۱۱ علت تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی بوش

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

۱۱ علت تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی بوش چیست؟ علت تمیز نشستن ظروف در ظرفشویی چیست؟ چرا ماشین ظرفشویی تمیز نمیشوره؟ دلیل بد یا کثیف شستن ظرفشویی چیست؟ اگر به دنبال جوابی برای این سوالات هستید، نگران نباشید و تا انتهای این مقاله با هوم کارا همراه باشید.

تمیز نشستن ماشین ظرفشویی باعث بروز چه مشکلاتی می شود؟

قطعا یکی از بدترین مشکلاتی که ممکن است در حین کار با دستگاه ظرفشویی اتفاق بیافتد. شستشوی بد این دستگاه است که علاوه بر آسیب ظروف باعث چند برابر شدن کار مصرف کنندگان می شود. شستشوی نا مناسب ظروف در ماشین ظرفشویی باعث بروز مشکلاتی چون سفیدک زدن ظروف؛ ایجاد خط و خش روی ظروف؛ وجود لکه های غذا روی ظروف، کدر شدن ظرف ها و… می شود. به همین جهت بهتر است در صورت بروز چنین مشکلی هر چه سریع برای رفع علت آن اقدام شود.

بیشتر بخوانید:تعمیر لباسشویی بوش در تهران

علت های تمیز نشستن ظروف در ماشین ظرفشویی

قطعا شایع ترین مشکلاتی که ممکن است در حین استفاده از ماشین ظرفشویی اتفاق بیافتد، شست و شوی کثیف ظروف توسط ماشین ظرفشویی است. تمیز نشستن ظروف در ظرفشویی قطعا به علت های متعددی بستگی دارد. برای مثال ممکن است علت شستن نامناسب ظرف ها در ظرفشویی به دلیل استفاده از شوینده های نامناسب یا خراب شدن برخی از قطعات ظرفشویی باشد که باید جهت رفع این مشکل هر چه سریع تر تعمیر شود. برای اینکه بتوانید مشکل تمیز شسته نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی را رفع کنید، در ابتدا باید شناخت کافی از علت تمیز نشستن ظروف در ماشین ظرفشویی بپردازید. علت تمیز نشدن ظرف ها در ظرفشویی عبارت است از:

 1. استفاده از شوینده نامناسب
 2. خراب شدن جا قرصی ظرفشویی
 3. مشکل در المنت یا سنسور المنت
 4. مسدود شدن سوراخ های بازوی آب پاش
 5. مشکل در موتور ظرفشویی
 6. مشکل در آبگیری
 7. مسدود بودن فیلتر پمپ
 8. خالی بودن مخزن جلادهنده و نمک
 9. چیدمان اشتباه ظروف
 10. سختی زیاد آب منطقه
 11. عمل نکردن مقسم آب

خراب شدن جای مایع و قرص باعث بد شستن ماشین ظرفشویی می شود

علت شسته نشدن تمیز ظرف ها در ماشین ظرفشویی ممکن است به علت خراب شدن جای مایع یا پودر در ماشین ظرفشویی باشد. در تمام ظرفشویی های موجود در بازار مخزن یا فضایی برای ریختن شوینده وجود دارد. اگر شوینده به هر علتی خراب باشد و یا به هر علتی بسته نشود، ممکن است به دلیل نفوذ آب و مواد دیگر باعث خراب شدن شوینده و شسته نشدن تمیز ظرفشویی شود. به همین جهت از سالم بودن جای مایع در ماشین ظرفشویی اطمینان حاصل کنید.

خراب شدن جای مایع و قرص باعث بد شستن ماشین ظرفشویی می شود

خراب شدن المنت و ترموستات باعث کثیف شستن ماشین ظرفشویی می شود.

در مواقعی ممکن است بعد از خارج کردن ظرف ها از ماشین ظرفشویی لکه های سفید رنگ یا سفیدک های کوچکی را روی ظرف مشاهده کنید. عوامل متعددی باعث ایجاد سفیدک روی ظرف ها می شوند اما علت مهم آن ممکن است به دلیل خراب شدن المنت و ترموستات ماشین ظرفشویی باشد. در چنین حالتی آب به درستی گرم نمی شود. گرم نشدن آب در ظرفشویی مانع حل شدن مواد شوینده به دصورت کامل می شود. به همین علت مواد شوینده حل نشده به ظروف می چسبند و باعث ایجاد سفیدک در ماشین ظرفشویی می شوند.

۱۱ علت تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی بوش

اختلال در عملکرد بازوهای آب پاش منجر به تمیز نسشتن ظرفشویی می شود

درون ماشین ظرفشویی قطعه ای تعبیه شده است که باعث پخش شدن آب در دستگاه و شستشوی ظروف می شود. این قطعه با نام بازوی آب پاش در ظرفشویی شناخته می شود. بازوی آب پاش با چرخش خود باعث پخش شدن آب می شود. در صورتی که بازوی آبپاش ماشین ظرفشویی خراب شده باشد، آب به درستی در سراسر ظروف پخش نمی شود و مواد شوینده به ظروف درون دستگاه می ‌چسبد. بنابراین چهارمین علت تمیز نشدن ظرف ها در ظرفشویی ممکن است به دلیل خراب شدن بازو باشد.

اگر سوراخ های بازوی اسپری به شدت مسدود شده است، سعی کنید آن را با دست تمیز کنید. بازوی اسپری در پایین ماشین ظرفشویی قرار دارد و معمولا قالب جدا شدن است یا با باز کردن درپوش آن جدا می شود. از یک خلال دندان برای تمیز کردن سوراخ ها استفاده کنید و سپس بازوی اسپری را زیر آب داغ بشویید.

اختلال در عملکرد بازوهای آب پاش منجر به تمیز نسشتن ظرفشویی می شود

 

اختلال در عملکرد سیستم پمپ آب باعث خوب نشستن ماشین ظرفشویی می شود

علت کثیف شستن ظرفشویی ممکن است به اختلال در عملکرد سیستم پمپ ماشین ظرفشویی ربط پیدا کند. هر ماشین ظرفشویی از سیستمی تشکیل شده است که وظیفه آب رسانی و … را بر عهده دارند. سیستم پمپ از بخش های مختلفی چون تسمه، فن و…تشکیل شده است. اختلال در عملکرد هر یک از قطعات می تواند علت تمیز نشدن ظرف ها در ظرفشویی باشد. در این وضعیت ممکن است لکه های مختلفی روی ظروف ایجاد شود. به همین علت بهتر است از تعمیر کار درخواست کنید تا به بررسی سیستم پمپ بپردازید.

۱۱ علت تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی بوش

مشکل در آبگیری ماشین ظرفشویی

علت تمیز شسته نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی مشکل در آبگیری است. در صروتی که به هر علتی شیر برقی ماشین ظرفشویی خراب شود. آب به اندازه کافی وارد ماشین ظرفشویی نمی شود و به همین علت شستشوی ظروف با کیفیت بالایی انجام نمی شود. همچنین اگر شیر ورودی داشته باشد شیلنگ ورودی خمیدگی یا پارگی داشته باشد، آب به درستی وارد ظرفشویی نمی شود. برای رفع این مشکل باید از تعیمرکار بخواهید تا با بررسی قطعات ذکر شده مشکل تمیز شسته نشدن ظروف در ظرفشویی را هر چه سریع تر حل کند.

مشکل در آبگیری ماشین ظرفشویی

خراب شدن فیلتر یا مشکل در تخلیه ماشین ظرفشویی

یکی از علت های شایع تمیز نشستن ظروف در ماشین ظرفشویی، خراب شدن یا کثیف شدن فیلتر ماشین ظرفشویی است. درون هر ماشین ظرفشویی دو نوع فیلتر وجود دارد که خراب شدن آن ها یا کثیف شدن آن ها باعث خارج نشدن آب های کثیف از ماشین ظرفشویی می شود. وجود آب های کثیف در ماشین ظرفشویی باعث ایجاد لکه در ظرف ها می شود. شما می توانید با تمیز کردن فیلتر تخلیه ماشین ظرفشویی یا تعویض آن، مشکل تمیز شسته نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی را حل کنید.

فیلتر در پایین دستگاه قرار دارد که معمولا توسط یک کلاه چرخان یا جدا شدنی پوشانده شده است. پوشش را بردارید و سپس فیلتر را بردارید. آن را یک شب در سرکه خیس کنید تا رسوبات آن از بین برود و سپس با یک مسواک قدیمی آن را بشویید. برای بهترین نتیجه، فیلتر را هر یا دو ماه یکبار تمیز کنید.

۱۱ علت تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی بوش

تماس با ما

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.