۵ علت روشن شدن چراغ نمک ظرفشویی بوش

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

۵ علت روشن شدن چراغ نمک ظرفشویی بوش چیست؟ ماشین ظرفشویی علاوه بر تسهیل فرآیند شستشوی ظروف و دخیره کردن زمان بیشتر برای اعضای خانواده، در مصرف آب نیز صرفه جویی می‌کند. این دستگاه ممکن است پس از مدتی با ایراداتی مواجه شود. از جمله مشکلات رایج این دستگاه می‌توان به روشن شدن چراغ نمک ظرفشویی اشاره کرد که می‌تواند دلایل گوناگونی داشته باشد. در این مقاله به بررسی علت خاموش نشدن سنسور نمک ماشین ظرفشویی و نحوه رفع مشکل پرداخته ایم.

بیشتر بخوانید:تعمیر ظرفشویی بوش در تهران

علت روشن شدن چراغ نمک ظرفشویی

علت روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی موارد زیر است:

  1. باز ماندن درپوش محفظه نمک ظرفشویی
  2. پر بودن بیش از حد محفظه نمک ماشین ظرفشویی
  3. کافی نبودن میزان نمک ریخته شده در محفظه
  4. خرابی سنسور نمک ماشین ظرفشویی
  5. ۵ علت روشن شدن چراغ نمک ظرفشویی بوش
  6. استفاده از نمک بی کیفیت و نامرغوب

با توجه به اهمیت چراغ نمک ظرفشویی، در صورت خاموش نشدن این سنسور می‌باست برای تعمیر ظرفشویی اقدام کنید.

علت روشن شدن چراغ نمک ظرفشویی

علت خاموش نشدن چراغ نمک ظرفشویی

نمک در واقع برای گرفتن میزان سختی آب استفاده شده که در نهایت منجر به شستشوی بهتر ظروف خواهد شد. در مرحله آخر شستشو، نمک موجود در دستگاه که توسط شما و پیش از شروع فرآیند شستشو اضافه شده رزین موجود در ماشین ظرفشویی را شستشو داده و برای دفعات بعدی شستشو آن را احیا می‌کند.

در ادامه به بررسی علت روشن شدن چراغ نمک ظرفشویی و نحوه رفع آن ها پرداخته ایم.

۱. باز ماندن درپوش محفظه نمک ظرفشویی

ممکن است دستگاه شما هیچ ایراد فنی خاصی نداشته باشد و فقط درپوش محفظه نمک را درست نبسته باشید. که با بستن مجدد آن، این مشکل برطرف خواهد شد.

۲. پر بودن بیش از حد محفظه نمک ظرفشویی

استفاده بیش از حد از نمک نه تنها در تمیزتر شدن ظروف تاثیری ندارد، بلکه موجب آسیب به ماشین ظرفشویی و همچنین روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی می‌شود. برای جلوگیری از این مشکل از پر کردن بیش از اندازه محفظه نمک خودداری کنید.

2. پر بودن بیش از حد محفظه نمک ظرفشویی

۳. کافی نبودن میزان نمک ریخته شده در محفظه

گاهی سنسور نمک به دلیل کم بودن میزان نمک موجود در مخزن با روشن شدن چراغ نمک ظرفشویی به شما اخطار می‌دهد تا در مخزن، نمک بیشتری بریزید. اصولا در چنین مواقعی با ریختن کمی نمک بیشتر، چراغ خاموش خواهد شد و مشکلی در امر شستشوی ظروف نیز پیش نخواهد آمد.

۴. خرابی سنسور نمک ماشین ظرفشویی

برخی مواقع علت روشن شدن چراغ نمک ظرفشویی، خرابی و وجود مشکل در سنسور نمک است. اگر سنسور خراب شده باشد یا سوخته باشد، باید برای تعویض این قطعه اقدام کنید.

۵ علت روشن شدن چراغ نمک ظرفشویی بوش

۵. استفاده از نمک نامرغوب

یکی از مواردی که ممکن است باعث روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی شود، استفاده از نمک بی کیفیت و نامرغوب است. برای جلوگیری از ایجاد این مشکل و کدر نشدن ظروف حتما از نمک اورجینال استفاده کنید.

5. استفاده از نمک نامرغوب

جمع بندی

روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی بوش یکی از مسائلی است که به دلایل مختلفی اتفاق خواهد افتاد. ما در این مطلب سعی کردیم که مهم ‌ترین دلایل آن را برای شما نام ببریم و آن‌ها را بررسی کنیم. با رفع این دلایل شما می‌تواند به راحتی چراغ نمک دستگاه را خاموش کنید.

۵ علت روشن شدن چراغ نمک ظرفشویی بوش

البته بهتر است بدانید که ماشین ظرفشویی‌های بوش از جمله با کیفیت‌ترین ماشین ظرفشویی موجود در بازار هستند که می‌توانید آن‌ها را از خانه بوش تهیه کنید و از اورجینال بودن و مرغوبیت آن‌ها مطمئن باشید؛ به همین خاطر می‌توان گفت که گاهی روشن ماندن چراغ نمک دستگاه به علت نقص فنی و خرابی دستگاه نیست و تنها باید در میزان نمک و بستن درپوش مخزن آن دقت کنید.

 

تماس با ما

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.