6 نکته که قبل از شستشوی لباس زیر باید بدانید؟

۶ نکته که قبل از شستشوی لباس زیر باید بدانید؟

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

۶ نکته که قبل از شستشوی لباس زیر باید بدانید؟ شستشوی لباس زیر یک کار روزمره اما مهم و بخشی از بهداشت شخصی است. چرا که باید بدون آسیب دیدن پارچه ظریف لباس زیر، باکتری ها را از بین بره. از طرفی شستن لباس زیر همواره با پرسش هایی همراه است: آیا می‌شود آن ها را در کنار دیگر لباس ها در ماشین لباسشویی انداخت؟ و یا چگونه باید باکتری های لباس زیر را ازبین برد؟

در نتیجه در این مقاله با ما همراه باشید تا قدم به قدم بهترین راه را برای شستشوی لباس های زیر مردانه و زنانه یاد بگیریم.

بیشتر بخوانید:تعمیر لباسشویی بوش در تهران

شستشوی لباس زیر در سینک

۶ نکته که قبل از شستشوی لباس زیر باید بدانید؟

شستشوی لباس های زیر از جنس پنبه و یا الیاف مصنوعی در ماشین لباسشویی مشکل آفرین نحواهد بود و تنها کافی است که دستورالعمل هایی که بروری برچسب مراقبت لباس های زیر آورده شده است را دنبال کنید. با این وجود برای شستشوی لباس زیر حساس مثل شورت و سوتین از جنس های ظریف مانند ابریشم، توصیه می‌شود که از سینگ، لگن و یا سطل استفاده کنید و در صورتی که از جنس لباس زیر خود مطمئن نیستید نیز دوباره به سراغ برچسب مراقبت بروید.

برای شروع شستن لباس‌ زیر در سینک ظرفشویی، لازم است سینک ظرفشویی را با آب ولرم و مقداری ماده شوینده که مخصوص شستن پارچه‌های ظریف ‌است، پر کنید. لباس زیر را به مدت ۳۰ دقیقه خیس کنید. سپس شروع به چنگ‌زدن لباس‌زیر کنید تا جایی که مطمئن شوید که تمام مواد شوینده پاک شده‌است. قبل از آنکه لباس‌ زیر را آویزان کنید تا در هوا خشک شود، به آرامی لباس زیر را فشار دهید. بدون اینکه چروک شود و سپس نسبت به خشک کردن آن‌ در هوا اقدام کنید.

شستشوی لباس زیر در سینک

نکاتی برای شستشوی لباس زیر ظریف

اگر با لباس های زیری مانند شورت های زنانه از جنس پارچه های ظریف و توری سروکار دارید، نکاتی که در ادامه آمده است را برای جلوگیری از آسیب رسیده به آن ها و از بین رفتن باکتری ها بکار بگیرید.

در وهله اول همواره برچسب مراقبت از لباس زیر را بررسی کنید تا ببینید آیا لباس زیر قابل شستشو با ماشین است یا خیر. شستن لباس زیر در ماشین، اغلب نتایج عالی به همراه دارد اما در مواردی که جنس لباس زیر ظریف است، ممکن است که برچسب مراقبت شستشوی دستی را توصیه کند.

در صورتی که شستشوی لباس‌ زیر در ماشین لبا‌سشویی امکان پذیر است، آن‌ها را درون روبالشی و یا کیسه پارچه‌ای قرار دهید تا از گیر افتادن لباس‌ زیر و آسیب دیدن آن‌ها در هنگام پرتاب لباس‌زیر در ماشین‌ لباسشویی جلوگیری شود.

علاوه بر ماده شوینده‌ای که از آن برای شستشوی لباس‌های خود استفاده می‌کنید، می‌توانید هنگام شستشوی لباس‌ زیر مقداری از محلول ضدباکتری را برای از بین رفتن باکتری‌ها استفاده کنید.

در صورتی که بنابر برچسب مراقبت امکان شستشوی ماشینی لباس‌های زیر فراهم نیست، با استفاده از مقدار مناسبی از مواد شوینده ملایم نسبت به شستشوی لباس‌ زیر در سینک اقدام کنید. همیشه به یاد داشته باشید که مقدار توصیه شده از مواد شوینده برای شستن دستی کمی کمتر از شستشوی ماشینی است.

گفتنی است که اگر زمان کافی برای شستن لباس‌های زیر ابریشمی یا توری خود با دست را ندارید و شستشوی ماشینی را انتخاب می‌کنید، هنوز می‌توانید برای محافظت از آن‌ها در مقابل آسیب‌های احتمالی اقداماتی را انجام دهید. شستن آنها در یک چرخه ملایم علاوه بر قرار دادن آن‌ها در کیسه‌های پارچه‌ای، همیشه اولین قدم است، زیرا به طور خاص برای لباس‌های ظریف طراحی شده‌است.

نکاتی برای شستشوی لباس زیر ظریف

لباس زیر را بدون آسیب رساندن به پارچه ضدعفونی کنید

 

شستن لباس های زیر برای از بین بردن باکتری ها بخش مهمی از فرآیند شستشوی لباس زیر است. خبر خوب ایت است که می‌توانید لباس های زیر را بدون آسیب رساندن به پارچه ضدعفونی کنید. موثرترین راه برای ضدعفونی کردن لباس های زیر، اضافه کردن یک ضدعفونی کننده علاوه بر مواد شوینده معمولی به لباس ها است.

برای اطمینان از، از بین رفتن تمام باکتری های احتمالی روی لباس زیر، بهتر است با بالاترین دمایی که بر چسب مراقبت اجازه می‌دهد لباس زیر را بشویی. از طرف دیگر، می‌توانید لباس زیر خود را بعد از شستن و خشک کردن اتو کنید.

۶ نکته که قبل از شستشوی لباس زیر باید بدانید؟

لباس های زیر را باید جداگانه شست؟

 

همان طور که در ابتدای این مقاله اشاره شد، یکی از پرسش های پرتکرار حول محور شستشوی لباس های زیر این سات که آیا می‌شود لباس های زیر را در کنار یکدیگر شست یا خیر؟ پاسخ این است که واقعا هیچ قانون خاصی وجود ندارد و همه این ها به ترجیحات شخصی بستگی دارد. برخی از ملاحظاتی که ممکن است بخواهید رعایت کنید عبارتند از:

  • اگر کودکی دارید که ممکن است شورت بچگانه خود را کثیف کرده باشد بهتر است هنگام شستشو لباس زیر کثیف را از سایر لباس های زیر جدا کنید.
  • بهتر است برای صرفه جویی در مصرف انرژی و در صورت استفاده کردن از ماشین لباسشویی آن را تا حد امکان با لباس های زیری که نیاز به شستشوی دارند پر کنید.
  • در صورتیکه باید لباس های زیر را به صورت جداگانه بشویید، یک چرخه شستشوی کوتاه تر را انتخاب کنید.

 

لباس زیر را باید چند وقت یکبار شست؟

 

برای همه ما حداقل یک بار پیش آمده که یک لباس را چندین روز بپوشیم اما در خصوص لباس‌ زیر، پوشیدن تکراری آن موضوع متفاوتی است. بنابر تحقیقاتی که توسط یکی از خرده‌ فروشی‌های آنلاین در بریتانیا انجام شده‌ است و نتایج آن به تازگی منتشر شده‌است، از هزار بزرگسال بریتانیایی، ۲۰ درصد از مردم اعتراف کردند که قبل از شستن لباس‌های زیر خود دو بار یا بیشتر آن‌ها را می‌پوشند.

پوشیدن مجدد لباس‌ زیر پیش از شستشوی نزد مردان وضعیت بدتری دارد به طوری که تقریباً یک سوم (۳۱%) از افرادی که مورد آزمایش قرار گرفته‌اند، نسبت به این اقدام اعتراف کرده‌اند و در این بین تنها (۱۰%) از زنان این عادت را دارند.

این آمار نگران‌ کننده در حالی منتشر شده‌است که تمیز نگه داشتن لباس‌ برای سلامتی بسیار مهم است. به خصوص زمانی که پای لباس زیر به میان می‌آید. با این حال هیچ پاسخ درست یا غلطی برای دفعات شستن لباس‌های بیرونی یا لباس‌های زیر وجود ندارد. اما قاعده کلی این است که لباس‌های زیر باید هر روز شسته شوند، زیرا مناطقی از بدن را می‌پوشانند که می‌توانند باکتری‌ها را تولید کنند.

۶ نکته که قبل از شستشوی لباس زیر باید بدانید؟

نکاتی برای شستشوی سوتین

 

دو روش برای شستشوی سوتین وجود دارد، شستشوی دستی و شستشوی ماشینی سوتین های ساخته شده از پارچه های ظریف نیاز به شستشوی دقیق دارند و سوتین های بادوام تر را می‌توان بدون ترس در ماشین لباسشویی انداخت.

سوتین نازک و شفاف یا نیم تنه های تزئینی را بهتر است با دست شست. سینگ خود را با آب سرد پر کنید و مقدار کمی ماده شوینده ملایم به آن اضافه کنید. سوتین خود را برای چند دقیقه خیس کنید. کف را به آرامی روی پارچه بمالید و با آب خنک بشویید. پس از شستن لباس زیر توری خود را با یک حوله تمیز پاک کنید و بگذارید در هوای آزاد خشک شود.

در خصوص سوتین های فنردار بهترین را شستشوی با دست است. چرا که شستشو با ماشین ممکن است منجر به خم شدن فنرهای آن شود و در خصوص سوتین های ابری نیز بهتری است که آن ها را با دست بشویید.

گفتنی است که سوتین های فنردار بهترین را شستشوی با دست است. چرا که شستشو با ماشین مکن است منجر به م شدن فنرهای آن شود و در خصوص سوتین های ابری نیز بهتر است که آن ها را با دست بشویید.

گفتنی است سوتین های روزمره نخی و محکم را می‌توان در ماشین های لباسشویی شست. حتما تمام قلای های آن ها را ببندید تا به لباس های دیگر گیر نکنند و یا می‌توانید سوتین را درون یک کیسه پارچه ای قرار دهید.

در شستن سوتین از مواد شوینده قوی استفاده نکنید و هرگز سوتین خود را خشک نکنید. دمای بالا الیاف کشسان پارچه را از بین می‌برد. اجازه دهید لباس ها در فضای باز، دور از گرما و نو خورشید خشک شوند.

هنگام شستن نیم تنه ورزشی حتما کاپ ها را بردارید جداگانه بشویید و خشک کنید. این کار نه تنها فرم نگه داشتن سوتین را تضمین می‌کند، بلکه به درستی تمیز می‌شود.

۶ نکته که قبل از شستشوی لباس زیر باید بدانید؟

تماس با ما

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.