۵ علت رایج آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی بوش

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

۵ علت رایج آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی بوش چیست؟ برخی از ایرادات موجود که موجب آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی بوش می شوند را خود شما می توانید به راحتی تشخیص داده و رفع کنید. اما برخی دیگر نیازمند عیب یابی و تعمیر توسط تعمیرکار مخصوص ظرفشویی بوش است. برای شناسایی و رفع وارد نشدن آب به ماشین ظرفشویی بوش با هوم کارا تماس بگیرید.

در ادامه رایج ترین دلایل آبگیری نکردن ظرفشویی بوش و راه حل رفع مشکل را بررسی خواهیم کرد. تا پایان ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید:تعمیر ظرفشویی بوش در تهران

مشکل در آبرسانی و تامین آب در ظرفشویی بوش

اولین قدم برای عیب یابی مشکل عدم آبگیری ظرفشویی بوش اطمینان از سلامت سیستم آبرسانی به دستگاه است.

معمولا یک لوله یا سیلنگ آب به همراه یک شیر کنترل وظیفه انتقال آب لوله کشی به ظرفشویی را برعهده دارد.

مطمئن شوید که شیر آب به اندازه کافی باز است و مسیر ورود آب مسدود نیست انسداد توسط رسوبات تاخوردگی پارگی و شکاف شیلنگ باعث عدم آب رسانی به دستگاه می شود.

مشکل در آبرسانی و تامین آب در ظرفشویی بوش

خرابی شیر برقی یا شیر ورود آب در ظرفشویی بوش

اگر مسیر آبرسانی به دستگاه مشکل نداشته باشد و آب با فشار کافی به دستگاه برسد، علت آبگیری نکردن ظرفشویی مشکل در یکی از قطعات خود دستگاه است.

اولین قطعه ای که باید بررسی شود شیر برقی ورود آب به ظرفشویی بوش است. این شیر در پایین ظرفشویی و پشت پنل پایین درب قرار دارد.

برای دسترسی به آن باید پنل جلویی که روی درب سوار است را باز کرده سپی پنل پایین آن را بار کنید. به همین دلیل ارزیابی شیر برقی باید توسط تکنسین ماهر انجام شود.

شیر برقی توسط و برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی کنترل می شود و در مواقع لازم آب را وارد دستگاه می کند. اما اگر شیر برقی خراب شود فیلتر آن مسدود شده یا برق رسانی به آن مشکل داشته باشد به درستی عمل نمی کند و آب ظرفشویی بوش نخواهد شد. شیر برقی معیوب باید تعویض شود.

۵ علت رایج آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی بوش

خرابی شناور یا سوئیچ شناور ماشین ظرفشویی بوش

شناور قطعه ای پلاستیکی در کف ماشین ظرفشویی بوش است که وظیفه تعیین سطح مناسب آب برای شستن ظروف در ظرفشویی را برعهده دارد.

هنگامی که آب وارد دستگاه می شود شناور به همراه آب بالا می آید و زمانی که به حد مشخصی رسید با فعال کردن سوئیچ شناور که در زیر آن قرار دارد به شیر برقی دستور می دهد که آبگیری را قطع کند.

چسبیدن باقیمانده غذا و رسوب املاح اب روی صفحه شناور باعث می شود این قطعه نتواند به درستی وظیفه خود را انجام دهد.

همچنین خرابی سوئیچ شناور یا سیم کشی مربوط به آن می تواند موجب اختلال در ورود آب به ماشین ظرفشویی بوش شود. برای رفع مشکل، شناور و سوئیچ شناور معیوب باید تعویض شوند.

 

خرابی قفل یا میکروسوئیچ درب ماشین ظرفشویی بوش

ایراد دیگری که باعث می شود ظرفشویی بوش پر از آب نشود خرابی قفل یا میکروسوئیچ درب ظرفشویی است. برد کنترلی توسط میکروسوئیچ درب باز یا بسته بودن قفل درب را تشخیص می دهد.

در صورتی که ایرادی در قفل یا میکروسوئیچ درب وجود داشته باشد برد الکترونیکی نمی تواند بسته بودن درب را متوجه شود. بنابراین فرمان آبگیری به شیر برقی ارسال نمی شود. با تعویض میکروسوئیچ می توان این مشکل را رفع کرد.

 

خرابی و انسداد پمپ و بازوهای آبپاش ظرفشویی بوش

خرابی گرفتگی و انسداد پمپ و بازوهای آبپاش نیز می تواند موجب آبگیری نکردن ظرفشویی بوش شود.

پمپ ماشین ظرفشویی دارای دو پروانه است. آب از قسمت بالای این پروانه ها به داخل محفظه ظرفشویی پمپ شده و قسمت پایین آب را به بخش تخلیه انتقال می دهد.

قطعات پلاستیکی یا شیشه شکسته مانع از چرخش پروانه های پمپ شده و این مسئله موجب وارد نشدن آب به ماشین ظرفشویی می شود.

۵ علت رایج آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی بوش

خرابی برد الکترونیکی ظرفشویی بوش

برد الکترونیکی وظیفه ارتباط بین بخش های مختلف دستگاه و ارسال فرمان شروع به کار هر بخش را برعهده دارد. اگر برد الکترونیکی ایراد داشته باشد ارسال فرمان و شروع به کار قطعاتی همچون شیر برقی سوئیچ شناور و سوئیچ قفل درب مختل شده یا برق به آن ها نمی رسد. در نتیجه آبگیری توسط دستگاه انجام نخواهد شد.

معیوب شدن برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی بوش به ندرت اتفاق می افتد و بررسی این قسمت تقریبا آخرین موردی است که باید بررسی شود. برد معیوب قابل تعمیر نیست و باید تعیوض شود.

در این مطلب به بررسی دلایل وارد نشدن آب به داخل ظرفشویی بوش و راه حل رفع این مشکل پرداختیم. برخی از این موارد به دلیل حساسیت بالای ظرفشویی های بوش نیاز به بررسی توسط تعمیرکار حرفه ای دارد. در صورت تمایل به دریافت خدمات تعمیر ظرفشویی بوش می توانید با کارشناسان هوم کارا تماس بگیرید.

۵ علت رایج آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی بوش

تماس با ما

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.