۶ نکته و ترفند که از شستشوی لباس های رنگی بهترین نتیجه را بگیرید!

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

۶ نکته و ترفند که از شستشوی لباس های رنگی بهترین نتیجه را بگیرید! شست و شوی لباس های رنگی همواره موضوعی مهم و قابل توجه است. تنوع لباس های رنگی را همه دوست دارند. اما بسیاری از افراد با شستن این لباس ها مشکل دارند؛ چرا که این لباس ها در زمان کوتاهی دچار رنگ پریدگی می‌شود و تنوع لباس های رنگی باعث تداخل رنگ این لباس ها با یکدیگر می‌شود. اگر می‌خواهید نکات شست و شوی لباس های رنگی را بیاموزید و آن ها را در زندگی روزمره به کار برید، با ما همراه شوید.

بیشتر بخوانید:تعمیر ظرفشویی بوش در تهران

برای شست و شوی لباس های رنگی آن ها را طبقه بندی کنید

اولین گام برای شست و شوی لباس‌های رنگی، جدا کردن آن‌هاست. یعنی بهتر است لباس‌های رنگ روشن در یک دسته جداگانه قرار بگیرند. به عنوان مثال، لباس‌هایی با رنگ پاستل، مانند صورتی، یاسی، آبی کمرنگ و … کنار هم و لباس‌هایی با رنگ تند و تیره، مانند سورمه‌ای، آبی کاربنی، قرمز تند و … نیز با هم قرار گیرند. لباس‌های کرم و سفید را نیز حتما جدا کنید.

تا حد امکان هر دسته لباس را به تنهایی شسته و آن‌ها را با هم در داخل یک تشت یا ماشین لباسشویی نیندازید. زیرا این امکان وجود دارد که رنگ لباس‌های تیره به لباس‌های روشن منتقل گردد. بنابراین، برای شست و شوی لباس‌های رنگی باید وقت گذاشته و آن‌ها را دسته بندی کنید. نکته مهمی که بهتر است مد نظر داشته باشید، در رابطه با لباس‌های سفید است.
حتی‌الامکان، لباس‌های سفید را با دیگر لباس‌های رنگی نشویید.( حتی با لباس‌های رنگ روشن) زیرا ممکن است مقداری رنگ پس بدهند و لباس سفید زیبایی اولیه خود را از دست بدهد.

۶ نکته و ترفند که از شستشوی لباس های رنگی بهترین نتیجه را بگیرید!

برای شست و شوی لباس های رنگی آن ها را پشت و رو کنید

یکی از نکات شست و شوی لباس های رنگی پشت و رو کردن آن هاست. با انجام این کار، اصطکاک سطح رویی لباس کاهش یافته و در نتیجه کمتر رنگ پس می‌دهد. با پشت و رو کردن لباس های رنگی می‌توانید مدت زمان بیشتری آن ها را نو نگهدارید. این عمل زمان بور شدن رنگ لباس را به تعویق می‌اندازد.

برای شست و شوی لباس های رنگی آن ها را پشت و رو کنید

برای شست و شو از آب داغ استفاده نکنید

یکی از نکات شست و شوی لباس های رنگی استفاده نکردن از آب خیلی داغ است. آب داغ بافت پارچه های رنگی را شل کرده و باعث می‌شود بیشتر رنگ پس بدهد. اگر تنها دو بار لباس هاس رنگی را با آب داغ بشویید، خواهید دید که لباس رنگ پریده شده و به کهنگی می‌زند. آب داغ علاوه بر آنکه رنگ لباس را می‌برد باعث خراب شدن پارچه نیز می‌شود.

شاید بگویید بدون آب داغ، شست و شو به خوبی انجام نشده و پاک نمی‌شوند. اما این صحبت مربوط به زمانی بود که پودرها و مایع لباسشویی با کیفیت در دسترس نبود. ولی برخی مایع لباسشویی مانند تاپ، دارای زیر مولکول هایی هستن که باعث حل شدن در آب با دمای پایین می‌شود.

مایع لباسشویی تاپ کالر کاملا مناسب شست و شوی لباس های رنگی بوده و ضمن حفظ بافت و نسوج پارچه، باعث جلوگیری از تداخل رنگ لباس ها می‌شود. پس برای حفظ طولانی مدت لباس های رنگارنگ خود، آن ها را با آب ولرم شسته و استفاده از رنگین شوی تاپ را فراموش نکنید.

۶ نکته و ترفند که از شستشوی لباس های رنگی بهترین نتیجه را بگیرید!

استفاده از نمک و سرکه برای شستن لباس های رنگی ممنوع

معمولا یکی از نکات شست و شوی لباس های رنگی که بسیار شنیده می‌شود استفاده از سرکه یا نمک است. اما ما به شما توصیه می‌کنیم که هرگز این کار را نکنید. شاید سرکه رنگ برخی از پارچه ها را تثبیت کند کند اما برای اکثر آن ها منفی به جای می‌گذارد. سرکه به دلیل خاصیت اسیدی که دارد بافت پارچه را از بین برده و خیلی زود رنگ آن را بور می‌کند.

به جای استفاده از سرکه یا نمک می‌توانید، از ورقه های جذب رنگ بهره بگیرید. این ورقه ها در فروشگاه های عرضه کننده لوازم شوینده یافت می‌شوند. کار آن ها جذب رنگ هایی است که لباس پس می‌دهد. البته احتمال دارد که تهیه این ورقه ها برای همه مسیر نباشد، بنابراین بهترین راه آن است که از مایع رنگین شوی تاپ استفاده کنید.

 

لباس های تیره را با پودر لباسشویی نشویید

یکی از نکات شست و شوی لباس های رنگی مرتبط با لباس های تیره مانند بنفش، آبی کاربنی، سبزه تیره و… است. بهتر است که برای شستن این نوع لباس ها از پودر لباسشویی استفاده نکنید. زیرا این لباس ها باید با آب سرد شسته شوند، بنابراین پودر به خوبی در آب حل نشده و به صورت سفیدک بر روی لباس باقی می‌ماند. بهترین راه، استفاده از مایع لباسشویی است. اگر این مایع مخصوص لباس های تیره باشد، بهتر است. به عنوان مثال می‌توانید از مایع تیره شوی تاپ استفاده کرده و رنگ لباس های تیره تان را تا مدت بیشتری تضمین کنید

لباس های تیره را با پودر لباسشویی نشویید

مراقب لباس های نو باشید

متاسفانه لباس های نو رنگ بیشتری پس می‌دهند. پس هنگام شست و شوی لباس های رنگی به این نکته توجه داشته باشید. می‌توانید قبل از آنکه یک لباس نو را داخل ماشین لباسشویی بندازید، آن را چک کنید. بدین ترتیب که یک پارچه نمدار را روی لباس بکشید؛ اگر پارچه مذکور رنگی شد، یعنی لباس خیلی رنگ پس می‌دهد و بهتر است به صورت جداگانه شسته شود. بهتر است برای بار اول یا دوم، لباس های نو را با دست بشویید.

رنگ پریدگی و تداخل رنگ لباس های رنگی در دراز مدت امری اجتناب ناپدیر است. اما با رعایت چند نکته ساده می‌توان این لباس ها را برای مدت بیشتری نو نگه داشته و از داشتن آن ها در کمد لباس هایتان لذت ببرید. کافی است لباس ها را تفکیک کرده و با آب سرد بشویید. همچنین آن ها را به هنگام شستن پشت و رو کنید. در نهایت به خاطر حفظ کیفیت لباس بهتر است سرکه یا نمک داخل آن ها نریخته و از مایع رنگین شوی تاپ استفاده کنید.

 

تماس با ما

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.