۶ اشتباه رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی که به دستگاه شما آسیب می رساند؟

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

۶ اشتباه رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی که به دستگاه شما آسیب می رساند؟ آیا از رایج ترین اشتباهات در استفاده از ماشین ظرفشویی خبر دارید و راه حل آن ها را می دانید؟ در صورت استفاده صحیح از دستگاه نه تنها عملکرد آن بهینه تر خواهد شد، بلکه نیازی به پرداخت هزینه های اضافی برای تعمیرات نیز نخواهد بود. در این مقاله اشتباهات استفاده از ماشین ظرفشویی که به دستگاه شما آسیب وارد می کند و راه حل آن ها بیان شده است.

بیشتر بخوانبد:تعمیر لباسشویی بوش در تهران

اشتباهات استفاده از ماشین ظرفشویی

استفاده نادر از ماشین ظرفشویی باعث کاهش عمر مفید دستگاه شده و ممکن است شما را متحمل صرف هزینه های هنگفت برای تعمیرات کند. با رعایت مواردی از جمله استفاده از مواد شوینده مناسب تمیز کردن منظم دستگاه و… می توانید از حرابی زود هنگام آن تا حدی جلوگیری کنید.

۶ اشتباه رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی که به دستگاه شما آسیب می رساند؟

۱. استفاده از مواد شوینده نامناسب

این امر ممکن است عادی بنظر بیاید، اما شوینده مخصوص ماشین ظرفشویی با مایع ظرفشویی دستی متفاوت است. گرچه هردو این محصولات ظروف را تمیز می­‌کنند، اما اینکار را به شیوه­‌های مختلفی انجام می­‌دهند.

استفاده از مایع شوینده دستی داخل ماشین ظرفشویی باعث بوجود آمدن کف بسیار زیاد می­‌شود که منجر به خرابی دستگاه خواهد شد.

نه تنها استفاده از مایع شوینده دستی، بلکه به طور کلی استفاده از شوینده نامناسب ماشین ظرفشویی (شامل پودرها و قرص‌هایی هم که تاریخ گذشته یا تقلبی اند )، یک علت تولید کف بسیار و باقی ماندن کف در ماشین ظرفشویی است.

لذا به هیچ وجه از شوینده‌های مغایر با ماشین ظرفشویی خود استفاده نکنید و همواره مخزن شوینده را به اندازه کافی از مواد شوینده پر کنید.

 

1. استفاده از مواد شوینده نامناسب

۲. استفاده نکردن از خشک کن

انجام ندادن مرحله خشک کن دو مشکل اساسی به همراه دارد:

اولا ممکن است با ظروف خیس مواجه شوید را مجبور به دستمال کشیدن و خشک کردن بشقاب ها و کاسه ها کند که یکی از رایج ترین شکایات مصرف کنندگان ماشین ظرفشویی است.

ثانیا استفاده نکردن از این امکان باعث ماندگاری لکه های آب و رسوب روی ظروف شیشه ای هنگام خشک شدن آن ها می شود.

۶ اشتباه رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی که به دستگاه شما آسیب می رساند؟

۳. اشتباهات استفاده از ماشین ظرفشویی، باز نکردن شیر آب گرم قبل از بارگذاری

دقیقا همانند زمانی که می خواهید به حمام بروید ابتدا فرصت می دهید تا آب گرم شده و سپس استحمام می کنید باید برای ماشین ظرفشویی خود نیز به همین ترتیب عمل کنید.

  • دستگاه شما آب مورد نیاز خود را از سینک تهیه می کند.
  • لذا اگر قبل از بارگذاری شیر آب گرم را باز نکنید و فرصت بالا رفتن دما را به آب ندهید چرخه شستشو را آب سرد شروع نموده اید.
  • ۶ اشتباه رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی که به دستگاه شما آسیب می رساند؟
  • بیشتر بخوانید: شیوه رفع بوی بد لباسشویی به چه صورت است؟
  • این بدین معناست که ماشین ظرفشویی به اندازه لازم بهینه نبوده و ظروف بهمان اندازه تمیز نخواهند شد. مخصوصا در فصل زمستان که لوله های آب نیز سرد هستند.

۴. بارگذاری بیش از اندازه دستگاه

قرار دادن همان یک ظرف آخر درون ماشین ظرفشویی در زمان بارگذاری بسیار وسوسه انگیز است اما کار درستی نیست، نه تنها بارگذاری بیش از حد، کثیف ماندن ظروف را در پی دارد، بلکه بازوی اسپری نیز که در پایین دستگاه تعبیه شده نمی تواند کار خود را به درستی انجام دهد.

مخصوصا اگر ردیف پایین با ظروف کاملا پر شده باشند. آب نمی تواند به ظروف بالایی برسد و حتی ممکن است غذایی به جا مانده ظروف پایین را روی ظروف بالاتر پخش کند. حتی ممکن است که ظروف شما در اثر فشار اسپری با یکدیگر برخورد کردهو به آن ها آسیب برسد.

4. بارگذاری بیش از اندازه دستگاه

۵. به جا گذاشتن غذای بیش از حد روی ظروف

کسی نمی گوید که شما باید قبل از گذاشتن ظروف خود در ماشین ظرفشویی آن ها را با دست بشویید، اما غذای به جا مانده بیش از حد روی بشقاب ها می تواند موجب گرفتگی فیلتر شود.

همچنین تکه های غذا می توانند پس از چرخه شستشو دوباره روی ظروف جای گیرند که اینکار در واقع منجر به بی فایده بودن شستشو می شود.

۶ اشتباه رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی که به دستگاه شما آسیب می رساند؟

۶. تمیز نکردن فیلتر ماشین ظرفشویی

یکی از اشتباهات استفاده از ماشین ظرفشویی، تمیز نکردن منظم فیلتر است. اکثر ماشین­ ظرفشویی‌های مدرن دارای فیلترهای دستی هستند که شما ملزم به تمیز کردن منظم آنها می­‌شوید.

اگر هیچ وقت فیلتر ماشین خود را تمیز نکنید، به مرور ماشین شما ممکن است بوی نامطبوع بگیرد. اینکار موجب صدمه به خود ماشین نمی‌شود، اما ممکن است مسائلی را در قبال ورود و خروج نامناسب آب بوجود بیاورد.

نتیجه گیری

آگاهی از اشتباهات استفاده از ماشین ظرفشویی می تواند تا حد زیادی فرآیند شستشوی ظروف را بهبود ببخشد. این کار همچنین به افزایش طول عمر دستگاه زیادی می کند. ماشین ظرفشویی شما هر چقدر هم که از استانداردهای بالایی در ساخت برخوردار باشد، می بایست به شکلی اصولی مورد استفاده قرار گیرد. بنابراین سعی کنید تا حد امکان به توصیه ها و نکات استفاده از ماشین ظرفشویی پایبند باشید و آن ها را در دستور کار خود قرار دهید.

در این مقاله به طور کامل در مورد اشتباهات رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی برایتان توضیحات دادیم و گفتیم که یکسری اشتباهات رایج هستند و شما با اطلاعات و آگاهی بیشتر از آن ها باید سعی کنید که مرتکب نشوبد. همچنین برایتان توضیح دادیم که به کجا مراجعه کنید تا بتوانید ماشین ظرفشویی با کیفیت بخرید تا هم از خریدتان راضی باشید و هم بتوانید از خدمات پس از فروش استفاده کنید. اگر به نمایندگی ما مراجعه کنید و نیاز به تعمیر یا تعویض قطعات داشته باشید خدمات ما در سریع ترین زمان ممکن به شما عرضه می شود.

۶ اشتباه رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی که به دستگاه شما آسیب می رساند؟

تماس با ما

 

 

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.