۵ روش برای جلوگیری از لرزش ماشین لباسشویی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

قرار نیست ماشین های لباسشویی در هنگام کار، لرزش های شدیدی داشته باشند و این اتفاق اصلا معمول نیست. بنابراین اگر ماشین لباسشویی شما هنگام کار کردن با لرزش های شدیدی همراه است می توانید این شش نکته را برای حل مشکل خود امتحان کنید.

نکاتی برای جلوگیری از لرزش ماشین لباسشویی

آیا ماشین لباسشویی شما به هنگام کار می لرزد ؟ و اینطور به نظر می رسد که آماده پرتاب به فضا است؟

به طور معمول، لرزش کمی در ماشین لباسشویی در حال کار وجود دارد. اما اگر این لرزش ها فراتر از لرزش های معمولی باشند این نشانه ای از وجود یک مشکل در ماشین لباسشویی است. خوشبختانه ، راه حل این مشکل، ممکن است به سادگی انجام یک تنظیم جزئی در ماشین لباسشویی باشد.

در ادامه مقاله، متداول ترین علت های لرزش ماشین لباسشویی  و همچنین روش هایی که می توانید خودتان این لرزش را کم کنید آورده شده است :

پایه های ماشین لباسشویی را تراز کنید

اولین و شایع ترین علت لرزش ماشین لباسشویی، این است که دستگاه تراز نیست. لوازم خانگی ، به ویژه آن هایی که دارای آب و قطعات متحرک هستند، برای عملکرد صحیح خود به کف و سطح متکی هستند. اگر ماشین لباسشویی شما تراز نباشد ، در هنگام چرخش، درام نیز پایدار نیست. این بی ثباتی در هنگام چرخش درام می تواند منجر به لرزش و ضرب شود.

دو روش آسان برای شناسایی تراز نبودن ماشین لباسشویی وجود دارد. با گرفتن ماشین لباسشویی خود در قسمت بالا و هل دادن آن شروع کنید. اگر ماشین لباسشویی هنگام فشار دادن تکان بخورد ، پایه ها و کف هم سطح نیست.

همچنین می توانید از تراز حباب دستی استفاده کنید که صاف بودن سطحی را تشخیص دهد. تراز حبابی را ابتدا در قسمت جلوی ماشین لباسشویی و سپس در بالای صفحه کنترل قرار دهید.

اگر هرکدام از نتایج تراز حبابی مانند هم نبودند به این معنی است که ماشین لباسشویی تراز نیست، که باید پایه ها را تنظیم کنید. تنظیم سطح شستشو راهی برای تراز کردن دستگاه است.

بیشتر ماشین های لباسشویی دارای پایه های قابل تنظیم جلو و عقب با قابلیت تنظیم خودکار هستند. برای بلند کردن قسمت جلوی ماشین لباسشویی خود از یک قلاب و یک تکه چوب می توانید استفاده کنید. سپس پایه های جلویی را کشیده یا جمع کنید تا قسمت جلویی تراز شود. اگر پایه های پشت خود تراز هستند ، با آچار به آن ها ضربه بزنید تا به آن ها کمک کند تا تنظیم شوند. اگر آن ها به صورت خودکار تراز نیستند، پایه های پشتی را نیز دستی تنظیم کنید. فراموش نکنید که مهره قفل را محکم کنید تا بتوانید ماشین لباسشویی را در جای خود نگه دارید.

بار داخلی ماشین لباسشویی را متعادل کنید

تعادل بار همچنین می تواند نقشی در لرزش ماشین لباسشویی داشته باشد. توازن بار مخصوصاً برای ماشین لباسشویی های درب بالا مهم است اما حتی ماشین لباسشویی های درب از جلو نیز برای چرخش یکنواخت نیز به بار نسبتاً متعادلی نیاز دارند.

وقتی درام ماشین لباسشویی نامتعادل باشد، هنگام چرخش، درام لرزان خواهد شد. این تکان دادن یک نیروی گریز از مرکز ناهموار را اعمال می کند که می تواند کل ماشین لباسشویی را تکان دهد. اگر کل ماشین لباسشویی تکان نخورد، ممکن است درام شروع به ضربه زدن به قسمت داخل کند. برای یک ماشین لباسشویی با بار بالا (یا درب بالا) ، باید اطمینان حاصل کنید که لباس ها تقریباً یکسان در ستون مرکزی توزیع شده اند. به عنوان مثال، حوله ها را به صورت دایره ای بگذارید تا هرگز تعداد حوله بیشتر از طرف دیگر در یک طرف وجود نداشته باشد.

بیشتر بخوانید:مواردی که باید قبل از خرید ماشین لباسشویی به آن ها توجه کرد

اگر فقط یک یا دو مورد لباس برای شست و شو دارید، چند حوله یا پیراهن به آن اضافه کنید تا بار آن یکنواخت شود. برای شستشوی در ماشین لباسشویی های درب جلو، شستشو در شب بهترین گزینه است. فقط یک مورد پارچه یا لباس سنگین را شستشو نکنید، زیرا دچار افتادگی درام در داخل ماشین لباسشویی می شود.

بار کامل تر بهترین است. با هر بار شست و شو، چندین مورد با وزن مشابه را بشویید. و البته سعی کنید از پر شدن بیش از حد لباسشویی خود جلوگیری کنید.

از پد یا بالشتک های کوچک در اطراف ماشین لباسشویی استفاده کنید

بعضی اوقات، ماشین لباسشویی شما مرتعش می شود و هیچ مشکلی در آن وجود ندارد. ماشین لباسشویی ها در هنگام چرخش درام تمایل دارند مقدار کمی لرزش داشته باشند، مخصوصاً در دوره های چرخش با سرعت بالا، که می تواند طبیعی تلقی شود، اما همچنین می تواند به طرز ناخوشایندی سر و صدا داشته باشد یا اشیا در اطراف را بلرزاند.

به همین دلیل، بسیاری از افراد برای کاهش صدا و اثر لرزش های لباسشویی و جلوگیری از لرزش ماشین لباسشویی ، استفاده از لنت یا بالشتک را در کناره های ماشین لباسشویی خود انتخاب می کنند. پدهای ضد لرزش مخصوصی وجود دارد که برای ماشین لباسشویی و سایر وسایل مشابه طراحی شده است.

پدهای خاصی وجود دارد که به زیر پایه های ماشین لباسشویی می روند، به عنوان مثال، غالباً آن ها را پد ضد پیاده روی می نامند ، زیرا مانع از جا به جا شدن ماشین لباسشویی در هنگام  ارتعاش در جای خود می شوند. پدهای چوبی مستطیلی را می توانید به کناره های ماشین لباسشویی خود نیز وصل کنید. این لنت ها ، مانند پنل های صوتی، میزان لرزش ماشین لباسشویی شما را برای سایر اشیا در اطراف و دیوارها کاهش می دهد.

پیچ های حمل و نقل را بردارید

یکی از دلایل تعجب آور لرزش ماشین لباسشویی  پیچ و مهره های حمل و نقل است. پیچ و مهره های حمل و نقل نوعی پیچ و مهره پلاستیکی ناخوشایند است که برای جلوگیری از لرزش درام در داخل لباسشویی در هنگام حمل، نصب می شود.

این پیچ و مهره ها هنگامی که از لباسشویی استفاده نمی شود از درام و اجزای داخلی محافظت می کنند. اما قرار است بعد از نصب ، قبل از اولین استفاده از ماشین لباسشویی، این پیچ و مهره ها برداشته شوند.

ممکن است شخصی فراموش کرده باشد که پیچ و مهره های حمل و نقل را از لباسشویی شما جدا کند. شما می توانید از دو طریق تشخیص دهید که پیچ های حمل و نقل در ماشین لباسشویی وجود دارد. اولین کار این است که در داخل لباسشویی، داخل درام را فشار دهید.

اگر درام تکان بخورد، به این دلیل است که چرخش متعادل و حرکت آزاد است. اگر درام تکان نخورد، احتمالاً پیچ و مهره های حمل و نقل هنوز آن را در جای خود نگه داشته اند، که می تواند باعث لرزش کل لباسشویی نه فقط درام داخل آن، شود. همچنین می توانید به پشت یا کنار یا سمت زیرین ماشین لباسشویی نگاه کنید.

اگر پیچ های پلاستیکی با رنگ روشن را در پایین می بینید، آن ها را بیرون بیاورید. این موارد فقط برای حمل و نقل است و ماشین لباسشویی شما بدون آن ها کمتر می لرزد. اغلب می توانید آن ها را با دست بپیچانید و از جای خود آن ها را خارج کنید. اما در صورت لزوم از استفاده از انبر یا ابزار دیگر نترسید.

کمک فنرها را تعویض کنید

جلوگیری از لرزش ماشین لباسشویی : کمک فنرها را تعویض کنید

سرانجام، آخرین دلیل لرزش ماشین لباسشویی شما، کمک فنرها است. هر ماشین لباسشویی دو تا چهار کمک فنر دارد و مانند ماشین شما میزان حرکتی که به مجموعه منتقل می شود را کاهش می دهد. کمک فنرها باعث تکان خوردن درام بدون تکان دادن بقیه ماشین لباسشویی می شود. اگر هیچ چیز دیگری در حل مشکل لرزش ماشین لباسشویی شما کار نمی کند، ممکن است کمک فنرهای شما خراب شده و نیاز به تعویض داشته باشند.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.