ارور se لباسشویی ال جی

ارور se لباسشویی ال جی {از دلایل تا آموزش رفع آن}

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

معمولا هنگامی که مشکلی برای لباسشویی به وجود می‌آید، دستگاه متوقف شده و یک ارور به صورت حروف انگلیسی در نمایشگر ظاهر می‌شود. ارور SE در ماشین لباسشویی ال جی یکی از حساس‌ترین کد خطاها به شمار می‌رود. این ارور زمانی به وجود می‌آید که سنسور یا موتور دستگاه در برد کنترل اصلی مشکل داشته باشد. در ادامه این نوشته قصد داریم کد خطا SE را در لباسشویی LG به صورت کامل بررسی کنیم.

 مطالعه مقاله: لیست خطاها و ارورهای ماشین لباسشویی ال جی LG 

ارور se لباسشویی ال جی چه زمانی نمایش داده می‌شود؟

قبل از پرداختن به موضوع اصلی، بهتر است بدانید به خاطر شباهت حرف S انگلیسی به عدد ۵، بسیاری از افراد این ارور را به صورت ۵E می‌خوانند. در واقع این دو هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند. دلایل مختلفی سبب به وجود آمدن ارور SE در ماشین لباسشویی ال جی می‌شوند که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 مطالعه مقاله: تعمیر لباسشویی ال جی 

۱. وجود مشکل در موتور لباسشویی ال جی

اولین و اصلی‌ترین علت نمایش ارور SE در ماشین لباسشویی ال جی، خراب شدن موتور دستگاه است. در واقع این ارور به کاربر اطلاع می‌دهد که شفت موتور خراب شده و موتور قادر به چرخاندن دیگ نیست. از مهمترین دلایل بروز این مشکل می‌توان به قرار دادن لباس زیاد در لباسشویی اشاره کرد. چرا که با اینکار دنده‌های موتور ساییده می‌شوند. همچنین جمع شدن گرد و غبار نیز می‌تواند باعث خرابی موتور شود.

برای بررسی دقیق موتور لباسشویی ال جی، باید از یک تعمیرکار حرفه‌ای بخواهید دستگاه را بازدید کند. بعد از آن می‌توانید نسبت به تعمیر یا تعویض موتور لباسشویی تصمیم بگیرید.

 مطالعه مقاله: ارور ae در ماشین لباسشویی ال جی | بررسی ۷ علت 

۲. خراب شدن سنسور

عامل بعدی که باعث نمایش خطای SE در لباسشویی ال جی می‌شود، خراب شدن سنسور است. از آنجایی که سنسور یکی از قطعات حساس در لباسشویی به شمار می‌رود، برای تعمیر آن باید از یک فرد متخصص و کاربلد کمک بگیرید.

ارور se لباسشویی ال جی

۳. وجود مشکل در سنسور تشخیص دور یا تاخو

تاخو یا همان سنسور تشخیص دور، سرعت موتور و میزان چرخش دیگ را کنترل می‌کند. به همین دلیل اگر مشکلی برای آن به وجود بیاید، عملکرد لباسشویی ال جی با مشکل مواجه خواهد شد. این قطعه در پشت موتور و بر روی استارت نصب شده و با باز کردن پنل پشتی لباسشویی می‌توان به آن دسترسی پیدا کرد. در واقع می‌توان گفت در ۹۰ درصد مواقع، علت نمایش ارور SE در لباسشویی ال جی به خاطر خرابی تاخو است.

 مطالعه مقاله: علت خرابی تاخو لباسشویی ال جی 

۴. خراب شدن برد الکترونیکی

برد الکترونیکی وظیفه کنترل همه بخش‌های لباسشویی را بر عهده دارد. بنابراین اگر مشکل و آسیبی برای آن به وجود بیاید، عملکرد کلی دستگاه با اختلال مواجه خواهد شد. از جمله عوامل خرابی برد می‌توان به نوسانات برق، نفوذ آب به داخل برد، اتصال خازن‌ها و فیوزها و خرابی قطعات آن اشاره کرد.

پس اگر در لباسشویی LG، ارور SE را مشاهده کردید، باید برد را نیز بررسی کنید. برای اینکار باید برق دستگاه را قطع کرده و پنل پشتی را باز نمایید. اما از آنجایی که تعمیر برد الکترونیکی نیاز به تخصص و مهارت بالایی دارد، باید از یک تکنسین کمک بگیرید.

در صورتی که برد تاخوردگی نداشت، می‌توان قطعات معیوب را تعویض کرد. اما اگر مدار شکستگی داشت یا شدت خرابی بیش از حد بود، گزینه‌ای جز تعویض برد نخواهید داشت.

 مطالعه مقاله: ارور oe در لباسشویی ال جی 

۵. مشکلات برق ساختمان یا لباسشویی

هر گونه اتصال در برق ساختمان یا برق لباسشویی می‌تواند باعث نمایش ارور SE شود. اگر مشکل از برق ساختمان باشد، باید از یک برق‌کار بخواهید اتصالات را بررسی کند. اما اگر ایراد به خود دستگاه مربوط می‌شد باید موتور، منبع تغذیه و برد لباسشویی ال جی را تست کنید.

 مطالعه مقاله: تعمیر برد لباسشویی ال جی | بررسی+ هزینه 

۶. وجود مشکل در اتصالات

گاهی مواقع علت نمایش ارور se لباسشویی ال جی به خاطر شل بودن یا خراب بودن اتصالات است. به همین دلیل باید همه اتصالات را به دقت بررسی کرده و در صورت نیاز آن‌ها را تعویض کنید.

 مطالعه مقاله: ارور IE در ماشین لباسشویی LG (ال جی) + راهکار 

نکات مهم برای جلوگیری از ارور SE در لباسشویی ال جی

با اینکه به طور صد در صد نمی‌توان جلوی بروز خرابی‌ها را گرفت، اما رعایت نکات زیر می‌تواند تا حد زیادی از به وجود آمدن خطای SE جلوگیری کند.

  • با توجه به ظرفیت دستگاه در آن لباس قرار دهید.
  • به صورت متوالی و پشت سرهم لباس‌ها را نشویید. بهتر است بین آن‌ها حداقل یک ساعت به موتور استراحت دهید.
  • برای اتصال دستگاه به برق حتما از محافظ استفاده کنید.
  • برنامه شستشو را متناسب با نوع لباس انتخاب کنید.
  • در صورت مشاهده هر گونه صدا یا لرزش غیر طبیعی، نسبت به تعمیر دستگاه اقدام کنید.
  • برای تعمیر لباسشویی ال جی حتما از افراد باتجربه و کاربلد استفاده کنید.

 مطالعه مقاله: ارور IE در ماشین لباسشویی LG (ال جی) + راهکار 

نحوه بر طرف کردن ارور SE در لباسشویی ال جی

همانطور که متوجه شدید، کد خطا SE مربوط به وجود مشکل در موتور، برد یا سنسورهای لباسشویی است. به همین دلیل بررسی و تعمیر آن به دانش تخصصی نیاز دارد. بنابراین اگر هیچ آشنایی با مسائل فنی ندارید، از دستکاری دستگاه خودداری کنید.

البته قبل از اینکه با مرکز تعمیرات تخصصی لباسشویی ال جی تماس بگیرید، بهتر است دستگاه را خاموش کرده و از برق بکشید. سپس بعد از گذشت چند دقیقه دوباره آن را روشن و یک برنامه شستشو را آغاز کنید. با انجام اینکار احتمال دارد مشکل برطرف شود. اما اگر باز هم ارور SE در ماشین لباسشویی ال جی نمایش داده شد، با یک تکنسین تماس بگیرید.

 مطالعه مقاله: راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی جی پلاس 

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.