۷ روش ساده و سریع برای تمیز کردن داخل مایکروویو و سولاردم

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

مایکروویو وسیله‌ ای است که خیلی از ما در خانه‌ هایمان از ان برای اماده کردن غذا استفاده می‌ کنیم. اما این وسیله هم مثل هر وسیله خانگی دیگری، نیاز به تمیز کردن دارد و در صورتی هم که به روش‌ های درستی تمیز نشود، ممکن است دچار بوی بد شود و کارایی آن پایین بیاید. اغلب افراد از سخت بودن پروسه‌ تمیز کردن و از بین بردن لکه‌ های مایکروویو شاکی هستند و کمتر تن به این کار می دهند، اما برای حل این مشکل روش‌ های راحت و کاربردی وجود دارد. ما در این مطلب اسان ترین روش های تمیز کردن داخل مایکروویو و سولاردم را اموزش می دهیم، پس تا اخر این مطلب با ما همراه باشید.

۱-استفاده از سرکه برای تمیز کردن مایکروویو

روش اول برای تمیز کردن داخل مایکروویو استفاده از سرکه است. برای این کار نصف پیمانه سركه را در ظرف مخصوص فر بریزید و ظرف را برای مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه داخل مایکروویو بجوشانید و بعد از سرد شدن دستگاه ، دیواره ها و داخل ان را با یک دستمال تمیز پاک کنید.

۲-استفاده از لیمو برای تمیز کردن مایکروویو

روش دوم برای تمیز کردن داخل مایکروویو و سولاردم استفاده از لیمو است. ابتدا اب یک عدد لیموترش بزرگ را که نصف کرده اید در یک چهارم پیمانه اب بریزید و سپس هر دو تکه لیمو را داخل کاسه (ظرف مخصوص فر) بریزید. حالا کاسه حاوی لیمو و اب لیمو را داخل مایکروویو قرار دهید. و به مدت ۵ تا ۱۰ دقيقه مايکروويو را روشن کنيد و اجازه دهيد بخار آب و آب ليمو کارش را انجام دهد. حال کاسه را از مايکروويو خارج کرده و با پارچه تميزی ديواره های مايکروويو را به راحتی تمیز کنيد. همچنین سينی شيشه ای و حلقه زير ان را می توانيد با مايع ظرفشويی به خوبی بشوييد.

۳-استفاده از مایع ظرفشویی برای تمیز کردن مایکروویو

روش سوم برای تمیز کردن داخل مایکروویو و سولاردم استفاده از مایع ظرفشویی است. برای ايمن نگه داشتن مايكروفر و اسيب نرسيدن به ان يك كاسه را از اب گرم پر کنید. به اندازه كافی مايع ظرفشويی به اب اضافه کنید. كاسه را به مدت يك دقيقه درون مايكروویو يا سولاردم قرار دهید تا بخار كند. حالا با يك اسفنج مرطوب داخل مايكروویو يا سولاردم را به خوبی تميز کنید. بخار، تمام بوی بد و كثيفی را از بین می برد، به طوری که شما می توانید داخل دستگاه را به راحتی تمیز کنید

بیشتر بخوانید:یخچال فریزر بالا پایین سامسونگ مدل Samsung RT600

۴-استفاده از محلول شیشه پاک کن

روش چهارم برای تمیز کردن داخل مایکروویو و سولاردم ، استفاده از شیشه شور است. مقداری از محلول شیشه پاک کن را با مقداری اب مخلوط کنید. حال با یک دستمال تمیز که به این محلول اغشته کردید سطوح داخلی و خارجی مایکروویو را پاک کنید و سپس با یک دستمال خشک ان را دستمال بکشید.

۵-استفاده از جوش شیرین

روش پنجم برای تمیز کردن داخل مایکروویو و سولاردم ، استفاده از جوش شیرین است. یک کاسه جوش شیرین را صبح تا شب داخل مایکروویو قرار دهید. جوش شیرین بوگیر بسیار مناسبی است. اما به زمان زیادی برای بوگیری نیاز دارد.

 

۶-استفاده از اب

روش ششم ، استفاده از اب است. مقداری آب داخل یک ظرف مخصوص مایکروویو بریزید و آن را به مدت پنج دقیقه داخل مایکروویو قرار دهید، بعد از اتمام پنج دقیقه ظرف اب را خارج کنید، البته مراقب باشید چونکه بسیار داغ است، حالا با یک دستمال به راحتی لکه ها را از بین ببرید.

نکته : در صورتی که لکه سختی وجود داشت و پاک نشد می توانید پنبه را اغشته به الکل صنعتی کنید و داخل دستگاه را تمیز کنید سپس با دستمال نمدار ان را پاک کنید.

۷-استفاده از قهوه و اب برای بو گیری و تمیز کردن مایکروفر

روش هفتم برای بوگیری استفاده از قهوه است. دو قاشق قهوه را در نصف لیوان اب ریخته ، سپس به مدت یک ساعت ان را در مایکروویو گرم کنید. در مایکروویو را تا ۵ دقیقه باز نکنید. بعد از سرد شدن دستگاه ان را با دستمال تمیز پاک کنید. قهوه بوی داخل دستگاه را هم از بین می برد و ان را خوشبو می کند.

بجز مایکروویو، برای تمام تمیزکاری‌ ها و گردگیری‌ های منزل و محل کار نیز این نکته را به یاد داشته باشید که استفاده از مواد طبیعی به جای شیمیایی، بهترین انتخاب است. در لیست های پایین می توانید بهترین مایکروویو و قیمت مایکروویو را مشاهده کنید.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.