله)

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

خشک کن لباسشویی انواع مختلفی دارد که در هر مدل ماشین لباسشویی نوعی از آن ها استفاده شده است. همین طور استفاده از خشک کن لباسشویی بسیار حائز اهمیت است و می تواند سرعت خشک کردن لباس های شما را دو چندان کند. از این رو هوم کارا مطلبی را تحت عنوان نحوه استفاده از خشک کن لباسشویی برای شما تهیه کرده است تا علاوه بر آشنایی با انواع خشک های ماشین لباسشویی، بتوانید با اصطلاحات درج شده برروی ماشین لباسشویی مربوط به خشک کن آشنا شوید. شما می توانید برای آموزش و یاد گیری نحوه استفاده از خشک کن لباسشویی ما را تا انتهای این مطلب همراهی کنید.

نحوه استفاده از خشک کن ماشین لباسشویی چگونه است؟

دقت داشته باشید که روش استفاده از برنامه خشک کن مستقیم در ماشین لباسشویی در اکثر برندها یکسان است و تفاوت زیادی با یکدیگر ندارند. با این وجود روش استفاده از خشک کن را در برخی از برندها نیز بررسی خواهیم کرد.

۱- برای استفاده از این قابلیت ابتدا باید با زدن دکمه Power ماشین لباسشویی را روشن کنید.

۲- سپس لباس‌ها را داخل آن قرار داده و بعد از آن از روی نمایشگر، برنامه Spin را انتخاب کنید.

۳- با انتخاب این برنامه امکان تعیین سرعت چرخش خشک کن نیز وجود دارد و با توجه به مدل دستگاه می‌توانید آن را بین ۴۰۰ الی ۱۲۰۰ تنظیم کنید. البته اگر می‌خواهید لباس‌هایتان چروک نشوند و یا اگر تعداد زیادی لباس دارید، بهتر است از سرعت پایین استفاده کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع می‌توانید به مقاله علت چروک شدن لباس در ماشین لباسشویی رجوع کنید.

۴- در آخر با زدن دکمه Start لباسشویی عملیات خشک کردن لباس‌ها را شروع می‌کند.

نحوه استفاده از خشک کن لباسشویی

انواع خشک کن لباسشویی

همان طور که پیش تر گفتیم خشک کن‌ لباسشویی مدل های مختلفی دارد. هم چنین به طور کلی وظیفه خشک کن لباسشویی همان طور که از اسمش مشخص است، خشک کردن لباس ها می باشد.

خشک کن ها از نظر ظاهر دارای یک مخزن دوار می باشند که هوای گرم را به صورت خشک به گردش درمی آورند. تفاوت عمده ای که در بین خشک کن های لباسشویی وجود دارد نحوه تشخیص خشک کن می باشد که بسته به جنس و سایز هر لباس متفاوت است. چرا که می تواند تشخیص دهد تا بر اساس جنس و سایز لباس نوع خشک کن را مشخص نماید.

اصطلاحات رایج در خشک کن ماشین لباسشویی

برندهای مختلف برنامه‌های متنوعی را برای خشک کردن لباس‌ها در نظر گرفتند. در صورتی که قصد دارید فقط از خشک کن ماشین لباسشویی استفاده کنید، بهتر است با اصطلاحاتی که در ادامه می‌آید، آشنا شوید.

 • Spin: خشک کن
 • Rinse+Spin: آبکشی و خشک کردن لباس
 • Dry: خشک کردن لباس به صورت ۱۰۰ درصدی
 • Wash+Dry: آبکشی و خشک کردن ۱۰۰ درصدی لباس
 • No Spin: بدون خشک کن
 • Dry Only: فقط استفاده از خشک کن
 • Eco Dry: خشک کردن اقتصادی لباس (مصرف کم آب و برق)
 • Cupboard Dry: مناسب برای خشک کردن لباس‌های نخی و کتان

چگونه فقط از خشک کن لباسشویی استفاده کنیم؟

امکان دارد که در شرایطی قرار بگیرید که خودتان مجبور به شستن لباس ها شوید و سپس تصمیم بگیرید که با استفاده از خشک کن ماشین لباسشویی، آن ها را خشک کنید. شما در این زمان صرفا به دور خشک کن لباسشویی نیاز خواهید داشت.

( جهت دریافت اطلاعات کامل در این باره می‌توانید به مقاله چگونه فقط از خشک کن ماشین لباسشویی استفاده کنیم؟ رجوع کنید.)

 • لازم به ذکر است‌ که خشک کن لباسشویی از جمله مواردی است که اگر در مورد آن دانش و اطلاعات کافی نداشته باشد، امکان دارد که به لباس هایتان آسیب وارد شود. همین طور ممکن است مصرف برق بیش تر شده در آخر ماه با قبض برقی نجومی رو به رو شوید.
 • توجه داشته باشید که با مشاهده هر یک از اصطلاحاتی که پیش تر گفتیم، می توانید دکمه ولوم ماشین لباسشویی را بر روی آن ها قرار داده و پس از تنظیم نمودن دمای خشک کن لباسشویی، دکمه استارت را در ماشین لباسشویی فشار دهید.
 • هوم کارا کلیه نکات حائز اهمیت در زمان استفاده از خشک کن لباسشویی را به شما در ادامه این مطلب گفته است.
 • عمل کردن به این نکات می تواند مانع از خراب شدن و آسیب دیدن لباس ها و همین طور ماشین لباسشویی شود.

بررسی لباس ها در جهت استفاده از خشک کن لباسشویی

پیش از آن که تصمیم بگیرید لباسی را با خشک لباسشویی خشک نمایید، بهتر است به بر چسب روی لباس دقت کنید تا متوجه شوید که امکان خشک شدن با ماشین لباسشویی را دارا می باشد یا خیر. امکان دارد که برخی از لباس ها امکان خشک شدن در گرمای شدید را نداشته باشند و به همین خاطر به سلامت آن ها آسیب وارد شود.

 • به طور معمول شما می توانید این برچسب را در داخل یقه پشتی مشاهده نمایید. یا اگر لباس شما شلوار است، در داخل قسمت کمر شلوار، دوخته شده است. اگر لباس مورد نظر شما قابلیت خشک شدن ‌در گرمای شدید خشک کن لباسشویی را داشت، می توانید برای خشک کردن آن از خشک کن استفاده کنید.
 • به شما توصیه می کنیم که خشک کردن لباس های حساس و نازک را به خشکشویی بسپارید.

نکاتی در مورد استفاده از خشک کن لباسشویی

اطلاع داشتن از نکاتی در مورد استفاده از خشک کن لباسشویی به شما کمک خواهد کرد تا با رعایت نکات ایمنی از آن استفاده کنید. هم چنین به سلامت لباس های شما آسیبی وارد نشود. در ادامه مهم ترین این نکات را برای شما آورده ایم:

 • پیش از آن که لباس ها را به قصد خشک کردن در داخل خشک کن لباسشویی بی اندازید، حتما به طور کامل آن ها بچکانید تا آب لباس ها تا جای ممکن از آن ها خارج شود.
 • تحت هیچ شرایطی، لباس ها را به صورت مچاله شده در داخل خشک کن لباسشویی نیندازید.
 • اگر هم لباسی که قصد خشک کردن آن را دارید، بلند است، بهتر است به گونه ای آن را در داخل خشک کن لباسشویی قرار دهید که پیچیده نشود. توجه داشته باشید که اگر لباس به صورت مچاله شده در داخل خشک کن لباسشویی قرار بگیرد، به خوبی خشک نخواهد شد.
 • از پر کردن خشک کن لباسشویی خودداری کنید.
 • در غیر این صورت فضای کافی برای خشک کردن لباس ها وجود نخواد داشت.
 • اگر تصمیم داریدس به طور کلی لباس های شما خشک شوند و هیچ گونه رطوبتی در آن ها باقی نماند، بهتر است خشک کن لباسشویی را پر نکنید و اگر تعداد لباس های شما زیاد است، به دفعات از خشک کن لباسشویی استفاده کنید.
 • حتما به حجم، ضخامت و جنس لباس توجه کنید.
 • به طور مثال شاید بتوانید چندین تی شرت و یا روسری را در داخل خشک کن لباسشویی به صورت هم زمان خشک کنید.
 • اما اگر حوله ضخیم و یا پتو و ملحفه برای خشک کردن داشته باشید، بهتر است هر کدام را به صورت جداگانه خشک کنید.
 • در غیر این صورت امکان دارد که علاوه بر کامل خشک نشدن البسه، به ماشین لباسشویی نیز آسیب وارد شود.

نتیجه گیری از نحوه استفاده از خشک کن لباسشویی

نحوه استفاده از خشک کن لباسشویی، به طور کلی شامل آموزه های در مورد اصطلاحات رایج خشک کن لباسشویی در انواع ماشین های لباسشویی می باشد. همین طور نکاتی را در مورد استفاده از خشک کن‌ لباسشویی در دل خود جای داده است تا حدالامکان آسیب کم تری به سلامت ماشین لباسشویی وارد شده و همین طور لباس ها صدمه ای نبینند.

 • هوم کارا در این مطلب سعی نموده است تا کلیه موارد مهم و حائز اهمیت را برای شما به صورت مجزا و با سرفصل های مشخص شده بیاورد تا در زمان استفاده از خشک کن لباسشویی، دچار مشکل نشوید.
 • اما اگر فکر می کنید که خشک کن لباسشویی شما از کار افتاده است و یا کارایی لازم را با انجام دستور العمل های گفته شده ندارد، بهتر است با نمایندگی تعمیرات لباسشویی هوم کارا تماس بگیرید و هر چه سریع تر در جهت عیب یابی و تعمیر لباسشویی خود اقدام نمایید.
هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.