۷ دلیل خاموش شدن یخچال از زبان تعمیرکار هوم کارا چیست؟

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

در ادامه ۶ دلیل خاموش شدن یخچال از زبان تعمیرکار هوم کارا را شرح داده ایم:

 1. ابتدا دو شاخه و پریز برق بررسی شود، شاید مشکل خاموش شدن یخچال شما، مربوط به خرابی در برق باشد.
 2. توجه داشته باشید که در مدل های مختلف یخچال فریزر، سنسور یا ترموستات تعبیه شده است، که اگر هر کدام از این قطعات خراب شود، یخچال خاموش میشه.
 3. در مدل هایی که سیستم آن ها الکترونیکی است و دارای برد الکترونیکی هستند، باید برد بررسی شود، شاید علت خاموش شدن یخچال شما از خرابی برد باشد.
 4. اگر رله اورلود کمپرسور خراب باشد، موتور توان راه اندازی را ندارد و یخچال خاموش میشود.
 5. اگر در کنار کمپرسور خازن تعبیه شده است، بررسی نمایید تا دلیل خاموش شدن یخچال مربوط به خرابی خازن نباشد.
 6. همچنین در نظر داشته باشید که خرابی خود کمپرسور میتواند عامل خاموش شدن یخچال باشد.
 7. اگر یخچال شما نیمه الکترونیکی است یا به عبارتی به جای برد، تایمر دارد، به بررسی خرابی تایمر بپردازید.

توجه نمایید که خالی شدن گاز یخچال، باعث خاموش شدن کمپروسور نمیشود، فقط دستگاه برودت خود را از دست میدهد.

نوسانات شدید برق چگونه باعث خاموش شدن یخچال میشود؟

نوسانات شدید جریان برق اولین علت خاموش شدن یخچال است. چرا یخچال به طور ناگهانی خاموش می شود؟ علت خاموش شدن یخچال چیست؟ نوسانات شدید برق یکی از علت هایی است که باعث خاموش شدن یخچال می شود. نوسانات شدید برق به دلیل کم زیاد و شدن جریان برق اتفاق می افتد و در صورتی که یخچال از محافظ برخوردار باشد، با خاموش شدن ناگهانی یخچال از سوختن آن جلوگیری می کند و فیوز میپرد. همچنین اختلال در عملکرد محافظ یا سوختن این قطعه موجب خاموش شدن ناگهانی یخچال ال جی می شود.

آیا خراب شدن کمپرسور باعث خاموش شدن یخچال میشود؟

کمپرسور یا موتور یخچال اصلی ترین قطعه در یخچال است که هرگونه نقص یا اختلال در عملکرد آن باعث خاموش شدن یخچال می شود. در مواقعی ممکن است به دلیل استفاده طولانی مدت، قدیمی شدن موتور، داغ شدن موتور، ضربه و…کمپرسور یخچال بسوزد. سوختن یا از کار افتادن و داغ شدن کمپرسور یخچال باعث خاموش شدن ناگهانی یخچال می شود. به همین جهت اگر کمپرسور یخچال به هر علتی خراب شده باشد، بهتر است جهت تعمیرات به مجموعه بزرگ و معتبری سپرده شود.

سوختن برد یخچال

خراب شدن برد یا سوختن برد چگونه باعث خاموش شدن ناگهانی یخچال می شود؟ برد از مهم ترین اجزای یخچال به شما می آید که به عنوان مغز یخچال عمل کرده و با دریافت اطلاعات از سایر اجزا، موجب دستور اطلاعات به سایر بخش های یخچال می شود. در مواقعی ممکن است برد یخچال به دلیل برخورد با آب، ضربه و … خراب شود. در صورت خراب شدن برد قطعه ای برای ارسال و دستور اطلاعات در یخچال وجود ندارد و عملکرد یخچال دچار اختلال می شود. این موضوع موجب خاموش شدن یخچال می شود. برای رفع عامل خاموش شدن برد یخچال به تعمیرگاه مجاز و معتبری مراجعه شود.

داغ شدن زیاد موتور یخچال

علت خاموش شدن یخچال چیست؟ یکی از دلایل خاموش شدن یخچال داغ شدن زیاد موتور یخچال است که ممکن است به دلیل استفاده مداوم، قرار گرفتن در محیط های گرم، کاهش گاز مبرد، خراب شدن فن و … اتفاق بی افتد. داغ شدن شدید موتور یخچال باعث فشار زیاد به دستگاه و در نتیجه خاموش شدن آن می شود. بر همین اساس بهتر است اولاً از پر بودن گاز مبرد اطمینان حاصل کنید. دوماً دستگاه یخچال را در جای به دور محیط های گرم قرار دهید و سوماً در طی فواصل منظم یخچال را خاموش کنید تا کمی استراحت کند.

کم شدن گاز یخچال

دیگر عاملی که موجب خاموش شدن ناگهانی یخچال های مختلف می شود، کم شدن یا اتمام گاز مبرد است‌. همانطور که می دانید در هر یخچال گازی وجود دارد که با گردش در فضای داخلی یخچال باعث خنک شدن محیط یخچال می شود. در صورتی که میزان گاز مبرد در یخچال کاهش پیدا کند و به اتمام برسد، عاملی موجب خنک شدن یخچال نخواهد شد و یخچال کارایی خود را از دست می دهد. زمانی که گاز مبرد در یخچال کاهش پیدا کند، موتور یا کمپرسور برای ایجاد خنکی در یخچال باید بیشتر کار کند و در نتیجه فشار بسیار زیادی به آن وارد می شود. به همین جهت یخچال به طور ناگهانی خاموش می شود. برای رفع این مشکل بهتر است از تعمیرکار بخواهید تا گاز مبرد را در یخچال پر کند.

اگر یخچال خاموش شد چیکار کنیم؟

چنانچه یخچال خاموش شد، ابتدا سیم رابط و پریز برق را چک نمایید، شاید نیاز به تماس با تعمیرکار نباشد. اگر از سالم بودن این موارد مطمئن بودید، بدانید که مشکل فنی است و باید قطعات زیر توسط تکنسن ماهر و یا خودتان در صورت فنی بودن بررسی شود.

 1. ترموستات / سنسور
 2. بررد الکترونیکی / تایمر
 3. رله اورلود / خازن کمپرسور
 4. موتور یخچال

نتیجه گیری از علت خاموش شدن یخچال

در مطلب فوق به بررسی عوامل متعددی که علت خاموش شدن یخچال می باشند، پرداختیم. عوامل متعددی چون خراب شدن برد، کمپرسور، کاهش گاز مبرد، داغ شدن موتور و…موجب خاموش شدن یخچال می شود. در صورتی که یخچالتان به صورت ناگهانی خراب شده است، بهتر است جهت تعمیرات یخچال به مجموعه بزرگ آی پی امداد مراجعه کنید. تیم هوم کارا از بهترین و با کیفیت ترین قطعات جهت تعمیرات یخچال استفاده می کند.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.