چگونه ماشین ظرفشویی بوش را ریست کنیم؟

چگونه ماشین ظرفشویی بوش را ریست کنیم؟

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

یکی از راهکارهای رهایی بخش از خطاهای لوازم برقی؛ ریست کردن آن است که ظرفشویی های بوش نیز از این قاعده مستثنی نیستند و شاید سوال برایتان پیش آید که نحوه ریست ماشین ظرفشویی بوش، به چه صورت است. در ادامه همراه هوم کارا باشید تا به سوالاتی همچون چه زمانی ماشین ظرفشویی بوش را ریست کنیم؟ جواب دهیم. همچنین در بخش نظرات می‌توانید، نظر خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

بیشتر بخوانید:تعمیر ظرفشویی بوش در تهران

خلاصه ای از طریقه ریست ماشین ظرفشویی بوش

کاربران گرامی هوم کارا، برای اینکه وقت کمتری از شما بگیریم، در این قسمت خلاصه ای از طریقه ریست ماشین ظرفشویی بوش را مطرح کرده ایم.

چگونه ماشین ظرفشویی بوش را ریست کنیم؟

چه زمانی ماشین ظرفشویی بوش را ریست کنیم؟

ممکن است از خود بپرسید که دقیقا چه زمانی باید ماشین ظرفشویی بوش خود را ریست کنید. زمانی که دستگاه به طور ناگهانی متوقف شود یا در برخی موارد دکمه های دستگاه به درستی کار نمی‌کنند یا مشکل سطحی دیگری وجود دارد. همچنین ممکن است هنگام شستن ظروف توسط متشین برق ساختمان قطع شود. در این مرحله اکثر ماشین های ظرفشویی معمولا دچار مشکل می‌شوند. خوب است بدانید که این مشکلات و اشکالات را می‌توان با انجام یک تنظیم مججد به طور کامل برطرف کرد.

چه زمانی ماشین ظرفشویی بوش را ریست کنیم؟

ماشین ظرفشویی؛ مانند دستگاه های الکترونیکی جدیدتر مانند لباسشویی و یخچال، به گونه ای برنامه ریزی شده است که خطاها را در نمایشگر دستگاه نشان دهد و در صورت بروز مشکلات شروع به اطلاع رسانی کند. بسیاری از این خطاها تنها با تنظیم مجدد ماشین ظرفشویی بوش قابل حل هستند. به طور کلی یکی از بهترین کارها برای رفع خطاهای آنلاین و نقص های جزئی ریست کردن دستگاه است. این فرآیند معمولا با فشردن چند دکمه به صورت همزمان انجام می‌شود و تمامی خرابی های دستگاه را تا حد زیادی برطرف می‌کند.

 

نحوه ریست ماشین ظرفشویی بوش

ماشین های ظرفشویی به نحوه های مختلفی ذیست می‌شوند و برخی از آن ها با دکمه ریست هستند و برخی دیگر چنین دکمه ای ندارند و از طریق دیگری ریست می‌شوند که در ادامه همراه هوم کارا باشید تا به این موارد بپردازیم. همچنین می‌توانید در بخش نظرات، نظر خودتان را درباره ریست کردن ماشین ظرفشویی بوش با ما در میان بگذارید:

  1. نحوه ریست ظرفشویی بوش با استفاده از دکمه ریست
  2. طریقه ریست ظرفشویی بوش بدون دکمه ریست

نحوه ریست کردن ظرفشویی بوش با استفاده از دکمه ریست

همانطور که از عنوان این قسمت پیداست، باید در ماشین ظرفشویی خود به دنبال کلمه reset بگردید. این دکمه معمولا بر روی پنل اپراتور ماشین های ظرفشویی بوض نصب می‌شود. اگر این دکمه را پیدا کردید، با نگه داشتن آن به مدت ۳ ثانیه ماشین ظرفشویی شما ریست می‌شود و دستگاه شما هر مشکلی داشته باشد حل می‌شود.

نحوه ریست کردن ظرفشویی بوش با استفاده از دکمه ریست

طریقه ریست کردن ظرفشویی بوش بدون دکمه ریست

یکی از مشکلاتی که برخی از کابران با آن مواجه هستند، این است که نمی‌توانند دکمه ریست ظرفشویی بوش را پیدا کنند یا نمی‌دانند چگونه دستگاه خود را ریست کنند. به طور کلی ماشین های ظرفشویی بوش در مدل های قدیمی خود دکمه ریست ندارند و باید راه حل ریست دیگری را در نظر بگیرید. بهترین راه حل ریست دیگری را در نظر بگیرید. بهترین را حل برای این مدل ماشین ظرفشویی، قطع برق است. برای رفع کدهای خطا ماشین ظرفشویی بوش و مشکلات آن با کمک قطع برق، باید این روش را دنبال کنید:

  • ابتدا دستگاه را با دکمه خاموش یا روشن، به طور خاموش کنید.
  • دو شاخه برق را از پریز برق بیرون بکشید تا دستگاه به طور کامل از برق جدا شود.
  • در صورتی که به پریز برق ماشین دسترسی ندارید، می‌توانید فیوز برق اتاق یا آشپزخانه را قطع کنید.
  • حدود ۱ تا ۱۵ دقیقه دستگاه را در همین وضعیت نگه می‌دارید. البته برخی مدل های بوش تنها به ۵ دقیقه زمان نیاز دارد که در این وضعیت بماند.
  • مجدد کابل برق ماشین ظرفشویی را به پریز متصل می‌کنیم.
  • دکمه پاور برای مدت ۳۰ ثانیه نگه می‌داریم.

چگونه ماشین ظرفشویی بوش را ریست کنیم؟

برخی از مدل های ماشین ظرفشویی بوش با راهکارهای بالا قابل ریست کردن نیستند. چون کارخانه روش دیگری را به صورت پیش فرض برای ریست کردن برخی مدل ها در نظر دارد. این روش ریست کردن با نگه داشتن ۳ دکه عملیاتی می‌شود. قبلا هم گفتیم که این مدل ریست کردن ماشین ظرفشویی معمولا برای مدل های قدیمی بوش کابردی است. برای ریست ظرفشویی بوش در مدل های قدیمی می‌توانید با نگه داشتن دکمه های استارت، کنسل و تخلیه برای ۳ ثانیه این کار انجام دهید.

چگونه ماشین ظرفشویی بوش را ریست کنیم؟

تماس با ما

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.