چگونه از بور شدن لباس مشکی جلوگیری کنیم؟

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

چگونه از بور شدن لباس مشکی جلوگیری کنیم؟ معمولا شستشوی لباس مشکی برای افراد به دغدغه تبدیل می‌شود. رنگ مشکی در تمام دوره های محبوب و پرطرفدار است؛ زیرا وقار خاصی به ظاهر فرد می‌دهد. البته شیک بودن و وقار رنگ مشکی، به شدت رنگ آن نیز وابسته است. شستشوی لباس مشکی باید طوری باشد که به بور شدن آن منجر نشود.

در این مقاله تصمیم داریم نکات پیرامون شستشوی رنگ مشکی را بیان کنیم تا از رنگ و رو رفتگی و بوری لباس خود تا حد امکان جلوگیری نمایید. همچنین ۲ روش موثر و ساده برای رفع بوری لباس مشکی بیان خواهیم کرد امیدواریم مطالبی که در ادامه ذکر می‌شود در جلوگیری از بور شدن و برگرداندن رنگ لباس مشکی برای شما عزیزان مفید واقع شود.

بیشتر بخوانید:تعمیر ظرفشویی بوش در تهران

راهکارهای برگرداندن رنگ لباس مشکی و رفع بوری آن

به نظر می‌رسد اکثر افرادی که به این صفحه وارد شده‌اند به دنبال روشی برای رفع بوری لباس مشکی هستند. پس علی‌ رغم این که پیشگیری بهتر از درمان است، ما ابتدا به دو روش برای برگرداندن رنگ لباس مشکی اشاره می‌کنیم؛ سپس به سراغ راهکارهایی می‌رویم که در جلوگیری از بوری لباس موثر هستند و نکاتی را پیرامون این موضوع بیان خواهیم کرد. با ما باشید.

راهکارهای برگرداندن رنگ لباس مشکی و رفع بوری آن

استفاده از قهوه برای برگرداندن رنگ لباس مشکی

رنگدانه‌های قهوه برشته شده، بسیار قوی و پررنگ هستند. اگر دقت کرده باشید لکه قهوه روی لباس‌های روشن به سختی و با مشقت پاک می‌شود. ما می‌توانیم از این خصوصیت در جهت مثبت استفاده کنیم و آن را در رفع بوری لباس مشکی به کار گیریم. برای این کار دو فنجان قهوه تازه و غلیظ حاضر کنید.

چگونه از بور شدن لباس مشکی جلوگیری کنیم؟

اگر لباس شما سنگین یا بزرگتر است، می‌توانید مقدار قهوه را بیشتر کنید. در یک تشت مقداری آب ولرم بریزید و فنجان‌های قهوه را با آب مخلوط کنید. حالا لباس مشکی را در تشت قهوه قرار دهید و دقت کنید که محلول به همه جای لباس برسد. حالا ۲۰ تا ۳۰ دقیقه صبر کنید. لباس را بدون آبکشی از تشت خارج کنید و اجازه دهید خشک شود. پس ار خشک شدن، می‌توانید آن را به صورت ملایم آب‌کشی کنید.

استفاده از رنگ لباس پودری برای رفع بوری لباس مشکی

رنگ‌های پودری پارچه در بازار موجود هستند. می‌توانید رنگ مشکی آن را تهیه کنید و طبق دستورالعمل روی بسته از آن استفاده کنید. پودر را باید در آب حل کنید و لباس را در آن قرار دهید. توجه کنید تشت به قدر کافی بزرگ باشد تا بتوانید لباس را کامل در آن پهن کرده و همه قسمت‌های آن را به یک اندازه در معرض رنگ قرار دهید.

استفاده از رنگ لباس پودری برای رفع بوری لباس مشکی

نکات مهم شستشوی لباس مشکی برای جلوگیری از بوری

طبق معمول همیشه، پیشگیری از یک مشکل به مراتب راحت تر از حل آن است. پس بهتر است شستشوی لباس مشکی همراه با رعایت یک سری نکات خاص باشد تا بعدا مجبور به رفع بوری لباس مشکی نباشیم.

لباس مشکی را با ماشین لباسشویی نشویید

حتی اگر روی لیبل ذکر شده باشد که قابل شستشو در ماشین لباسشویی است شما آن را با دست بشویید تایم زیاد شستشو آب گرم و حرارت زیاد ماشین رخت شویی، منجر به تغییر رنگ لباس مشکی و بور شدن آن خواهد شد. لباس مشکی را با دست و در آب بشویید و زیاد از حد آن را چنگ نزنید تا رنگ آن ثابت بماند.

چگونه از بور شدن لباس مشکی جلوگیری کنیم؟

لباس مشکی را بیش از حد نشویید

بهتر است در فصول گرم سال لباس مشکی تم غالب ظاهری شما نباشد. زیرا دراین صورت نیاز به شستشوی لباس مشکی بیش از پیش حس می‌شود. به طور کلی سعی کنید لباس های مشکی را فقط در صورت لزوم بشویید و این کار را بی مورد تکرار نکنید. لباس هرچه کمتر شسته شود، ثبات رنگ بیشتری خواهد داشت. می‌توانید برای اطمینان بیشتر و جلوگیری از بوری، شستشوی لباس مشکی را به خشکشویی بسپارید.

چگونه از بور شدن لباس مشکی جلوگیری کنیم؟

لیبل راهنمای هر لباس را مطالعه فرمایید

هر لباس لیبل راهنما برای شستشو دارد که در آن توضیح داده شده که لباس باید با دست شسته شود یا خیر، آب با چه دمایی برای شستشو نیاز دارد و از چه نوع شوینده ای باید استفاده شود. حتما این راهنما را مطالعه کنید تا در شستشوی لباس مشکی به شما کمک کند. در مورد لباس هایی مثل کت و شلوار یا مانتوهای سنگین اداری، بهتر است این کار توسط خشکشویی انجام شود.

از شوینده مناسب استفاده کنید

برای شستشوی لباس مشکی و جلوگیری از بور شدن آن، هرگز آن را با پودر لباس‌شویی نشویید. پودرهای لباس‌شویی معمولا آنزیم‌های سفید کننده در ترکیبات خود دارند که باعث کمرنگ شدن لباس می‌شود. استفاده از صابون‌های لباس‌شویی نیز مناسب لباس مشکی نیست؛ زیرا باعث سفیدک زدن لباس می‌شود. بهترین شوینده برای شستشوی لباس مشکی، استفاده از مایع لباس‌شویی است.

چگونه از بور شدن لباس مشکی جلوگیری کنیم؟

این مایع‌های شوینده حتی انواع مخصوصی برای لباس‌های مشکی دارند که به تثبیت رنگ آن‌ها کمک می‌کند. در صورتی که به هر دلیل به مایع لباس‌شویی دسترسی نداشتید، بهترین انتخاب، استفاده از یک شامپوی سر معمولی است. به یاد داشته باشید مایع را ابتدا در آب به خوبی حل کنید و سپس لباس را در آن بیندازید. همچنین بیش از حد، مایع نریزید؛ سعی کنید مقدار کمی شوینده استفاده کنید.

از شوینده مناسب استفاده کنید

لباس ها را پشت و رو کنید

پیش از شستشوی لباس مشکی، آن ها را پشت و رو کنید. این نکته، نکته ای بسیار ساده ولی موثر است. پشت رو کردن لباس ها قبل از شستشو، نقش مهمی در تثبیت رنگ آن ها بازی می‌کند. به طور کلی به یاد داشته باشید تایم شستشوی لباس مشکی باید کوتاه باشد. این زمان هرچه کوتاه تر باشد بهتر است.

لباس مشکی را با شیوه درست خشک کنید

بهتر است لباس مشکی را با خشک کن خشک نکنید و اجازه دهید لباس برای رفع رطوبت، فرآیند طبیعی خودش را طی کند. قدرت و سیستم کاری خشک کن، باعث بلعیدن رنگ لباس می‌شود.

چگونه از بور شدن لباس مشکی جلوگیری کنیم؟

همچنین قرار دادن لباس مشکی در معرض نور مستقیم خورشید نیز کار درستی نیست. این کار باعث رنگ پریدگی لباس خواهد شد. بهتر است لباس را در نور غیر مستقیم و هوای آزاد مثلا در قسمت سایه بالکن قرار دهید تا خشک شود.

سخن آخر

شستشوی لباس مشکی، نکات و آداب مخصوص به خود را دارد تا منجر به بوری و رنگ پریدگی آن شوند. در این مقاله نکات پیرامون شستشوی لباس مشکی را بیان کردیم تا بتوانید از بوری آن جلوگیری کنید. همچنین در صورت رنگ پریدگی لباس، دو راه حل وجود دارد که می‌توانید از طریق آن به برگرداندن رنگ لباس مشکی اقدام نمایید. رفع بوری لباس مشکی به سادگی با این دو روش انجام پذیر است.

تماس با ما 

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.