replacement5

8 علامتی که به شما می گوید که باید یخچال خود را جایگزین کنید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

پشت یخچال گرمای زیادی دارد

به دلیل موقعیت موتور، پشت یخچال معمولاً نسبت به کناره ها یا جلو گرمتر احساس می شود. اما اگر سطح خارجی عقب یخچال مقدار زیادی گرما تابش کند، ممکن است موتور بیش از حد گرم می کند. اگر یخچال کمتر از شش یا هشت سال (به خصوص اگر دارای ضمانت باشد) برای تعمیر یخچال به تعمیرکار مراجعه کنید. اما اگر دستگاه قدیمی تر است، احتمالاً مناسب ترین زمان برای تعویض یخچال است. از این گذشته ، تعمیر موتور می تواند هزینه بسیاری داشته باشد و به هر حال به زودی به یخچال جدیدی احتیاج خواهید داشت.

فاسد شدن مواد غذایی قبل از تاریخ انقضای آن ها

هیچ کس دوست ندارد که با شیر ترش و پنیر کپک زده کنار بیاید. یخچال قدیمی می تواند باعث بد و فاسد شدن غذا قبل از تاریخ انقضا شود. استانداردهای ایمنی مواد غذایی حکم می کند که اجناس فاسد شدنی باید در دمای 40 درجه یا خنک تر نگهداری شوند، بنابراین ابتدا دکمه تنظیم دما را بررسی کنید تا درست تنظیم شده باشند. اگر دما درست تنظیم شده بود، یخچال شما احتمالاً روی آخرین درجه است که به خوبی یخچال را خنک نمی کند و بنابراین باید به فکر تعویض یخچال خود باشید و روی یک مدل به روزتر سرمایه گذاری کنید.

یخچال شما عرق می کند

چگالش بیش از حد نشان می دهد که یخچال شما از قابلیت خنک کنندگی کافی برخوردار نیست. اگر رطوبت فقط در قسمت خارجی یخچال دیده می شود، مهر و موم درب آن را بررسی کنید، می توانید به راحتی خودتان واشر معیوب درب یخچال را تعویض کنید. اگر مهر و موم خوب به نظر می رسد یا در داخل یخچال نیز میعان وجود دارد، دمای داخلی دستگاه به اندازه کافی سرد نیست تا از خراب شدن غذا جلوگیری کند و احتمالاً زمان تعویض یخچال شما فرا رسیده است.

یخچال شما بیش از حد پر سر و صدا است

بیشتر یخچال ها صدای ملایمی از خود منتشر می کنند  اما اگر دستگاه شما اخیراً شروع به وزوز زیاد کرده است، موتور ممکن است در تلاش برای کارکرد صحیح باشد. سعی کنید یخچال را از برق بکشید و دوباره به پریز برق وصل کنید. اگر وزوز متوقف نشد، احتمالا وقت آن است که یخچال را جایگزین کنید.

یخچال شما خیلی آرام است

 یخچال کاملاً خاموش، همراه با مواد خوراکی و غذایی که گرم هستند، به یک کمپرسور آسیب دیده اشاره می کند. یخچال را از برق بکشید و دوباره به برق متصل کنید، سپس تابلوی برق خانه خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که مشکلی وجود ندارد. اگر این مسئله همچنان ادامه داشت ، وقت آن است که با یک تعمیرکار تماس بگیرید یا به دنبال مدل جدید یخچال بگردید.

هزینه های تعمیر یخچال در حال افزایش است

به جای اینکه پول زیادی برای تعمیرات جمع کنید، سرمایه گذاری در یک وسیله کاملاً جدید را در نظر بگیرید و یخچال خود را جایگزین کنید.

برفک در فریزر ایجاد می شود

فریزرها معمولاً کمی برفک ایجاد می کنند که با خاموش کردن فریزر و ذوب شدن برفک و یخ، می توان آن را برطرف کرد. اما اگر هر بار که با برفک و یخ در فریزر خود رو به رو می شوید، احتمالاً دستگاه شما قدیمی و ناکارآمد است. تعویض یخچال فریزر با مدلی که کمتر دچار برفک و یخ می شود، باعث کاهش هزینه های انرژی می شود و دیگر نیازی به یخ زدایی دستی نیست.

یخچال بیش از 10 سال سن دارد

در حالی که برخی از یخچال ها بیش از یک دهه به طور موثر در حال کار هستند، اما مدل های قدیمی معمولاً مقادیر زیادی انرژی مصرف می کنند و منجر به افزایش قبض برق می شوند. هنگام خرید یخچال جدید به دنبال دریافت گواهینامه Energy Star باشید زیرا این مدل ها حدود 9 درصد انرژی کمتری نسبت به استاندارد مصرف می کنند.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.

درخواست تعمیرات و نصب فوری

سایر مطالب وبلاگ هوم کارا

علت بسته نشدن درب یخچال

از رایج‌ترین مشکلات گزارش شده، بسته نشدن درب یخچال است. این مسئله باعث بروز مشکلاتی می‌شود. این موارد عبارتند از: فساد مواد غذایی درون یخچال، آسیب به کمپرسور یخچال، برفک

مطالعه مقاله »