یک ماشین ظرفشویی خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

اکثر ماشین های ظرفشویی مدرن، براساس اصول مشابه عمل می کنند؛ ظروف کثیف داخل قفسه های دستگاه قرار می گیرند و با فواره های آب اسپری می شوند تا چربی ها و ذرات مواد غذایی را حذف کند. پس از اتمام شستشوی ظروف، آب باقیمانده به سیستم تخلیه آشپزخانه باز می گردد. ویژگی های استاندارد، تقریبا در هر نوع ماشین ظرفشویی وجود دارد مانند قفسه های نگهدارنده ی ظروف، سیستم های فوران آب و بازوهای اسپری. با این حال ویژگی های دیگری وجود دارد که می تواند موجب بهبود کارایی شستشوی ظروف شود. در عین حال این ویژگی ها بسیار مناسب می باشند که ارزش هزینه کردن اضافی را دارند.

بازوهای شستشو و جت های اسپری

همه ماشین های ظرفشویی دارای جت هایی هستند که در محل مخصوصی قرار دارند و در طول چرخه شستشو، آب را روی ظروف می پاشند. همچنین سوراخ هایی در بازوهای شستشو وجود دارد که آب را در همه جهات با شدت پرتاب خواهند کرد تا اطمینان حاصل شود که آب به تمام قسمتهای سطح ظروف برسد. یک ماشین ظرفشویی ممکن است یک تا چهار بازوی شستشو داشته باشد. برخی مدلهای دیگر بازوهای شستشو در مرکز قرار دارند که به صورت ردیفی بالا می آیند و چرخش می کنند. این بازوهای شستشو به صورت برج مانند در مرکز قرار گرفته اند که دارای سوراخ های ریزی می باشند و آب را به تمام اطراف فوران می دهد.

چرخه های شستشو

مدلهای مختلف ماشین های ظرفشویی، چرخه های متنوع شستشو را ارائه می دهند. بعضی از افراد تنها ساده ترین روشهای شستشو را به کار می برند بدین معنی که بیشترین استفاده مربوط به چرخه های شستشوی آرام، نرمال و سخت می باشد. با این حال، شما ممکن است علاقمند به استفاده از برنامه های شستشوی اضافی داشته باشید به ویژه برنامه های شستشوی مخصوص قابلمه ها و ماهی تابه ها، چینی های ظریف و ظروف شیشه ای که بهترین نتایج را به ارمغان آورد. اگر شما بخواهید به صورت ویژه ظروف تمیزی را تحویل بگیرید، احتمالا از برنامه شستشوی آرام برای ظروف شیشه ای حساس استفاده کنید و برای ظروفی که واقعا کثیف هستند از یک برنامه ی شستشوی سخت استفاده خواهید کرد. از چرخه های شستشوی پیشرفته می توانید برای تمیز کردن لکه نوشیدنی ها، ظروف شیشه ای ناصاف و باقی مانده ی مواد غذایی استفاده کنید. بنابراین قبل از خرید ماشین ظرفشویی برنامه های شستشویی را که لازم است دستگاه داشته باشد را مشخص کنید، اگر شما به طور معمول همه ظروف را به یک باره داخل ظرفشویی می گذارید، احتمالا نیازی نیست هزینه های اضافی را برای چرخه های شستشوی اضافی پرداخت کنید.

چرخه های ضدعفونی کننده

بسیاری از مدلهای ماشین های ظرفشویی دارای چرخه های ضدعفونی کننده هستند که به تایید بنیاد ملی علوم نیز رسیده است. ماشین های ظرفشویی می توانند آب را ۱۶۰ تا ۱۶۵ درجه فارنهایت (۷۰ تا ۷۵ در جه سانتی گراد) گرم کند، این به اندازه ای گرم است که بتواند کثیفی ظروف را به طور کامل حذف کند و می تواند بسیاری از باکتری های رایج را از بین ببرد. اگر شما صاحب فرزندان کوچک هستید، این چرخه ضدعفونی کننده به شما کمک می کند تا انواع میکروبها را از بین ببرید و ظروفی تمیز و بهداشتی را در هر چرخه شستشو دریافت کنید.

شروع با تاخیر

اگر تاکنون یک ماشین ظرفشویی پر سرو صدا داشته اید، می دانید که بهتر است که آن را در اواخر شب روشن کنیدتا ظروف شما را بشوید. در صورتی که بخواهید مزاحمتی برای خانواده تان ایجاد نکنید، بسیاری از برندهای ماشین ظرفشویی، ویژگی شروع با تاخیر را طراحی و در منوی کنترل قرار داده اند. این ویژگی شستشوی ظروف را به زمان دیگری موکول می کند. به این ترتیب که شما ظروف را در ماشین ظرفشویی بارگذاری و برنامه مورد نظر خود را انتخاب می کنید. پس از آن با فعال کردن گزینه “شروع با تاخیر” و تنظیم مدت زمان مورد نظر، دکمه استارت را می زنید. در این صورت ظروف شما پس از مدت زمانی که تنظیم کرده اید به صورت شسته شده تحویل شما خواند شد.

بیشتر بخوانید:دلیل داغ شدن بدنه یخچال

شستشوی نیم بار

همه ما می دانیم که بارگیری ماشین ظرفشویی کمتر از ظرفیت دستگاه، اتلاف انرژی و آب را به همراه خواهد داشت. اما با چرخه شستشوی نیم بار، شما هنوز هم می توانید مقدار کمتری از ظروف را با مقدار مناسب آب تمیز کنید. این ویژگی بسیار مفید است، زیرا گاهی اوقات امکان بارگذاری کامل ماشین ظرفشویی وجود ندارد. به عبارتی دیگر ماشین ظرفشویی متناسب با میزان ظروف بارگذاری شده، آب و شوینده مصرف خواهد کرد.

سنسورهای هوشمند تشخیص سطح کثیفی

ماشین های ظرفشویی به خودی خود در تمیز کردن ظروف عالی نیستند، اما ویژگی های دقیق می تواند یک شستشوی بی نقص را به ارمغان آورد. با سنسورهای هوشمند، ماشین ظرفشویی به طور خودکار سطح کثیفی را تشخیص می دهد که میزان آب و مواد شوینده لازم را برای شستشوی آنها تنظیم می کند. اگر ظروف بیش از حد کثیف باشند، ماشین ظرفشویی شدت پرتاب آب را افزایش خواهد داد تا به صورت دقیق تمیز شوند. اگر ظروف خیلی کثیف نباشند، ماشین ظرفشویی یک چرخه شستشوی کوتاه را برای آن در نظر می گیرد و در هزینه های آب و انرژی شما صرفه جویی خواهد کرد. با استفاده از این سیستم بسیار کارآمد، یک خانواده می تواند سالانه تا ۶۰۰ گالن آب را ذخیره و صرفه جویی کند.

قفسه های انعطاف پذیر

بدون قفسه های قابل تنظیم، شستشوی ظروف بزرگ و کاسه ها می تواند یک چالش واقعی باشد اما اگر قفسه های ماشین ظرفشویی قابل تنظیم باشند می توانید از حداکثر فضا برای بارگذاری ظروف خو استفاده کنید و اطمینان حاصل خواهید کرد که آب به تمام سطوح ظروف خواهد رسید. بسیاری از ماشین های ظرفشویی امروزی به راحتی می توانند مورد استفاده قرار بگیرند و قفسه های آنها کاملا انعطاف پذیر می باشند. ایجاد فضای بیشتر، بارگذاری ظروف را برای شما بسیار آسانتر خواهد کرد و در وقت و هزینه های خود صرفه جویی خواهید کرد.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.