علت کار نکردن ماشین لباسشویی در دور تند

۷ علت کار نکردن ماشین لباسشویی در دور تند و راه حل‌های آن

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

یکی از پرکاربردترین لوازم‌خانگی، ماشین ‌لباسشویی است. این دستگاه به دلیل آنکه شستشو حجم زیادی از لباس‌ها را در زمان کوتاهی انجام می‌دهد، بسیار محبوب شده است. امروزه اکثر تولیدکنندگان قصد دارند با استفاده از تکنولوژی روز دنیا امکاناتی به ماشین لباسشویی‌ها اضافه کنند تا بتوانند پاسخگوی نیاز مشتریان باشند. یکی از آپشن‌های پرطرفدار ماشین ‌لباسشویی‌ها آبکشی و خشک کردن لباس‌ها است که به وسیله دور تند آن‌ها انجام می‌شود. بنابراین اگر مشکلی برای آن پیش آید؛ لباس‌ها به خوبی آبکشی و خشک نمی‌شوند. خوب است بدانید علت کار نکردن ماشین لباسشویی در دور تند متعدد است و ما در این مقاله از هوم کارا تمامی آن‌ها را بیان می‌کنیم، تا شما راحت‌تر بتوانید آن را رفع کرده و دوباره از دستگاهتان استفاده کنید.

 نحوه تعمیر لباسشویی بوش 

۷ علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی

همانطور که گفته شد؛ زمانی که موتور ماشین لباسشویی با حداکثر توان خود، دیگ را می‌چرخاند، باعث می‌شود آب لباس‌ها خارج شده و خشک شوند. اما گاهی با آن که مراحل شستشو به خوبی انجام می‌شود، در آخر کار، لباس‌ها خیس می‌مانند که نشان می‌دهد دور تند دستگاه کار نکرده است. اگر شما نیز به این مشکل برخورده‌اید؛ بهتر است در ادامه با ما همراه باشید زیرا دلایل اصلی کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی را به طور مفصل بیان کرده‌ایم.

 آموزش تعمیر لباسشویی ال جی در منزل 

  • خرابی برد ماشین لباسشویی

بردی که بر روی بدنه ماشین لباسشویی نصب شده است، وظیفه کنترل فعالیت‌های دستگاه را به عهده دارد. به همین خاطر زمانی که مشکلی برای برد ماشین لباسشویی به وجود آید، نه تنها مرحله خشک کردن بلکه تمامی مراحل شستشو دچار اختلال می‌شوند. بنابراین سلامت برد دستگاه نیز همانند دیگر قطعات آن اهمیت ویژه‌ای دارد. به همین دلیل هر  چند وقت یکبار باید آن را توسط یک تکنسین ماهر بررسی کرد تا مشکلی پیش نیاید.

برای جلوگیری از خرابی برد ماشین لباسشویی باید مراقب بود تا جسم سختی با آن برخورد نکرده یا آن را در محیط مرطوبی قرار ندهیم تا سیستم برقی آن دچار مشکل شود.

 تعمیر لباسشویی بوش در تهران {۳۶۵ روز گارانتی} 

  • وجود نوسانات برقی، دومین علت کار نکردن ماشین لباسشویی در دور تند

یکی دیگر از علل شایع کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی، وجود نوسانات برق است. زیرا موتوری که گشتاور لازم برای چرخش دیگ با سرعت بالا را تامین می‌کند، به برق شهری نیاز دارد. برق‌های شهری نیز دارای نوسانات زیادی هستند که یا باعث خرابی موتور می‌شوند یا به پریزها آسیب وارد می‌کنند که در نتیجه جریان برق قطع شده و موتور قادر به حرکت دیگ نیست. در این زمان باید ابتدا از تعمیرکاران حرفه‌ای کمک گرفت زیرا آن‌ها به راحتی خرابی موتور یا پریزها را تشخیض داده و آن‌ها را رفع می‌کنند.

 علت خشک نکردن ماشین لباسشویی | کار نکردن خشک کن لباسشویی 

  • خرابی موتور ماشین لباسشویی

موتور لباسشویی در تمامی مراحل شستشو، دیگ را با سرعت‌های مختلف می‌چرخاند تا لباسهای تمیز و خشک شده را در مرحله آخر تحویلتان دهد. همین امر باعث شده این قطعه جز مهم‌ترین قطعات ماشین لباسشویی به حساب بیاید، به گونه‌ای که هنگام خرابی آن دیگر نمی‌توان از دستگاه استفاده کرد.

موتورها اغلب به دلیل نقص در سیم‌کشی، داغ کردن موتور هنگام استفاده از بالاترین توان خود و وارد شدن فشار بیش از حد دچار خرابی می‌شوند. بنابراین باید مراقب بود که مدت زمان زیادی را برای خشک کردن لباس‌ها در نظر نگیریم تا فشار کمتری به موتور وارد شده و عمر طولانی‌تری داشته باشند.

 ۸ تا از علائم نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی 

  • بی‌ توجهی به ظرفیت دستگاه، یک علت کار نکردن ماشین لباسشویی در دور تند

همانطور که می‌دانید ماشین لباسشویی‌های تولید شده هر کدام دارای ظرفیت محدودی هستند. این ظرفیت‌ها حداکثر مقدار لباسی را که دیگ ماشین لباسشویی توانایی چرخاندن و شستن آن‌ را دارد، نشان می‌دهد. بنابراین اگر توجهی به ظرفیت دیگ نشده و بیشتر از ظرفیت گفته شده در آن لباس ریخته شود، قطعات مختلف دستگاه مانند موتور آسیب می‌بیند.

زمانی که مقدار حجم لباس‌ها بیشتر از حد مجاز باشد دیگ قادر به حرکت نبوده و لباس‌های خیس تحویل می‌دهد. بنابراین برای جلوگیری از این اتفاق اغلب پیشنهاد می‌شود که کمتر از میزان ظرفیت گفته شده لباس در دستگاه ریخته شود، زیرا لباس‌ها وقتی خیس می‌شوند وزن بیشتری به خود می‌گیرند و چرخش دیگ را کمی سخت و دشوار می‌کنند.

 نحوه سرویس ماشین لباسشویی (تمام برندها) 

  • گرفتگی و انسداد پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

برای آن که بتوان لباس‌های درون دیگ دستگاه را خشک کرد، باید آب کثیفی که از شستشوی لباس‌ها ایجاد شده را توسط پمپ، تخلیه کرد. زیرا اگر تخلیه صورت نگیرد و پمپ تخلیه توسط پرز لباس‌ها یا اجسام ریز و درشت دچار انسداد شده باشد و نتواند عملیات تخلیه را انجام دهد، ماشین لباسشویی مرحله خشک‌کن را آغاز نمی‌کند.

اما جای نگرانی نیست زیرا این گرفتگی را می‌توان با خارج کردن و پاک کردن اجسامی که در شلنگ تخلیه گیر کرده‌اند، رفع کرد.

 چگونه فقط از خشک کن ماشین لباسشویی استفاده کنیم؟ 

  • تنظیم نادرست برنامه خشک‌کن دستگاه

امروزه ماشین لباسشویی‌ها دارای برنامه‌های شستشو گوناگونی هستند که هر کدام وظیفه شستشوی یک نوع لباس را برعهده می‌گیرند. برای استفاده از هر یک از برنامه‌ها باید مطابق دفترچه راهنما پیش رفت تا مراحل شستشو و خشک‌کن به ترتیب و به درستی انجام شوند. اما در غیر اینصورت ممکن است دیگ به خوبی نچرخد و لباس‌ها خیس از دستگاه خارج شوند.

برای جلوگیری از تنظیم نادرست باید یا از نصاب دستگاه کمک گرفت تا یک فرد متخصص تمامی قسمت‌ها را به شما آموزش دهند و یا از دفترچه راهنما نگاه کرده و مرحله به مرحله پیش رفت تا ماشین لباسشویی به درستی تنظیم شود.

 علت چروک شدن لباس در لباسشویی چیست؟ 

  • گرفتگی و مسدود شدن شلنگ تخلیه آب ماشین لباسشویی

هنگامی که موتور با سرعت بالایی دیگ را می‌چرخاند، باعث می‌شود آب لباس‌ها گرفته شده و از طریق شلنگ خارج شود. اما گاهی راه این شلنگ مسدود شده و مانع از خروج آب می‌شود. در این زمان آب گرفته شده به داخل دستگاه بازمی‌گردد و چرخش دستگاه متوقف می‌شود. به دلیل عدم چرخش دیگ، دوباره لباس‌ها آبی که بازگشته را جذب می‌کنند و خیس از دستگاه خارج می‌شوند.

برای رفع این مشکل باید جسمی که شلنگ را مسدود کرده با وسیله‌ای خارج کرد تا مسیر آب باز بوده و به راحتی خارج شود و مشکلی حین خشک کردن لباس‌ها به وجود نیاید.

 تعمیر لباسشویی ال جی در کرج 

جمع‌بندی مقاله علت کار نکردن ماشین لباسشویی در دور تند

اکنون با خواندن این مقاله از سایت هوم کارا با علت‌های مختلف کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی آشنا شدید. حال می‌توانید به سرعت آن‌ها را تشخیص داده و به دنبال راه‌حلی برای رفع آن‌ها باشید. زیرا تنها با رفع علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی می‌توان لباس‌ها را به خوبی خشک کرد تا دیگر نیازی به پهن کردن آن‌ها نباشد.

 ۷ راهکار فوری تعمیر لباسشویی ال جی {سریع و آسان} 

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.