۵ علت عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی بوش

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

۵ علت عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی بوش چیست؟ تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی بوش یکی از مشکلاتی است که ممکن است برای دستگاه شما و بعد از اتمام برنامه شستشو پیش بیاید. این مشکل در اکثر موارد خیلی جدی نبوده و به راحتی رفع می‌شود و در برخی موارد نیز لازم است تکنسین ماهر برای رفع ایراد پیش امده کمک بخواهید. در این مقاله دلایل و راه حل های معمول رفع مشکل خالی نشدن آب ماشین ظرفشویی بوش را بررسی می‌کنیم.

بیشتر بخوانید:تعمیر ظرفشویی بوش در تهران

۱. گرفتگی مسیر خروج آب ماشین ظرفشویی بوش

متداول ترین علت خالی نشدن آب ماشین ظرفشویی بوش بعد از اتمام فرآیند شستشو، انسداد و گرفتگی مسیر خروج آب است. انسداد مسیر ممکن است در دو محل رخ دهد:

  • گرفتگی فیلتر ماشین ظرفشویی بوش

یکی از دلایل شایع تخلیه نشدن آب در ماشین ظرفشویی بوش گرفتگی فیلتر دستگاه است. بنابراین به عنوان اولین اقدام لازم فیلتر مخزن را بررسی کنید. فیلتر مرکزی و فیلتر مشبک بزرگتر ممکن است به دلیل تجمع چربی و مواد غذایی باقی مانده روی ظروف مسدود شده باشند، فیلتر ها را با احتیاط خارج نموده با آب گرم و ماده شوینده به خوبی تمیز کنید و در جای اولیه قرار دهید. معمولا با این اقدام ساده مشکل خارج نشدن آب از ظرفشویی بوش رفع خواهد شد.

  • گرفتگی لوله تخلیه ماشین ظرفشویی بوش

۵ علت عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی بوش

اگر بعد از تمیز کردن فیلتر مشکل عدم تخلیه آب رفع نشد، دلیل را باید در جای دیگری جستجو کنید. گاهی ممکن است لوله تخلیه ماشین ظرفشویی بوش به دلیل تجمع چربی ها و باقی مانده مواد غذایی مسدود شده باشد، یا پیچ و تا خورده باشد. برای رفع این مشکل ابتدا بررسی کنید که لوله تخلیه پیچ خوردگی نداشته باشد و سپس سعی کنید به آرامی با دست لوله تخلیه فشار دهید، شاید بدین ترتیب گرفتگی رفع شود، چنانچه گرفتگی لوله تخلیه با این اقدام باز نشد لازم است با احتیاط لوله را ابتدا از محل اتصال به سینک یا سیفون و سپس محل اتصال به پمپ تخلیه دستگاه جدا کرده و با آب و مواد شوینده به خوبی شسته و تمیز نمایید تا هر گونه ماده غذایی که در لوله تخلیه گیر افتاده است خارج شود، آنگاه لوله را در محل خود نصب نمایید. قبل از انجام اینکار حتما برق دستگاه را قطع کنید.

انسداد فیلترها و لوله تخلیه ماشین ظرفشویی بوش معمولا به دلیل باقی ماندن مواد غذایی روی ظروف یا استفاده مداوم از برنامه های شستشوی اقتصادی و با مدت زمان کم اتفاق می افتد. در این برنامه ها دمای آب مصرفی زیاد نیست و ممکن است چربی در فیلتر یا لوله تخلیه باقی بماند. برای جلوگیری از این مشکل سعی کنید مواد غذایی باقی مانده روی ظروف را قبل از قرار دادن در ماشین ظرفشویی با استفاده از دستمال تمیز کنید. همچنین گاهی برای شستشو از برنامه های با زمان طولانی و آب داغ استفاده کنید. علاوه بر این بصورت دوره ای فیلتر دستگاه را خارج کرده و تمیز نمایید.

گرفتگی لوله تخلیه ماشین ظرفشویی بوش

۲. خرابی یا نقص در پمپ تخلیه آب ماشین ظرفشویی بوش

چنانچه دلیل خارج نشدن آب از ماشین ظرفشویی بوش انسداد مسیر خروج آب نباشد به احتمال خیلی زیاد پمپ تخلیه دستگاه دچار نقص شده است. پمپ تخلیه که به مخزن دستگاه و لوله تخلیه متصل است در قسمت پایین ماشین ظرفشویی قرار دارد. یک تعیمرکار ماهر ماشین ظرفشویی بوش که به خوبی دستگاه را می‌شناسد قادر به راحت پمپ تخلیه را باز کرده، تعمیر و در صورت لزوم تعویض کند.

۵ علت عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی بوش

راه حل برطرف نمودن علت تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی بوش

برای اینکه بتواند این ایراد را رفع نمایید، می‌توانید با چرخش در پوش فیلتر در جهت عکس عقربه های ساعت قسمت فیلتر را به راحتی باز کنید.

در درون فیلتر یک پوسته قرار دارد، که این قسمت را می‌توانید با کمک یک مسواک و آب به راحتی تمیز کنید و بعد از این مرحله می‌توانید پروانه ی پمپ تخلیه را بررسی نموده و در صورت مشاهده ی انسداد آن را رفع نمایید.

گاهی در اثر خوب تمیز نکردن مواد غذایی از روی ظروف باعث شده باشد که تکه های غذا به قسمت پروانه گیر کرده باشد و در صورتی که این ایراد رفع بشود و دیگر علائمی از گرفتگی پروانه نباشد احتمالا باید اقدام به تعویض قطعه ی پمپ نمود.

اگر مسدود شدن در اثر گرفتگی شیلنگ خروجی باشد می توانید با فشار آب آن را برطرف کنید ولی در مواقعی که در قسمت خروجی فاضلاب این مشکل به وجود آمده باشد می توانید با استفاده کردن از یک مقدار مایع جوهر نمک این مشکل را حل کرد.

راه حل برطرف نمودن علت تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی بوش

سخن پایانی

هر زمان که با پیدایش ایراد علت تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی بوش روبرو شدید بهتر است که کار تعمیرات را به افراد متخصص بسپارید به شما گروه هوم کارا را پیشنهاد می‌دهیم.

زیرا افراد متخصص این کادر با تجربه و با حضور به موقع خود در محل می‌توانند پس از عیب یابی دستگاه ماشین ظرفشویی شما را در کوتاه ترین زمان ممکن عیب یابی نموده و ایرادات پیش آمده را برطرف نمایند.

۵ علت عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی بوش

تماس با ما

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.