0855e920-a51d-4375-8b0d-76e973b46b0a

کد خطا ماشین لباسشویی ال جی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

 ارور OE ماشين لباسشویی ال جی 

اين ارور ماشین لباسشویی ال جی نشان دهنده عدم تخلیه آب توسط دستگاه است.

راه حل:

 •  ابتدا شلنگ تخليه آب را بررسی کنيد. به اين صورت که ماشين لباسشویی را به سمت جلو کشيده، شلنگ تخليه ای که از پشت آن به سمت لوله ی فاضلاب منزل رفته است را مورد بررسی قرار دهيد، که گره خوردگی يا گرفتگی نداشته باشد. درصورت پيدا کردن مشکل و برطرف کردن آن، از برنامه Spin دستگاه استفاده کنيد تا آب تخليه شود و مطمئن شويد که ارور OE ديگر روی صفحه نمايش نشان داده نمی شود.  مشکل از پمپ تخليه هم می تواند باشد. برای بررسی پمپ تخليه ابتدا فيلتر آن را که قسمت جلوئی و پائين دستگاه وجود دارد را باز کنيد و کاملا تميز کنيد.
 • اگر پمپ تخليه معيوب باشد صدای آن در حين انجام کار به گوش نمی رسد و یا با صدای خرخر غیرعادی کار میکند. برای بررسی اين موضوع برنامه spin را انتخاب کنيد، Start را بزنيد تا دستگاه شروع به کار کند در واقع شروع به چرخش و تخليه کند، بعد از اينکه دستگاه شروع به کار کرد اگر صدای یکنواخت و عادی پمپ تخليه را شنيديد، نشان دهنده اين است که پمپ تخليه شروع به کار کرده و سالم است. در غير اينصورت پمپ تخليه معيوب شده و بايد تعويض گردد.
 • خرابی برد دستگاه هم می تواند دليلی برای ديده شدن اين ارور باشد. همانطور که مشخص است برد کنترل الکترونیکی ولتاژ مورد نیاز برای راه اندازی پمپ تخلیه را تامین میکند. اگر برد الکترونیک معیوب باشد قادر به تامین این ولتاژ نخواهد بود و در نتیجه ارور OE در ماشین لباسشویی ال جی شما ظاهر می شود. در این حالت برد الکترونیک باید توسط تعمیرکار با تجربه لباسشویی ال جی مورد بازدید و بررسی قرار گیرد.

ارور IE ماشین لباسشویی ال جی

اين ارور نشان دهنده اين است که آب ورودی دستگاه با مشکل مواجه شده است.

راه حل: برای عيب يابی اين ارور بايد موارد زير را بررسی کنيد:

 • شير آب ورودی منزل را بررسی کنيد تا به صورت کامل باز باشد.
 • شلنگ ورودی آب را بررسی کنيد که گره خوردگی و يا آسيب ديدگی نداشته باشد. درصورت آسيب ديدگی شلنگ حتماً بايد تعويض گردد.
 • شير برقی ماشين لباسشويی را مورد بررسی قراردهيد، اگر شير معيوب شده باشد بايد تعويض گردد.
 • فيلتر تصفیه ورودی آب و صافی شير برقي را مورد بررسی قرار دهيد که با مواد معدنی و رسوبات مسدود نشده باشد.
 • اگر هيچکدام از موارد بالا مشکل نداشتند، مشکل می تواند از برد الکترونیک دستگاه باشد.
ارورهای لباسشویی ال جی

 ارور CL ماشين لباسشویی ال جی

 کد خطای CL در لیست ارورهای ماشین لباسشویی ال جی مربوط به فعال بودن قفل کودک می باشد.
برای غير فعال کردن قفل کودک از دفترچه راهنمای دستگاه استفاده کنيد.
درصورتی که صفحه نمایش و کلید های پنل لباسشویی ال جی شما لمسی (تاچ) باشد، امکان خرابی برد دیسپلی (خرابی فلت ها) و برد کنترل اصلی نیز وجود دارد.

 ارور LE  ماشين لباسشویی ال جی

ارور LE ماشین لباسشویی ال جی نشان دهنده اين است که موتور دستگاه قفل شده است یا ولتاژ اشتباه به آن می رسد. وجود بار سنگين در داخل مخزن با توجه به فشاری که به موتور می آورد؛ می تواند علت بروز اين ارور باشد.

مواردی که بايد مورد بررسی قرار گيرند:

 • سيم کشی موتور: سیم کشی موتور را از سوکت های متصل به برد اصلی تا سوکت های منتهی به موتور بررسی کنید.
 • استاتور و روتور : مقدار اهم سیم پیچی ها را اندازه بگیرید یا به صورت مستقیم از روتور و استاتور تست بگیرید.
 • سنسور تشخیص دور: مقدار اهم پایه های سنسور را با اهم متر اندازه بگیرید و در صورت خرابی آن را تعویض کنید.
 • برد الکترونیک: وظیفه راه اندازی موتور و دریافت سیگنال های مربوط به تشخیص دور موتور بر عهده ی برد الکترونیک می باشد. بنابراین در صورت مشاهده ارور SE(5E)_LE، حتما برد الکترونیک توسط متخصص بررسی شود.
ارورهای ماشین لباسشویی ال جی

ارور UE ماشین لباسشویی ال جی

این ارور لباسشویی ال جی به دلیل عدم تعادل در بار مخزن لباسشويی می باشد. عواملی که باعث بروز اين ارور می شوند:

 •  روتور،استاتور، سنسور، برد کنترل

در صورتیکه مشکل از موارد بالا نباشد، معيوب بودن روتور استاتور يا تاخو و يا برد کنترل اصلی دستگاه هم می تواند علت بروز ارور UE باشد. در این صورت می توانید برای برطرف کردن ارور UE ماشین لباسشویی ال جی خود با مرکز تعمیرات لباسشویی ال جی 02122881113 تماس بگیرید. 

 •  تراز نبودن ماشين لباسشويی

ارور UE می تواند به دلیل تراز نبودن ماشين لباسشويی هم نشان داده شود. حتماً دقت داشته باشيد که دستگاه به صورت کامل تراز باشد. برای تراز کردن دستگاه کافیست پایه های جلویی لباسشویی را با باز یا بسته کردن تنظیم کنید.

 •  ميزان بار کم

لباس ها بايد به طور يکنواخت در دیگ ماشين لباسشويی قرار بگيرند. زمانيکه ميزان لباس ها کم باشد در طول چرخه شستشو به هم گره می خورند و باعث عدم تعادل در دیگ ماشین لباسشویی می شوند.
راه حل: ميزان لباس ها را به مقدار مناسب برسانيد و آن ها را به صورت يکنواخت در مخزن پخش کنيد و چرخه شستشو را دوباره آغاز کنيد.

 •  وجود لباس های سنگين و یک قواره

برای مثال زمانيکه لباس هايی با جنس جين که سنگين هستند به همراه تيشرت ها که سبک هستند را با هم داخل مخزن برای شستشو قرار می دهيد، هرکدام از اين دو دسته لباس در طول چرخه شستشو در يک طرف مخزن جمع می شوند و باعث ايجاد عدم تعادل در مخزن می شوند.
راه حل: لباس را به صورت يکنواخت در مخزن پخش و چرخه شستشو را دوباره آغاز کنيد.

نکته: شستن پتو، پرده و از اين قبيل الیاف سنگين هم به دليل عدم پخش شدن يکسان در مخزن می توانند باعث بروز ارور EU شوند.

 ارور dE ماشين لباسشویی ال جی

اين ارور نشان دهنده اين است که درب دستگاه قفل نمی شود يا برد الکترونیک قادر نیست درب را قفل شده تشخيص دهد.
درصورت بروز ارور dE ابتدا ماشین لباسشویی را خاموش کنید و پس از یک دقیق روشن کنید درب لباسشویی را یک بار باز و بسته کنید و از بسته شدن درب اطمینان حاصل کنید سپس مجددا برنامه ای را انتخاب و استارت کنید.

اگر مشکل برطرف نشد و باز هم ارور dE در نمایشگر ظاهر شد موارد زیر باید مورد بررسی قرار گیرند:

 •  ميکرو سوئيچ درب:

واشر دور درب را باز کرده و میکروسوئیچ را از بدنه جدا کنید. دو پایه از میکروسوئیچ که بیشترین اهم را نسبت به یکدیگر دارند؛ بوسیله نوک دم باریک به هم وصل کنید(حتما به کمک اهم متر مقدار اهم پایه ها اندازه گیری شود). حال لباسشویی را روشن کرده و استارت را بزنید. اگر مرحله شستشو آغاز شد و ارور dE ظاهر نشد، مشکل از میکرو سوئیچ درب است و باید تعویض شود.

 •  برد کنترل :

پیغام بسته بودن درب از طریق فیدبک میکروسوئیچ به برد کنترل ارسال میشود اگر برد کنترل خراب باشد و نتواند بسته بودن درب را تشخیص دهد کد خطای dE داده میشود. بنابراین می بایست جهت تعمیر یا تعویض برد الکترونیک اقدام شود.

 •  لولای درب :

یکی دیگر از دلایلی که باعث میشود تا زبانه درب نتواند با میکرو سوئیچ درگیر شود لولای درب است.در صورت شکستن لولای درب آنر را تعویض کنید. اگر پیچ های آن شل شده باشد آن ها را سفت کنید.

 •  اتصالات و سيم کشی : 

به کمک مولتیمتر مسیر سیم های خروجی از برد کنترل را تا میکروسوئیچ بررسی کنید و محل اتصال کالکتور ها را چک کنید.

 •  لاستيک دور درب :

اگر لاستیک یا واشر دور درب بیش ازحد خشک شود یا جسمی به لبه های بیرونی آن چسبیده باشد ،مانع بسته شدن کامل درب می شود و لباسشویی ارور dE می دهد.

 • زبانه درب :

زمانی که درب لباسشویی را می بندید، زبانه درب با زبانه متحرک میکروسوئیچ درگیر میشود و باید حتما کمی آن را جابجا کند تا میکرو سوئیچ بتواند عمل کند و قفل شود. اگر زبانه درب بشکند یا تغییر حالت دهد به گونه ای که نتواند زبانه میکروسوئیچ را جابجا کند میکروسوئیچ قفل نمیشود و پیغام dE ظاهر میشود. در این صورت زبانه درب باید تعویض شود تا مشکل برطرف گردد. برای مطالعه ی بیشتر کلیک کنید

 ارور sud ماشين لباسشویی ال جی

اگر دستگاه تشخيص دهد که مقدار مواد شوينده بيش از حد لازم است، کد خطای sud را نشان می دهد و زمان چرخه شستشو اضافه می شود. اگر مقدار مواد شوينده خيلی بيشتر از حد نرمال باشد، دستگاه پس از نمايش اين ارور برای جلوگيری کردن از نشتی متوقف می شود.

راه حل: هيچ وقت بيشتر از حد تعيين شده از مواد شوينده استفاده نکنيد.در انتخاب مواد شوینده نیز دقت کنید .از مواد شوینده تاریخ مصرف گذشته و نا مرغوب استفاده نکنید.

ارور CE ماشين لباسشویی ال جی

اين ارور نشان دهنده اين است که احتمالا در موتور اتصال کوتاه به وجود آمده است. همچنين مي تواند به عنوان يک ارور عمومی نشان دهنده يک مشکل در دستگاه باشد.

راه حل: برای رفع اين ارور لباسشویی ال جی، دستگاه را چند دقيقه از برق بيرون کشيده و مجدداً به برق وصل کرده و استارت کنید اگر اين ارور را دوباره مشاهده کرديد، برای رفع آن با ما 02122881113 تماس بگيريد.

ارور CD ماشين لباسشويی ال جی 

اين ارور يک پيغام عمومی به معنای تمام شدن چرخه خشک کن دستگاه می باشد، بعد از ديدن اين ارور لباس ها را که خشک شده اند از دستگاه خارج کنيد و ماشين لباسشویی را خاموش کنيد.

ارور EE ماشين لباسشویی ال جی

اين ارور نشان دهنده اين است که EEPROM يا برد کنترل اصلی معیوب می باشد.
در صورت مشاهده اين ارور بايد عيب يابی و تعمیر آن را به تعميرکار متخصص ماشين لباسشويی بسپاريد چونکه تعمير و‌عیب یابی برد يک تعمير کاملاً تخصصی و حساس می باشد.

ارور لباسشویی ال جی

ارور FE ماشین لباسشویی ال جی

ارور ماشین لباسشویی ال جی

یکی دیگر از ارورهای ماشین لباسشویی ال جی FE می باشد که نشان می دهد آبگيری ماشين لباسشويی بيش از اندازه معمول انجام شده است. يعنی آب بيشتر از مقدار نرمال وارد مخزن لباسشويی شده است. مواردی که درصورت بروز اين ارور بايد بررسی شوند شامل موارد زیر می باشد.

بعد از بستن شير ورودی آب موارد زير را بررسی کنيد:

 • هيدرواستات، منبع و شلنگ آن بررسی کنید.
 • اتصالات و سيم کشی مربوطه را بررسی کنید.
 • برد کنترل اصلی دستگاه را چک کنید.

 ارور tE ماشين لباسشویی ال جی 

اين ارور نشان دهنده اين است که سنسور المنت يا خود المنت ( هيتر ) معيوب شده است. اين مشکل يک مشکل تخصصی می باشد و عيب يابی و تعمير آن را بايد به تعمیرکار متخصص ماشين لباسشویی سپرد.

برای عیب یابی و رفع ارور tE موارد زیر باید بررسی شود:

 • المنت (هيتر) را تست کنید و اهم آن را اندازه بگیرید اگر مقدار اهم اندازه گیری شده مناسب نبود و یا المنت اتصال کوتاه بود، المنت باید تعویض شود.
 • ترميستور( سنسور المنت) بررسی شود.
 • اتصالات و سيم کشی مربوط به هیتر، سنسور و برد چک شود.
 • برد کنترل اصلی دستگاه بررسی شود.

 ارور PE ماشين لباسشویی ال جی

اين ارور نشان دهنده اين است که سنسور تشخيص سطح آب به درستی عمل نمی کند و یا برد کنترل قادر به تشخیص مقدار صحیح آب ورودی نیست.

مواردی که بايد مورد بررسی قرار بگيرند:

 •  هيدرواستات ،منبع و شلنگ آن را بررسی شود.
 •  اتصالات و سيم کشی مربوطه را بررسی شود.
 •  برد کنترل اصلی دستگاه را بررسی شود.
 •  شیربرقی ورودی آب و صافی آن چک شود.
 •  شیرورودی آب شهری را بررسی شود.
 •  شلنگ ورودی آب در پشت دستگاه بررسی شود تا عاری از هرگونه گره خوردگی وانسداد باشد.

 ارور AE ماشين لباسشویی ال جی

ارور AE در لیست ارورهای ماشین لباسشویی ال جی مربوط به وجود نشتی در دستگاه می باشد. برای حل اين موضوع بايد تمامی مجاری آب را پس از کشيدن دستگاه از برق بررسی کنيد. منظور از مجاری، تمام قسمت هایی از ماشین لباسشویی می باشد که با آب در ارتباط اند. در واقع آبریزی و نشتی دلایل مختلفی دارد. برای عیب یابی قطعات زیر باید بررسی و بازدید شوند:

ارور لباسشویی ال جی
 • مخزن یا پوسته دیگ
 • بلبرینگ و کاسه نمد
 • پمپ تخلیه و پوسته آن
 • فیلتر پمپ تخلیه
 • شیر برقی ورودی آب
 • جاپودری
 • شلنگ ها و اتصالات داخلی
 • لاستیک دور درب
 • واشر آب بندی المنت و سنسور المنت
 •  منبع هیدروستات و شلنگ متصل به آن

درصورت بروز نشتی در لباسشویی، آب در قسمت کف دستگاه جمع می شود. در این حالت سنسور(سوئیچ) آبریزی که در کف نصب شده است عمل کرده و برای جلوگیری از ادامه آبریزی، لباسشویی متوقف شده و پیغام AE از سوی برد صادر میشود. البته یکی دیگر از دلایل این ارور، خرابی برد و یا سنسور آبریزی نیز میتواند باشد.

توجه: پیداکردن علت نشتی در اکثر موارد نیازمند باز شدن پنل های جلویی، بالایی و پشتی دستگاه میباشد و برطرف کردن آن امری کاملا تخصصی و حساس است. بنابراین درصورت مواجه شدن با این ارور بدون داشتن نگرانی و استرس با مرکز تعمیرات لباسشویی ال جی تماس بگيريد 22881113-021 تا کارشناسان ما در اسرع وقت در محل شما حضور یابند.

 ارور PF ماشین لباسشویی ال جی

ارور PF بیانگر اعمال ولتاژ نامناسب به بخش تغذیه برد کنترل می باشد.
گاهی ممکن است در اثر نوسان یا قطع و وصل شدن برق ورودی این ارور نمایش داده شود که با یک بار خاموش و روشن کردن دستگاه مشکل برطرف میشود. اما اگر با این کار ارور برطرف نشد، در اثر نوسانات برق به برد کنترل آسیب جدی وارد شده است و دستگاه حتما باید توسط تکنسین متخصص بازدید شود.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.

درخواست تعمیرات و نصب فوری

سایر مطالب وبلاگ هوم کارا

لت بسته نشدن درب یخچال

علت بسته نشدن درب یخچال

از رایج‌ترین مشکلات گزارش شده، بسته نشدن درب یخچال است. این مسئله باعث بروز مشکلاتی می‌شود. این موارد عبارتند از: فساد مواد غذایی درون یخچال، آسیب به کمپرسور یخچال، برفک

مطالعه مقاله »